Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Ostré dívčí války: Braekhusová a Shieldsová ukáží svaly. Utkají se hvězdy poté spolu?

Claressa Shieldsová a Cecilia Braekhusová se svými titulyClaressa Shieldsová a Cecilia Braekhusová se svými titulyCARSON – Tohle bude nejlepší možná reklama na ženský box. Na galavečeru K2 Promotions si to rozdají na otevřeném stadionu StubHub Center v kalifornském Carsonu Cecilia Braekhusová (34-0, 9 KO) s Alexandrou Magdziakovou Lopesovou (18-4-3, 1 KO) a Claressa Shieldsová (7-0, 2 KO) s Femke Hermansovou (9-1, 3 KO).

Pánové jistě odpustí. Na kalifornském galavečeru budou hrát početní přesilovku. Co se týče kvality, ta tentokrát bude na rukavicích sličných, leč tvrdých dam.

PŘEDCHOZÍ PREVIEW:

Vždyť, aby se na jedné akci potkaly dvě z nejlepších boxerek napříč vahami, to tady ještě nebylo. Norka Braekhusová nemá přezdívku „First Lady“ jen tak pro nic za nic. A domácí Shieldsové se přezdívá „T-Rex“ také z určitých, konkrétních důvodů.

Stále teprve třiadvacetiletá Američanka pak svoji dravost potvrzuje i mimo ring. „Ano, mohu si myslím dovolit shodit ještě do lehké střední váhy. Důvod? Cecilia Braekhusová. Velter už by byl pro mě moc, ale pokud chce ukázat, že je nejlepší na světě, tak se můžeme potkat na půli cesty,“ zaznělo z úst dvojnásobné olympijské vítězky tři týdny zpět po triumfu nad Britkou Hannah Rankinovou.

Šampionka střední váhy federací WBC, WBA a IBF tak na dálku vyzvala držitelku všech titulů – WBC, WBA, IBF i WBO – ve váze velterové. V tu chvíli ještě netušila, že se za tak krátkou chvíli potkají tváří v tvář. V jednom ringu. Každá proti své soupeřce.

Ale, že se navzájem celý týden v Carsonu pozorují, to není třeba dodávat. Tohle by byl případně střet, který by ženský box posunul zase o level výše. Jen stěží si lze nyní představit atraktivnější duel v tomto sportu.

Ostatně i na tiskovce nejdříve obě dámy zapózovaly společně. Až poté se sobotními soupeřkami.

„Právě teď jde náš box obrovsky nahoru. Nejsme to jen my dvě, jsou tu Mikaela Mayerová, Franchon Crewsová, Katie Taylorová, Amanda Serranová a ještě další dámy, které ho pozvedávají. Je mi ctí, že mohu být vzorem pro další ženy, ale také pro některé boxery. Dnes žijeme v jiné době, chci pomoct ženskému boxu k rovnoprávnosti,“ pronesla Shieldsová, která si v úterý odskočila pro ocenění od Americké amatérské boxerské asociace.

„Ženská boxerská scéna je nyní opravdu nesmírně vzrušující, mnohem více než dříve. Jako nejlepší boxerka napříč vahami pochopitelně cítím zodpovědnost za to, abych dělala velké a zajímavé zápasy. Každý týden mi píšou nové a nové dívky, že by chtěly boxovat, že je inspiruji,“ přidala se sedmatřicetiletá Breakhusová, která vyhrála před třinácti lety mistrovství Evropy a ve stejném roce byla stříbrná na světovém šampionátu.

Zatímco Shieldsová prohrála dosud v kariéře jedinkrát (v amatérech má bilanci 77-1), Norka s kolumbijskými kořeny – do adoptivní rodiny se dostala ve dvou a půl letech – pak vyhrála v amatérském ringu 75 z 80 zápasů. Podobně jako velká část dalších předních profesionálních boxerek pak začínala kariéru jako kickboxerka. Tehdy ji bylo třináct let.

„Myslím, že ženský box může být se správnými hvězdami stejně zajímavý pro veřejnost i média jako ten mužský. A Cecilia se může stát nejprodávanější boxerkou historie. Zaslouží si to,“ přidal její promotér Tom Löffler, který ji zařídil například setkání s Floydem Mayweatherem či návštěvu zápasů slavných basketbalových týmů z LA.

Mimochodem, obě hvězdné boxerky si v noci na neděli zapíší jeden milník, který bude vlastně nemožné překonat. Jde totiž o poslední galavečer vysílaný televizí HBO Boxing. A slavná stanice si pro něj vybrala právě Braekhusovou se Shieldsovou.

Než ale bude možné řešit jejich vzájemný souboj, nebo duel Norky s tréninkovou parťačkou Američanky a hvězdou UFC Cris Cyborg, musí si obě poradit s aktuálními soupeřkami.

Svěřenkyni Johnathona Bankse, která je v zámoří už přes měsíc, prověří Polka žijící v americkém Marshfieldu Alexandra Magdziak Lopesová. Ta už boxovala o titul mistryně světa třikrát, neuspěla ani jednou. Dlužno ale dodat, že vždy čelila skvělým soupeřkám a vždy šlo o těsné bitvy – s krajankou Ewou Piatkowskou, Švédkou Mikaelou Laurenovou i Američankou Tori Nelsonovou.

Shieldsové se postaví o pět let starší Belgičanka Femke Hermansová, která naposledy boxovala v září s naší Ester Konečnou a porazila ji v zajímavé a tvrdé bitvě v šesti kolech 3-0 na body. Letos to pro ni bude již pátý zápas, třetí titulový. V březnu s Alicií Napoleonovou prohrála 0-3 na body, následně ale Němku Nikki Adlerovou stejným poměrem udolala. V obou případech se boxovalo v super střední váze.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze