Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Přehlížená Gorila. Ryder jde sesadit Smitha, ten už kouká na Canela, Beterbijeva a GGG

Smith vs. Ryder na vážení / zdroj foto: Matchroom BoxingSmith vs. Ryder na vážení / zdroj foto: Matchroom BoxingLIVERPOOL – Hlavním zápasem galavečera Matchroom Boxing v Liverpoolu bude šlágr super střední váhy mezi Callumem Smithem (26-0, 19 KO) a Johnem Ryderem (28-4, 16 KO). Prvně jmenovaný chce potvrdit pozici jedničky divize, druhý mu chce zabránit ve velkém roce 2020.

Sportovní fanoušci v městě Beatles nemusí smutnit. Zatímco lídr Premier League vycestuje odpoledne na duel proti Crystal Palace, v oblíbené Echo Arena se uskuteční akce, kterou zakončí svým prvním domácím duelem po více než dvou letech neméně oblíbený Callum Smith.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Poprvé se ve svém rodném městě představí coby světový šampion.

Poprvé se ve svém rodném městě představí coby jednička super střední váhy.

A spojení s „Reds“ není vůbec nadnesené a zbytečné. Pokud dnes v noci zvítězí, pak by se mohl v příštím roce představit na jejich stánku – legendárním Anfield Road – proti velkému jménu boxerského světa.

„Máme v hledáčku pochopitelně Canela Alvareze, ale nejen jeho. Je tu Gennadij Golovkin, nebo Artur Beterbijev. Pokud chceme zápas na Anfield, musíme mít správného tanečního partnera. Nechceme jen osm, deset tisíc fanoušků. Chceme pětadvacet, třicet tisíc,“ pronesl pro Sky Sports kouč liverpoolského talentu Joe Gallagher.

Ten je mimo jiné i jeho spolu-manažerem. Byl to právě Gallagher, který v létě pohrozil Eddiemu Hearnovi, promotérovi Matchroom Boxing, že jsou už jednou nohou pryč, protože Smith se cítí být přehlížen a není celkově spokojený se svým zápasovým vytížením.

Na jednu stranu hodně tvrdá slova, navíc do médií, na druhou stranu si je Smith, potažmo Gallagher mohou dovolit. Tenhle šikovný čahoun dosud prochází přes všechny překážky naprosto suverénně. Jenže od zmíněného posledního duelu doma – v září 2017 – odboxoval všeho všudy tři duely. A to je pro boxera v nejlepším věku – 29 let – sakra málo.

Zvláště, když se navíc nepotýká se žádným zraněním. Smith je jednoduše hladový po velkém úspěchu. Velkých jménech. Vždyť už rok je dle BoxRec.com králem super střední váhy, kde má za sebou smečku čtyř svých krajanů, posledním z nich je právě Ryder.

Smith vs. Ryder na vážení / zdroj foto: Matchroom BoxingSmith vs. Ryder na vážení / zdroj foto: Matchroom Boxing

Navíc vládne divizi, kam si loni odskočil zmíněný Alvarez pro pás šampiona, když ve třech kolech zničil Rockyho Fieldinga. Ano, toho samého Fieldinga, kterého Smith „vystřelil z trenek“ už v roce 2015 za 165 sekund, přesto se ten dostal ke světovému pásu dříve než on.

Těžko se divit jeho frustraci. Zvláště, když liverpoolský ranař je hlavním šampionem WBA v této divizi, zatímco Alvarez momentálně „jen“ tím regulérním.

„Moc dobře si vybírá své soupeře. Golovkina nechal zestárnout, u Kovaljova sice riskoval, ale všichni víme, že jde výkonnostně dolů, navíc ten zápas byl hodně zvláštní, až moc oboustranného respektu. Pás, co má v mé váze, není skutečným šampionským pásem. Má můj respekt, ale měl by konečně bojovat i s někým kvalitním, čerstvým, v ideálním věku. Jako jsem já. Ale chápu, že je nyní tváří boxu a může si dělat, co chce a jak chce,“ rozmluvil se na toto téma ostrovní bijec.

Zároveň si uvědomuje, že nesmí Rydera přehlédnout. „Každý kemp je pro mne stejný. Od začátku mé kariéry. Je jedno, o kterého soupeře jde. A vím, co mne čeká, vím, jak je John hladový. Byl jsem v jeho pozici před duelem s Georgem Grovesem, když jsem poprvé boxoval o titul mistra světa. Takže se nemusíte bát, že bych ho podcenil,“ pokračoval už směrem ke svému aktuálnímu soupeři, který je o plných 16 centimetrů nižší.

„Vím, že mne čeká nejlepší verze Johna Rydera, že má za sebou ten nejlepší kemp kariéry, všichni ta slova známe. Ale také vím, že mám schopnosti na to, abych porazil jakoukoliv verzi Johna Rydera. Vím, že jsem lepším boxerem,“ dodal sebevědomě.

Smith vs. Ryder na vážení / zdroj foto: Matchroom BoxingSmith vs. Ryder na vážení / zdroj foto: Matchroom Boxing

Jeho protivník následně vše potvrdil. „Vím, že mám ve svém rekord nějaké porážky, byť si myslím, že ne všechny byly spravedlivé. Ale nyní jsem v té nejlepší formě života,“ vzkazuje všem pochybovačům, kteří si nemyslí, že má na světovou úroveň. Navíc o váhu výše, než je jeho přirozená. Byť v ní čtyřikrát v řadě zvítězil a nestačil jen v roce 2017 na Fieldinga. „Vím, že zrovna tento zápas jsem ale vyhrál,“ má jasno bijec přezdívaný „Gorila“.

Ten navíc velmi Patricka Nielsena, Jamieho Coxe, Andreje Sirotkina i Bilala Akkawye porazil před limitem. A především prvně tři jmenovaní jsou cennými skalpy, byť především na evropské scéně. Pravdou ale také je, že ostrovní derby často mažou papírové předpoklady, že i outsideři se v nich dokáží vybičovat k životním výkonům.

Pokud by jej Ryder předvedl, je téměř jisté, že jej čeká velké světové jméno. Ať už krajan Billy Joe Saunders, nebo někdo z těch, které zmínil Gallagher.

Stále ale platí, že pro dnešní noc je Callum Smith velkým favoritem. A že jeho triumf nejspíše zajistí Liverpoolu velké jaro, či léto. „Reds“ totiž mají našlápnuto po třiceti letech za ligovým titulem. A Smith by jejich oslavy mohl podpořit životním duelem na Anfield Road...

Před plněním snů ale nejdříve realita jménem John Ryder. Galavečer lze sledovat výjimečně (v případě Matchroom Boxing) v Česku pouze prostřednictvím streamů, které jsou k dispozici například na webu www.vringe.com.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze