Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

O comeback usilují oba, kdo uspěje? Zahradníka čeká ve čtvrtek Trojanovskij

Trojanovskij vs. ZahradníkTrojanovskij vs. ZahradníkPETROHRAD – Rus Eduard Trojanovskijn (27-2, 24 KO) a Čech Josef Zahradník (11-3, 6 KO). Toť hlavní chod jedenáctistupňového menu Siesta Boxing a Yuka Promotions v petrohradském hotelu Azimut.

Útulno, příjemně, pohodlně. „To místo se mi líbilo už dříve. Byl tady ruský šampionát a řekl jsem si, že bychom tady mohli udělat galavečer,“ usmívá se devětatřicetiletý Trojanovskij, bývalý světového šampion lehké velterové váhy. „Ano, je to tady hodně příjemné, cítím se tady dobře,“ přidává pro Profiboxing.cz jeho o šest let mladší protivník.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Oba protagonisté hlavního desetikolového duelu právě v lehkém velteru mají podobné amatérské zkušenosti, ty profesionální pak ale mluví pro domácího bojovníka. Na druhou stranu, v daleko větším tempu je český bijec.

Zatímco ruský „Orel“ boxoval naposledy loni v říjnu v rámci World Boxing Super Series proti běloruskému soupeři Kirilu Relichovi, se kterým prohrál těsně 0-3 na body (3x 113-115), český „Pepe“ za tu stejné období stihl duely tři.

Naposledy pro udržení rytmu zvítězil ve čtyřech kolech na domácí půdě, předtím dvakrát padl na body na půdě soupeře, pokaždé s neporaženým protivníkem.

Poprvé loni během vánočních svátků těsně a sporně ve Švýcarsku s domácím Zinem Meulim 0-2 na body (114-114, 113-115 a 112-116). Letos v dubnu ho i s jedním počítáním v osmi kolech zdolal „jistý“ Conor Benn. Pokaždé ale ve velteru.

„A teď jdeme ve váze, kde se cítím nejlépe, lehkém velteru. A byť je Conor velké jméno, tentokrát mne čeká hlavní duel večera. Tohle bude největší zápas mé kariéry a já v něm chci ukázat, že se mohu v této váze srovnávat s absolutní špičkou,“ tvrdí odhodlaně Zahradník.

„Už jsme s týmem viděli jeho zápasy. Je to hodně nepříjemný soupeř, proti kterému musíš být neustále soustředěný, protože nikdy nevíš, co vymyslí. Bude důležité si jej držet dál od těla,“ chválí na dálku svého rivala Trojanovskij, kterého vedle Relicha dokázal zdolat pouze Namibijec Julius Indongo. Ten jej zaskočil v prosinci roku 2016 v Moskvě, kde jej knockoutoval po čtyřiceti vteřinách.

„Nebyl jsem tehdy v ideálním rozpoložení. Potřeboval jsem si odpočinout, místo toho jsem dva měsíce po výhře nad Keitou Obarou šel opět do kempu. A to se projevilo,“ vrací se k tehdejší senzační prohře muž, který tentokrát odpočíval 13 měsíců. „Co jsem dělal? Nic,“ směje se při otázce na to, jak vyplnil pauzu.

Vážněji už přidává, že se věnoval svým podnikatelským aktivitám v oblasti obchodu s nemovitostmi a gastronomii. Trojanovskij vlastní kavárnu se svojí značkou v Omsku, rád by si otevřel další v ruské metropoli. A do toho samozřejmě trénoval. Profesionálně, tvrdě, boxem si už vydělal dost, aby se uživil i bez něj. „Pořád se ale cítím mladý, chci ještě něco dokázat,“ vysvětluje důvody, proč ale rukavice na hřebík ještě nepověsil.

To jeho český rival má trochu jiné podmínky, pracovat vedle boxu musí. „Není to profesionálním. Sepsali jsme si s kondičním trenérem Lukášem Zaspalem tréninkový plán a já se ho snažil plnit, s tím, že jsme se viděli jednou týdně, kde jsme vše probrali a analyzovali. K tomu jsem spároval s kluky v Atom Gymu, Novém Strašecí a také v Tojla Gymu,“ připomíná nepoměr v možnostech Zahradník, který se na podzim objevil také v amatérském ringu v rámci tuzemské extraligy.

Přesto se nyní pokusí zaskočit velkého favorita a šokovat boxerský svět. „Jsem připravený, zdravý, nic jsem nepodcenil, jsem připraven na válku,“ dodává bojovně.

Jak vše dopadne, zjistíme ve čtvrtek večer, bohužel jen skrze streamy, například na stránce www.vringe.com.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze