Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

První v Evropě: bez diváků budou boxovat Wach s Johnsonem i ex-mistr světa Culcay

  • Napsal Antonín Vavrda

Wach vs. JohnsonWach vs. JohnsonPRAHA – V Polsku a Německu startují boxerské galavečery na starém kontinentu. A v akci nebudou vůbec špatní bojovníci, u našich severních sousedů obstarají hlavní bitvu obři Mariusz Wach (35-6, 19 KO) a Kevin Johnson (34-16, 18 KO), za západními hranicemi pak Jack Culcay (27-4, 13 KO), kterého vyzve Howard Cospolite (18-7-3, 6 KO).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Především restart polského boxu. Toť plán Wach Boxing Teamu a matchmakeram Rafala Biernackiho pro menší akci v Konarech. Dost velkou ale pro účast dvou drobečků, kterým je dohromady 80 let a váží téměř 250 kilogramů.

„Příprava nebyla ideální, některá zařízení u nás ještě nejsou otevřená, ale jsem zkušený boxer, mám zkušeného trenéra, musím si umět poradit. Poslední tři týdny jsem spároval s boxery, takže to nebylo tak hrozného, byť jsem pochopitelně trénoval jen s domácími soupeři,“ řekl pro Onet.pl bývalý neúspěšný vyzývatel o titul mistra světa.

Ten se měl původně ještě před pandemií utkat s nebezpečným Němcem Agitem Kabayelem (19-0, 13 KO), duel byl ale zrušený. Při restartu narazí na podobně zkušeného amerického veterána jménem „Kingpin“ a některá polská média už v nadsázce žertovala, že „snad tento střet boxerskou scénu skutečně rozmrazí“.

Johnson totiž platí především za kontra-punchera a obranáře, který umí dát pořádnou ránu a zaskočit favorita, ale většinou to z jeho strany vypadá spíše jen jako boj o přežití. A Wach má hodně přednostní, rozhodně ale nejde o žádné ofenzivní eso. Možná to ale tentokrát bude jiné.

„Tvrdil, že jsem nudný boxer, který má své úspěchy díky své výšce, a že na mě nevidí dobré a špatné stránky, protože žádné nemám. To je dobře, když má potřebu o našem zápase takto mluvit, tak určitě bude chtít svá slova potvrdit v ringu. Těším se na něj a až ukáže pravdivost svých slov,“ dodal jako vždy klidně polský obr přezdívaný „Viking“.

Kromě nich uvidíme v Konarském paláci sportu také ex-mistryni světa Ewu Piatkowskou (13-1, 4 KO) s také u nás dobře známou Karinou Kopinskou (13-32-4, 3 KO), či mladé polské talenty v čele s Hubertem Benkowskim (5-0-1, 1 KO).

Galavečer bude možno sledovat za 20 zlotých od 20:00 hodin na streamovací platformě eventtv.global/en/.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

V německé metropoli pojali akci multi-národně. Do Berlína přicestovali bojovníci s Francie, či kořeny v dalších evropských zemích, byť řada z nich v Německu dlouhodobě žije.

Culcay vs. CospoliteCulcay vs. Cospolite

Všichni bojovníci mají za sebou dvoutýdenní karanténu a čtvrteční testy na covid-19, které byly kompletně negativní a tak nic nebrání akci, která se uskuteční ve filmových ateliérech Havelstudios a kterou bude nejprve streamovat na svém Youtube kanále od 18:00 hodin promotér Agon Boxing, následně přejde placenou platforma na stránky Bild.de (3 euro měsíčně).

A na co se mohou fanoušci těšit?

Na pět z osmi duelů galavečera, který nabídne i menší titulové souboje. Dokonce i o mezinárodní pásy. A také synovce legendárního Arthura Abrahama, který jeho duel bude pro Bild komentovat. Marten Arsumanjan (9-1-1, 4 KO) si to rozdá s neporaženým Björnem Schickem (16-0-1, 7 KO) o pás mistra Evropské unie ve střední váze.

„Je to velmi dobrý boxer, který se ještě může zlepšovat. A hlavně má úder pravého Abrahammera,“ chválil na dálku svého příbuzného bývalý světový šampion dvou vah. Proti sobě ale bude mít velmi těžkého protivníka, který touží pokračovat ve své neporazitelnosti.

„Bude to těžké bez fanoušků, budou mi chybět, ale poradil jsem si v tréninkovém procesu, zvládnu i toto,“ vzkazuje už dvaatřicetiletý bijec, který se během koronavirové krize vrátil ke kořenům (jako mnoho dalších) a trénoval mimo tělocvičnu v přírodě.

Hlavní střet bude o Mezinárodní pás WBO v lehké střední váze, do které ex-mistr světa Jack Culcay vrací po neúspěšném „výletu“ ve váze střední, kde jeho snahu stát se světovým šampionem utnul tvrdý Ukrajinec Sergej Derevjančenko.

Sedmatřicetiletý veterán Howard Cospolite by neměl být tím, kdo by ho měl zastavit v cestě za vítězstvím, rozhodně mu ji ale může znepříjemnit a poukázat na to, jak moc poctivě se v době koronavirové už čtyřiatřicetiletý „Golden Jack“ připravoval.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze