Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Obr Dimitrenko varuje Parkera: Přehlížíš mě, ztrestám tě. V akci i sexy krásky

  • Napsal Antonín Vavrda

Parker vs. Dimitrenko / zdroj foto: Duco BoxingsParker vs. Dimitrenko / zdroj foto: Duco BoxingsMANUKAU CITY – V sobotu kolem poledního českého času si to na Novém Zélandu rozdají domácí miláček Joseph Parker (20-0, 17 KO) a ruský obr Alexander Dimitrenko (38-2, 24 KO) o právo vyzvat šampiona IBF v těžké váze Anthonyho Joshuu (17-0, 17 KO). A oba slibují mimořádnou bitvu.

Tohle bude dle všeho hodně zajímavá podívaná. De facto každý návštěvník (či sledující, v Česku jen skrze internetové streamy) galavečera si přijde na své. V akci budou lehké střední váhy, obři z křížové i těžké divize, ale také sličné dívky v exhibičním souboji. Ovšem na ostří nože.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

V jednom rohu se představí Bella Henryová, dcera známého novozélandského moderátora Paula Henryho, v tom druhém pak fitness-modelka Naz Khanjaniová, která rozhodně nezapře své perské kořeny. Druhá jmenovaná se měla utkat už v červenci na gala Parker vs. Haumono s DJ Lily Taurau, ze souboje ale nakonec sešlo.

Naz Khanjaniová dostala infekci ledvin. Nyní je ale v pořádku, obě dívky zvládly oficiální vážení i zajímavou výměnu názorů. „Už se nemohu dočkat, Naz pošlu k doktorovi pro nový nos a celkově i upravím tu její tvářičku,“ zaznělo z úst Henryové, která vážila téměř 57 kilogramů.

Henryová vs. Khanjaniová / zdroj foto: Duco BoxingsHenryová vs. Khanjaniová / zdroj foto: Duco Boxings

O tři a půl kilo lehčí, ale také co se sportování aktivnější Khanjaniová (tedy alespoň co se videí na sociálních sítích týče) opáčila: „Pro ty, co si přejí, aby mne tvrdě trefila do obličeje: já opravdu doufám, že na to dojde, protože pak za to tvrdě zaplatí.“

Stejně ostře jako zmíněné „křehké“ zástupkyně něžného pohlaví po sobě půjdou v hlavním souboji večera Parker a Dimitrenko. Tedy pokud naplní svá předzápasová prohlášení. „Jsem připravený nechat v ringu všechno. Jsem připravený v něm zemřít,“ pronesl čtyřiatřicetiletý Rus s německým pasem, který přitom letos na jaře postupně vycouval ze souboje s Kubáncem Luisem Ortizem a poté také s americkým bouřlivákem Shannonem Briggsem.

Byť dle vlastních slov nedostal v prvním případě dostatečné finanční garance a ve druhém se tak nějak pořadatelé při oznámení souboje neobtěžovali Dimitrenka vůbec kontaktovat. Nyní má šanci dokázat pravdivost svých slov a zavřít pusu kritikům, kteří tvrdí, že si přijel na Nový Zéland jen pro tučný šek a za místními krásami.

Naz Khanjaniová / zdroj foto: Duco BoxingsNaz Khanjaniová / zdroj foto: Duco Boxings

„Nelíbí se mi, jak mě přehlíží. Už se kouká skrze mne na souboj s Anthonym Joshuou, ale zapomíná na to, co jej čeká v sobotu večer. Byl jsem v podobné situaci jako on a už stejnou chybu neudělám. Měl by se dívat do mých očí, ne za moje záda. Je to mladý bojovník, ale chybí mu pořádné zkušenosti,“ pronesl bijec směrem k o deset mladšímu rivalovi.

Dimitrenko, který dosud v kariéře prohrál pouze s Eddiem Chambersem a Kubratem Pulevem a který byl právě do těchto porážek považován za nástupce Vladimira Klička (při výšce 201 cm praktikuje podobný styl jako ukrajinská legenda), si zároveň neodpustil i další popíchnutí směrem k soupeři: „Viděl jsem jeho souboj s Takamem a může být rád, že vyhrál. Já bych mu to na body nedal!“

„Přijel do mého města a zneuctil mě podobnými komentáři. Nelíbí se mi to. Neprokazuje mi dostatečný respekt, kdybych já přijel do jeho země, tak mu respekt prokazuji, takto nemluvím,“ zaznělo z úst novozélandské hvězdy první velikosti.

„Souboj s Dimitrenkem pro mě bude skvělou přípravou na případné duely se šampiony, jdu si užít to, že budu v ringu tím menším a budu muset tak být výbušnější a rychlejší,“ pokračoval. „Tohle bude větší test než Haumono. Ten byl hodně pomalý, Dimitrenko je rychlejší, větší. Většina šampionů a elitních těžkých vah má kolem dvou metrů výšky. Myslím, že tenhle týpek bude dosud naším nejtěžším soupeřem,“ přidal svůj pohled na věc jeho trenér Kevin Barry.

Izu Ugonoh / zdroj foto: Duco BoxingsIzu Ugonoh / zdroj foto: Duco Boxings

„Musím se mít na pozoru před jeho silou, protože vypadá skutečně ve skvělé kondici. Je to obrovský chlap s velkou svalovou hmotou. Naopak moje příprava nebyla úplně ideální, program byl nabitý, ale i tak jsem spokojený s tím, jak proběhla. Už se těším na zápas,“ dodal bijec, který se v rámci přípravy na svůj souboj s Dimitrenkem bude dívat na duel svého mladšího bratra Johna, který si na tomto galavečeru odbude proti Ratuovi Dawaiovi profesionální debut.

Mimochodem, že je Parker už v současnosti jednou z největších hvězd na Novém Zélandu dokazuje i anketu webu NZ Herald. V ní se ptali fanoušků sportu na to, která sobotní akce je zajímá nejvíce. S více jak deseti tisíc hlasujících skončil souboj Parker vs. Dimitrenko na druhém místě hned za ragbyovým duelem „posvátných“ All Blacks s Argentinou.

Kromě výše popsaného se v ringu Vodafone Events Centre představí také Parkerův tréninkový parťák a kamarád Izuagbe Ugonoh (16-0, 13 KO), který si to rozdá o lokální pás IBF s obrovitým Francouzem Gregorym Tonym (21-6, 16 KO). Výše zmíněný Barry už v týdnu prohlásil, že by Ugonoha rád viděl už v příštím roce stejně jako Parkera ve velkém titulovém souboji.

Oba ale nyní musí zvládnout nejprve své nejbližší sobotní zkoušky.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Alexander Dimitrenko / zdroj foto: Duco BoxingsAlexander Dimitrenko / zdroj foto: Duco Boxings

Joseph Parker / zdroj foto: Duco BoxingsJoseph Parker / zdroj foto: Duco Boxings

Alexander Dimitrenko / zdroj foto: Duco BoxingsAlexander Dimitrenko / zdroj foto: Duco Boxings

Joseph Parker / zdroj foto: Duco BoxingsJoseph Parker / zdroj foto: Duco Boxings

Parker vs. Dimitrenko / zdroj foto: Duco BoxingsParker vs. Dimitrenko / zdroj foto: Duco Boxings

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze