Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Povětkin vs. Hammer: britské tužby rivalů. Jeden chce Joshuu, druhý pak Furyho

 Povětkin vs. Hammer / zdroj foto: vsenabox.ru Povětkin vs. Hammer / zdroj foto: vsenabox.ruJEKATĚRINBURG – Velké cti se dostalo promotérovi Germanu Titovovi z RCC Boxing Promotions. V Jekatěrinburgu bude na jeho bedrech kvalita galavečera pod hlavičkou formace „Svět boxu“ miliardáře Andreje Rjabinského. A na papíře vypadá akce velmi zajímavě.

Hned deset boxerů se představí v domácím rohu v průběhu galavečera, jehož hlavní chod lze sledovat od 19:40 hodin na oficiálních stránkách stáje „Svět boxu“ ZDE!

Devět z deseti „domácích“ bojovníků má čistý rekord. Až právě hlavní souboj – o pás Mezinárodního šampiona WBO v těžké váze – toto narušuje. Rus Alexander Povětkin (32-1, 23 KO) totiž v říjnu roku 2013 nestačil na tehdejšího krále této divize, Ukrajince Vladimira Klička.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

V případě vítězství nad Rumunem s německým pasem Christianem Hammerem (22-4, 12 KO) pak věří, že by si mohl zajistit souboj proti současnému vládci těžké váhy – Britu Anthonymu Joshuovi (20-0, 20 KO).

„Doufám, že se dostanu skrze Hammera až k Joshuovi. Chci bojovat s těmi nejlepšími, a to Joshua rozhodně splňuje. Do ringu jdu vždy s tím, že chci vyhrát. Nejdříve chci porazit Hammera a poté se budu soustředit na další zápas, protože neexistuje snadný duel a nechci Hammera přehlížet,“ pronesl pro Boxingscene.com osmatřicetiletý bijec přezdívaný „Ruský vítěz“.

Případná výhra v pátečním duelu by mu přitom zajistila vstupenku do souboje se šampionem WBO Josephem Parkerem (24-0, 18 KO), protože souboj s Hammerem je eliminací této federace. „Víme o tom, jak jsou rozdány karty. Máme se Světe boxu opravdu kvalitní vztahy, takže pokud bude třeba, určitě se domluvíme. Bude to po víkendu na nich,“ vzkázal na starý kontinent Eddie Hearn, promotér Joshuy.

Christian Hammer na vážení / zdroj foto: vsenabox.ruChristian Hammer na vážení / zdroj foto: vsenabox.ru

Ten shodou náhod stále jedná o setkání své hvězdy s Parkerem, jenže obě strany se nedovedou domluvit na finančních podmínkách. Je tak možné, že Novozélanďan opět ostrouhá. A aby toho nebylo málo, příliš po něm netouží ani třicetiletý rodák z rumunské Galati. Ten by se v případě výhry nad Povětkinem rád pomstil jistému Tysonu Furymu.

Bývalý král těžké váhy, který se už několikrát vracel zpět do ringu, porazil Hammera v únoru 2015, kdy jej rozbil v osmi kolech. Následně slavně zdolal i Klička, jenže poté se více než jeho úspěchy začaly řešit jeho průšvihy, včetně těch dopingových. Jejich začátek se pak má datovat už před duel s Hammerem.

Ostatně Britská antidopingová kancelář (UKAD) v tomto týdnu rozhodla, že výsledek souboje Fury vs. Hammer bude anulován a uváděn coby „No Contest“. Zajímavé je, že ač dostal britský obr dvouletý distanc datovaný do února 2015, výsledek souboje s Kličkem zatím zůstává v platnosti.

Christian Hammer na vážení / zdroj foto: vsenabox.ruChristian Hammer na vážení / zdroj foto: vsenabox.ru

„Jsem rádi za toto rozhodnutí, na druhou stranu ale také rozčarováni. Nikdo nás totiž o něm oficiálně neinformoval, UKADA ani Britská boxerská federace (BBBofC) s námi momentálně vůbec nekomunikují, nevíme, na základě, čeho vlastně rozhodli a proč se takto rozhodli,“ řekl za svého chráněnce promotér Erol Ceylan.

„Já se nyní soustředím na Povětkina, ale pochopitelně by mě případná odveta s Furym zajímala. Nyní ale mám v hlavě pouze Povětkina, protože pokud zvítězím, splním si svůj sen o zápase o titul mistra světa,“ přidal muž, který od prohry s rodákem z Manchesteru vyhrál všech pět duelů včetně toho nad Němcem Erkanem Teperem a Furyho krajanem Davidem Pricem.

Kromě souboje Povětkin vs. Hammer se pod hlavičkou WBO uskuteční ještě další tři. Svůj pás Mezinárodního šampiona v lehké střední váze bude obhajovat také Magomed Kurbanov (12-0, 9 KO), poslední to přemožitel české jedničky Štěpána Horvátha. Soupeřem dvaadvacetiletého „Černého lva“ bude zkušený, dvaatřicetiletý Japonec Akinori Watanabe (35-6, 30 KO).

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2017 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze