Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

První londýnská srážka obrů v červenci: Dubois vs. Gorman, Joyce vs. Jennings

  • Napsal Antonín Vavrda

Dubois vs. Gorman na vážení / zdroj foto: BT SportDubois vs. Gorman na vážení / zdroj foto: BT SportLONDÝN – To, nač mnozí fanoušci profesionálního boxu čekají, je zde. Během osmi dnů se dvakrát vyprodá londýnská O2 Arena. A to především kvůli urostlým chasníkům těžké váhy. Galavečer Franka Warrena vyvrcholí souboji Joe Joyce (9-0, 9 KO) vs. Bryant Jennings (24-3, 14 KO) a Daniel Dubois (11-0, 10 KO) vs. Nathan Gorman (16-0, 11 KO).

Ty termíny má zakroužkován každý pravověrný milovník těžké váhy.

13. července – O2 Arena, Londýn, galavečer Franka Warrena a bitvy Joyce – Jennings, Dubois – Gorman.

20. července – O2 Arena, Londýn, galavečer Eddieho Hearna a bitvy Dereck Chisora – Artur Szpilka, David Allen – David Price a Dillian Whyte – Oscar Rivas.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Pět parádních soubojů známých a kvalitních bijců těžké váhy v osmi dnech v jedné aréně? Lze si přát více? O moc ne.

Dnes je řada na prvně jmenované akci. Pojďme na to.

JOE JOYCE (33 let, 9-0, 9 KO) vs. BRYANT JENNINGS (34 let, 24-3, 14 KO)

Netitulový duel vypsaný na dvanáct kol má favorita v domácí hvězdičce. Nebo už hvězdě? To se ukáže po sobotě, přestože otazníky zůstanou.

Stříbrný olympionik z Ria 2016 má rozhodně hodně působivý rekord. Vždyť nikdo z jeho protivníků neměl zápornou bilanci. Bermane Stiverne byl mistrem světa, Alexander Ustinov o světový pás boxoval.

Na druhou stranu: ani tato dvě známá jména už nebyla na vrcholu kariér. Ani nikdo další. A mnozí vidí na cestě dolů z vrcholu také sobotního protivníka, Bryanta Jenningse, kterého v lednu ukončil ve dvanáctém kole do té doby hodně vyrovnaného střetu Oscar Rivas.

„Je to dosud můj největší profesionální duel. Uvidíme, jak se s ním popasuji. Chci to ale mít 1-0 se svým novým koučem Adamem Boothem, který mne toho hodně naučil. Mimo jiné mít hlavu a tělo neustále v pohybu,“ pronesl v týdnu Joyce, kterého se Booth ujal krátce před posledním soubojem s Ustinovem. Už v něm bylo vidět, že se mu snaží vštípit věci, které zkušeného kouče proslavily během spolupráce s Davidem Hayem, nyní manažerem obra přezdívaného „Juggernaut“.

Joyce vs. Jennings na vážení / zdroj foto: BT SportJoyce vs. Jennings na vážení / zdroj foto: BT Sport

Ovšem i toto je předmětem pochybností a spekulací. Styl Hayeho přece jen není příliš pro Joyceho. Navíc ten stihl za tři roky v profesionálním ringu projít rukama Ismaela Salase, Abela Sancheze a nyní právě Bootha. Jako by se stále hledal. Hledal, co mu bude vyhovovat a sedět. Přitom on sám i jeho tým moc dobře vědí, že nemá času nazbyt.

„Joe s tím ale nemá problém, má za sebou skvělou amatérskou kariéru, vždyť je jedním z nejúspěšnějších boxerů WSB. Ten kluk toho může ještě hodně dokázat. A skvělé je, že se absolutně ničeho nebojí, do všeho jde po hlavě,“ chválí svého chráněnce Frank Warren, který se o něj stará spolu s Ringstar Sports.

„Ano, jde do všeho po hlavě. Prostě se snaží své soupeře přebít. To je jeho taktika. Jít vpřed a protivníka umlátit údery a silou. Mám z něj pocit, že vlastně ani s žádnou pořádnou taktikou do zápasů nechodí,“ okomentoval svého sobotního rivala Jennings, který už dle vlastních slov ví, co bude na Joyceho platit. A nepochybuje, že i když bude výrazně menším boxerem v ringu, tak uspěje.

Ostatně nic jiného mu nezbývá. Čtvrtá porážka profesionální kariéry by výrazně ohrozila jeho plány na ještě jeden velký, titulový střet.

TIP AUTORA: Vítězství Joyceho do 8. kola

DANIEL DUBOIS (21 let, 11-0, 10 KO) vs. NATHAN GORMAN (23 let, 16-0, 11 KO) – o volný britský titul

„Vždycky jsem snil o tom, že si zaboxuji o britský titul. Je to pro mne prestižní záležitost. Na zápasy o tento pás jsem koukal jako malý v televizi,“ vyznal se před duelem s Gormanem mladý talent, který působí stále ještě hodně dětsky, ač stydlivě. Ovšem v ringu předvádí velké věci, jeho pěsti ani postava rozhodně dětsky nepůsobí.

Mnozí v něm vidí následovníka Lennoxe Lewise, který je také jeho velkým vzorem a mentorem. Jak s ním, tak s další ostrovní legendou Frankem Brunem si stihl už zatrénovat. „Sleduji zápasy na Youtube, naslouchám rad od zkušených. Lennox se mnou strávil hodně času a velmi mi pomohl,“ vysvětluje bijec, a tak trochu plaše sleduje dění kolem sebe v místnosti.

„Vše zaměřuji na box, vše ostatní jsem odložil na vedlejší kolej. O boxu si povídám na skypu i se svým šestiletým bratrem. A také s vámi novináři. Nevyhledávám to, ale chápu, že to k mé roli patří. Na druhou stranu, raději dlouhý čas strávený s vámi zde než se soupeřem v ringu,“ pobavil přítomné zajímavým příměrem.

Ostatně, zatím se tímto také řídí. Odboxováno má 33 profesionálních kol, plných deset z nich pak s odolným Američanem Kevinem Johnsonem, zatím jediným protivníkem, se kterým bojoval až do závěrečného gongu.

Dubois na vážení / zdroj foto: BT SportDubois na vážení / zdroj foto: BT Sport

Gorman na vážení / zdroj foto: BT SportGorman na vážení / zdroj foto: BT Sport

Dlužno dodat, že pro něj platí totéž, co pro Joyceho. A vlastně i pro jeho soupeře. Gorman je to nejlepší, s čím dosud poměřil, respektive poměří své síly. Žádný vyčichlý bijec s aktivním rekordem. Ne, podobně dravý a hladový bojovník jako je on sám. Gorman, který v posledním duelu boxoval – taktéž plných deset kol – s Johnsonem, bude mít ve svém rohu jednu z nejvýraznějších ostrovních postav posledních dvaceti let – Rickyho Hattona.

Manchesterský průšvihář a také typický to rváč z doků jej trénuje celou profesionální kariéru. A tvrďák z Nantwiche si spolupráci nemůže vynachválit. „Jsem vděčný za každou jeho radu, vždyť je to můj idol z dětství,“ usmívá se Gorman, který měl plakát s Hattonem ve svém pokojíku. A jedním dechem přiznává, že i po čtyřech letech spolupráce si jej dosud nenechal podepsat.

Mnozí jeho duel s Duboisem vnímají podobně jako Joshua vs. Ruiz. A to především kvůli postavám obou bojovníků. Gormanovi se toto srovnání příliš nelíbí. „Chci, aby to dopadlo stejně, protože on byl velkým favoritem, byť se teď odhady přece jen trochu srovnaly. Nejsem žádný kulturista, ale v kempu jsem shodil nějakých 13 kilo, mám nyní kolem 112 kilogramů a udělali jsme vše pro to, abych proměnil tuky ve svaly,“ svěřil se novinářům ve středu, když obdivovali jeho pevnější postavu.

Kdo z talentů ostrovního boxu nakonec padne? „Jedno je jisté, vítězové budou mít našlápnuto nejen k hodně zajímavému vzájemnému střetu na konci roku, ale také i do bitvy o titul mistra světa,“ přidává všem před sobotou motivaci Warren. Galavečer můžete sledovat pouze skrze streamy, které můžete hledat například na stránce www.vringe.com.

TIP AUTORA: Vítězství Gormana TKO do 10. kola

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze