Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Pacquiao čeká, Marquez s Alvaradem slibují válku. Splní to?

  • Napsal Antonín Vavrda

Marquez vs. Alvarado / zdroj foto: Boxingscene.comMarquez vs. Alvarado / zdroj foto: Boxingscene.comINGLEWOOD – Legendární místo, legendární boxer a proti němu jeden z nejtvrdších bojovníků současnosti v nižších vahách. Slavné „The Forum" uvidí opět téměř na den přesně po patnácti letech v akci Juana Manuela Marqueze (55-1-7). Ve druhém rohu pak bude stát Mike Alvarado (34-2).

Psal se 10. květen 1999, když v té době ještě stále v hale slavných LA Lakers knockoutoval pětadvacetiletý talentovaný Mexičan Juan Manuel Marquez Portoričana Wilfreda Vargase už ve druhém kole a získal právo vyzvat ve svém první boji o titul mistra světa – WBA v pérové váze – Freddieho Norwooda (Marquez prohrál).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Střih. Píše se 15. května 2014, žijící boxerská legenda Juan Manuel Marquez usedá před novináře a prohlašuje: „Je mi ctí být opět v této krásné aréně, kde jsem zažíval své začátky ve Státech. I po těch letech tu vidím spoustu známých tváří."

Marquez vs. Alvarado / zdroj foto: Boxingscene.comMarquez vs. Alvarado / zdroj foto: Boxingscene.comSentiment ale stranou. Na ten není místo. Marqueze čeká po slavném vítězství nad životním rivalem Mannym Pacquiaem z prosince 2012 a porážce od Timothyho Bradleyho z loňského října další těžký soupeř – nažhavený Američan Mike Alvarado.

Ten týden po Marquezovi okusil taktéž jak chutná prohra, když jej v deseti kolech doslova rozbil „Sibiřský Rocky" Ruslan Provodnikov. „Chci poslat Marqueze do důchodu. Velmi si vážím této šance utkat se s ním. Marquez je legenda, ale už je, aby skončil," prohlašuje třiatřicetiletý Alvarado, před kterým se otvírá životní šance.

Pokud by porazil Marqueze, jeho dalším soupeřem by mohla a měla být právě filipínská mlátička Manny Pacquiao. Má tak šanci zabránit pátému setkání Mexičana s „Pacmanem", po kterém paradoxně jeho soupeř příliš netouží, ale pokud sám zvítězí, jen těžko se tomuto souboji vyhne.

Marquez vs. Alvarado / zdroj foto: Boxingscene.comMarquez vs. Alvarado / zdroj foto: Boxingscene.com„Manny už má jistotu, že se utká s vítězem tohoto souboje. A je jedno, kdo jím bude, takové je prostě jeho právo (a povinnost)," pronesl na zmíněné tiskové konferenci manažer Bob Arum, který kromě vztahů s rivaly z Golden Boy Promotions musí také řešit končící smlouvu své filipínské star. A nejen jí. Na americkém kontinentu se momentálně hrají šachy, ve kterých se lze jen stěží vyznat.

Ale zpět k dnešní boxerské show. Všichni její hlavní protagonisté svorně prohlašují jedno: Bude to válka! „Alvarado je v životní formě, opravdu tvrdě na tuto šanci dřel. Marquez má výhodu, že je velmi inteligentní boxer a bude chtít hrát s Alvaradem svoji hru," láká fanoušky do 17tisícového kotle „The Forum" dvaaosmdesátiletý Arum.

Marquez vs. Alvarado / zdroj foto: Boxingscene.comMarquez vs. Alvarado / zdroj foto: Boxingscene.com„On je velký a silný. Já jsem se ale opět připravil tvrdě. Bude to boj. Bude to válka. Lidi uvidí velký zápas, protože Mike bude chtít vyhrát každé kolo, stejně jako já. A já zvítězím," přidává svůj pohled na věc čtyřicetiletý Marquez, který zároveň odmítá myšlenky na konec kariéry.

„Box mě baví. Momentálně se cítím na třiadvacet let. Motivuje mne se držet na této úrovni, bojovat. A motivaci mám i v tom, že chci získat pátý titul mistra světa v páté váhové kategorii," dodal bijec, jehož cesta k tomuto cíli vede ale nejspíše jen přes výhru nad dnešním protivníkem.

Jejich souboj je totiž dvanáctikolový, celkem pochopitelně s ohledem na jejich poslední porážky, ale ve hře nebude žádný světový a nakonec ani dílčí titul. Mimo jiné také proto, že zápas byl vypsán v meziváze mezi lehkým velterem a velterem a to do limitu 144 liber (65,3 kg) Ten oba úspěšně splnili. A přestože se v poslední době pohyboval Marquez ve velteru a Alvarado v lehké, navážil druhý jmenovaný paradoxně více (65 kg ku 64,3 kg).

Marquez vs. Alvarado / zdroj foto: Boxingscene.comMarquez vs. Alvarado / zdroj foto: Boxingscene.com„Vím, že jsem těžší a hodlám toho využít. Musím toho využít ve svůj prospěch, to je jasné. Všichni víme, kdo je to Juan Manuel Marquez a co má za sebou. Vzpomeňte si na čtvrtý souboj s Pacquiame. Už jsem si myslel, že ho prohraje a najednou přišel ten jeho kontr a byl konec. A o tom box je, o jednom úderu," prohlásil Alvarado.

Ač to přes některé silnější výrazy nevypadá, nenávist mezi oběma nehledejte. Oba k sobě chovají navzájem velký respekt. V ringu si ale rozhodně nic nedarují. A díky televizi Sport 1 u toho budou moct být v noci na neděli od 3:00 hodin také fanoušci boxu v Česku.

Vybojuje si Marquez páté utkání s Pacquiaem a dostane tak šanci získat pátý titul mistra světa v páté váze (WBO ve velteru), nebo bude Alvarado takovým malým Dannym Williamsem? Tím Williamsem, který před deseti lety senzačně knockoutoval Mika Tysona a zabránil tak jeho šlágru s Vitalijem Kličkem...

Televizní fanoušci uvidí tradiční porci tří předzápasů a šlágru Marquez-Alvarado, ti přímo na místě se mohou za cenu od 50 dolarů těšit celkem na – ve Státech neobvyklou – porci jedenácti duelů. Stejně tak je netradiční, že na takto velkém večeru nepůjde o žádný světový titul jedné ze čtyř nejprestižnějších organizací.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze