Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Pulev: hrozba, kterou nikdo nebere příliš vážně. Nyní jej čeká 'derby' s obrem Dinem

  • Napsal Antonín Vavrda

Pulev vs. Dinu / zdroj foto: Boxingscene.comPulev vs. Dinu / zdroj foto: Boxingscene.comCOSTA MESA – V harmonicky znějícím stánku „The Hangar“ se v noci na neděli představí při svém americkém debutu Bulhar Kubrat Pulev (26-1, 13 KO), kterého čeká Rumun Bogdan Dinu (18-1, 14 KO). Ve hře bude pozice povinného vyzývatele šampiona WBA, IBF a WBO Anthonyho Joshuy (22-0, 21 KO). A to skrze federaci IBF.

Když se dneska zeptáte na krále těžké váhy, většina fanoušků vám vyjmenuje trojici Deontay Wilder, Tyson Fury a právě Joshua.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Když se zeptáte na jména nejnebezpečnějších bojovníků těžké váhy, padnou nejspíše nejčastěji jména Dillian Whyte, Luis Ortiz a Jarrell Miller.

Pak jsou tu talenty v čele s Joem Joycem, Alexandrem Usykem, Danielem Duboisem, Filipem Hrgovičem, Tonym Yokou či Adamem Kownackim.

A také jistý Kubrat Pulev.

Sedmatřicetiletý Bulhar, který dosud zdolal vše, co se mu postavilo do cesty. Až na jednu výjimku – Ukrajince Vladimira Klička, se kterým prohrál před čtyřmi a půl lety knockoutem v pátém kole. Dvakrát ale měl legendárního bijce načatého...

Od té doby si poradil mimo jiné s Dereckem Chisorou, Samem Peterem, Kevinem Johnsonem, a především loni v říjnu s Hughiem Furym.

Nyní před ním stojí urostlý Rumun Bogdan Dinu, který má za sebou porážku od Jarrella Millera, který jej knockoutoval loni v listopadu ve čtyřech kolech.

Bogdan Dinu / zdroj foto: Boxingscene.comBogdan Dinu / zdroj foto: Boxingscene.com

„Ta prohra pro mě byla smysluplnější než jakékoliv mé předchozí vítězství. Cítím, že jsem se posunul na vyšší úroveň. Kdybych mohl boxovat dvanáct kol jako první tři proti Millerovi, mohu porazit kohokoliv,“ pronesl dvaatřicetiletý bijec žijící v Bukurešti.

Který zároveň stojí před obrovskou šancí. Pulev je totiž povinným vyzývatelem federace IBF, tedy blízko velkému titulovému souboji se šampionem Joshuou. S tím se ostatně měl už jednou – předloni utkat. Kvůli neshodám s tehdejšími promotéry ze Sauerlandu (a vymyšlenému zranění) ale z duelu sešlo (Joshua poté porazil Carlose Takama).

„Vím, co by pro mě vítězství znamenalo. Mám za sebou skvělý tábor, jsem stoprocentně připravený,“ dodal bijec, který už s bulharskou „Kobrou“ jeden duel absolvoval. Psal se rok 2007, když se oba potkali na turnaji v rumunské Constantě. Ve čtvrtfinále tehdy slavil triumf pozdější finalista Pulev (do finále proti Razvanu Cojanovi kvůli zranění nenastoupil) v poměru 14-4.

„Je to tvrdý bojovník, už jsme se potkali. Porazil jsem ho, ale nebylo to snadné. Má dlouhé ruce, je šikovný, technický, trefuje hodně úderů. Hodně pohybuje, takže není snadné ho zasáhnout. Je jasné, že budu muset zkracovat vzdálenost, že to nebude příjemné ani pro jednoho. Ale na konci chci, abych měl já nad hlavou ruku coby vítěz,“ řekl novinářům svěřenec kouče Uliho Wegnera.

Kubrat Pulev / zdroj foto: Boxingscene.comKubrat Pulev / zdroj foto: Boxingscene.com

A pokud by někdo čekal, že se následně zaměří na Joshuu, spletl by se. „Chci Oscara Rivase. Žádám Top Rank (promotér obou boxerů), aby tento duel zajistil. Viděl jsem, co udělal s Jenningsem, ale v létě bude čas na to, aby zaplatil za to, co mi udělal na olympiádě,“ naznačil Pulev, že si chce srovnat účty s tvrdým Kolumbijcem, který jej vyřadil v osmifinále Her v Pekingu jednoznačně 5-11 na body.

„Viděli jsme ho v zápase s Furym a zaujal nás. To byl důvod, proč jsme ho podepsali. Ne proto, že má blízko k titulovému zápasu. Je to zajímavý bojovník, který má obrovskou podporu doma v Bulharsku. Myslím, že na podzim ale může být připraven boxovat znovu o titul mistra světa,“ přidal na adresu své nové akvizice promotér Top Rank Boxing Bob Arum.

Mimochodem, nabízí se ještě jedna varianta. Pod smlouvou má totiž ještě jednoho Brita – Tysona Furyho (27-0-1, 19 KO)...

Na galavečeru v The Hangar v Costa Mesa se představí ve druhém hlavním duelu Jessie Magdaleno (25-1, 18 KO) a Rico Ramos (30-5, 14 KO), tedy dva bijci, kteří si již sáhli na titul mistra světa. Magdaleno o něj přišel v posledním duelu s Isaakem Dogboem, Ramos byl mistrem světa v roce 2011, než pás WBA v super bantamové váze následně „odevzdal“ do rukou Kubánce Guillerma Rigondeauxe.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze