Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Preview: česká premiéra, bitva veteránů, polská legenda i mexická hvězda

  • Napsal Antonín Vavrda

Berchelt vs. Awuku / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Na hned několik zajímavých galavečerů se mohou těšit fanoušci ve světě profesionálního boxu. V tom českém se pak uskuteční jedna zajímavá premiéra.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

KROMĚŘÍŽ, ČR – HAMO APERJAN (debut) vs. RICHARD WALTER (6-9-1, 5 KO) – čtyřkolový souboj v lehkém velteru

Dlouho platil Hamo Aperjan za jednoho z nejlepších a nejtvrdších tuzemských boxerů na amatérské scéně. Po loňské sezoně se ale několikanásobný domácí šampion rozhodl pro změnu.

Dvaatřicetiletý arménský rodák z českým pasem tak nyní zakusí podobně jako jeho kamarádi z prostějovského DTJ Tomáš Bezvoda, Mirek Šerban a další čerstvý profík Dominik Musil profesionální ringu. V kroměřížské hale Slavia se mu postaví devětadvacetiletý Richard Walter, jehož bilance sice neoslní, boxovat ale rozhodně umí.

Zajímavostí budiž, že aktuálním českým šampionem lehkého velteru je Miroslav Šerban, který má v této nabité divizi za zády Josefa Zahradníka či Sebastiana Bytyqiho. Že bychom se měli v budoucnosti ještě nač těšit, nebo se Hamo pokusí po víkendu nasměrovat do váhy lehké?

JEKATĚRINBURG, RUSKO – ŠAVKATŽON RACHIMOV (11-0, 8 KO) vs. MALCOLM KLASSEN (33-7-2, 17 KO) – dvanáctikolový duel o Mezinárodní titul IBO v super pérové váze

Další galavečer si na sobotu připravil stále známější ruský promotér German Titov. Hlavní hvězdou by měl být tentokrát třiadvacetiletý rodák z Tádžikistánu Šavkatžon Rachimov, kterého si možná čeští fanoušci pamatují z čeljabinského gala z loňského září, kde se představil také Štěpán Horváth.

Mladý talent žijící v Jekatěrinburgu prověří o třináct let starší Jihoafričan Malcolm Klassen, který dostává šanci pomstít se za spornou porážku od parťáka Rachimova – Michaila Alexejeva. Jejich těsný duel se uskutečnil na již zmíněné akci v Čeljabinsku. Jak se Klassenovi povede na druhý pokus na ruské půdě a vyzve po případné výhře na odvetu Alexejeva, který bude sedět v první řadě pod ringem?

NYSA, POLSKO – KRZYSZTOF WLODARCZYK (53-4-1, 37 KO) vs. ADAM GADAJEW (17-14, 8 KO) – osmikolový netitulový duel v křížové váze

Šestatřicetiletý polský „Ďábel“ stále nemá dost a i po těžké prohře od ruského ranaře Murata Gassijeva se do boxerského důchodu nechystá. V sobotní noci si to tak doma rozdá s o dva roky mladším a nepříliš známým Němcem Adamem Gadajewem.

Výsledek a výkon v tomto duelu bude pro Wlodarczyka nesmírně důležitý. V zákulisí se mluví o jeho případné bitvě s Rusem Denisem Lebeděvem, který ale vyhlíží vítěze World Boxing Super Series.

A polská média pak přišla se zprávou, že je v jednání duel Wlodarczyka s Arturem Szpilkou. „Ano, vím o tom, ale smysl mi to dává jen kvůli pořádnému balíku peněz. Po sportovní stránce rozhodně ne,“ řekl k tomuto tématu Fjodor Lapin, který připravuje zkušenějšího z dvojice a v minulosti trénoval také aktuální polskou dvojku v těžké váze.

V Nyse se představí i další elitní polský zástupce v křížové váze a bývalý světový šampion Krzysztof Glowacki (28-1, 18 KO), kterého čeká nepříliš známý třicetiletý Ukrajinec Sergej Radčenko (6-0, 1 KO).

PHILADELPHIA, USA – HENRY LUNDY (28-6-1, 14 KO) vs. DEMARCUS CORLEY (50-28-1, 28 KO) – osmikolový souboj v lehké váze

Na jedné straně čtyřiatřicet let zkušeností, na straně druhé dokonce třiačtyřicet. Lundy i Corley sice už mají ta nejlepší léta za sebou, jejich střet by ale mohl být hodně zajímavou a koukatelnou podívanou. Zajímavost celé akci v rodišti Joa Fraziera či Rockyho Balboy dodává čtvrtý profesionální duel Hasima Rahmana Jr (3-0, 3 KO), syna bývalého světového šampiona a přemožitele legendárního Brita Lennoxe Lewise.

CANCÚN, MEXIKO – MIGUEL BERCHELT (32-1, 28 KO) vs. MAXWELL AWUKU (44-3-1, 30 KO) – Dvanáctikolový duel o titul mistra světa WBC v super pérové váze

Původně se mohl mexickému publiku v čele s Juliem Cesarem Chavezem Sr. představit i československých zástupce Martin Parlagi, ten ale duel necelé tři týdny před termínem s díky odmítl. A tak se šestadvacetiletému šampionovi WBC Bercheltovi postaví levoruký rodák z ghanské Accry.

„Udělali chybu, že si vybrali mě. Překvapím mexické publikum a využiji této své životní šance. Chci titul mistra světa. Moje síla není jen v otočeném gardu. Jsem velký bojovník, tak jako všichni boxeři z Afriky. Nikdy se nevzdávám,“ řekl po příletu do Mexika Awuku, který dosud prohrál třikrát, dvakrát pak mimo černý kontinent.

V noci na neděli proti němu bude stát nejtěžší zkouška kariéry. Berchelta sice dokázal před téměř čtyřmi lety nachytat Kolumbijec Luis Eduardo Florez, to byla ale dosud jediná chyba jeho kariéry. A loňský vítězný dvojboj Francisco Vargas – Takaši Miura – jej pak vynesl mezi elitu nejen své váhy. Potvrdí své kvality i tentokrát?

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze