Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Nechtěl být nový Butterbean. Dvacetiletý přízrak je blízko titulu v super střední váze

  • Napsal Antonín Vavrda

David Benavidez / zdroj foto: PBCDavid Benavidez / zdroj foto: PBCLAS VEGAS – Už v pátek večer se Hard Rock Hotel and Casinu uskuteční duel, který může vstoupit do historie. Teprve dvacetiletý Američan David Benavidez (18-0, 17 KO) se může stát nejmladší světovým šampionem v super střední váze. Stačí „maličkost“. Porazit Rumuna Ronalda Gavrila (18-1, 14 KO).

Psal se rok 2011 a David Benavidez se na sebe nemohl ani podívat do zrcadla. Zhruba 170 centimetrů vysoký patnáctiletý mladík vážil skoro 115 kilogramů.

„Miloval jsem sladké pití, bonbony a McDonald. Box mě nebavil, říkal jsem si, že moje kariéra je u konce,“ vypráví s odstupem času syn mexického otce a ekvádorské matky, který se stejně jako starší bratr José (také boxer) narodil už ve Spojených státech. Konkrétně ve Phoenixu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Když jej viděl jeho otec – Jose Sr. - který se tehdy věnoval jeho staršímu sourozenci a řešil stěhování do Los Angeles, vyděsil se. „Během jednoho roku jsem přibral skoro 50 kilogramů,“ přiznal mladý bijec, který a v amatérském ringu stihl 15 zápasů. Všechny vyhrál.

„Box přitom miloval, pořád se snažil napodobit svého bratra, byť byly jeho rukavice větší než on sám,“ usmíval se Benavidez Sr. „Musel jsem s tím ale něco udělat, ztratil jsem disciplínu, otec i bratr zuřili. Nechtěl jsem být nový Butterbean, nechtěl jsem být pro otce zklamáním,“ přidal jeho potomek.

Rok trvalo, než zhubl na zhruba 78 kilogramů. Tehdy ve vlasti svého otce vstoupil do profesionálního ringu. Erasma Mendozu zničil v prvním kole. „Miloval ten pocit, kdy tvrdě zasáhl soupeře, zamiloval se do tréninku, líbilo se mu, když to, co se naučil v tréninku pak fungovalo v ringu,“ usmívá se již nyní otec bývalého tlouštíka.

„Byl to ale boj. Otec byl hodně přísný, ta dieta byla brutální. Je to pro mě velká zkušenost. Víš, pokaždé, když o sobě pochybuji, objeví se v mé hlavě hlas, který mi připomene, co všechno jsem musel své cestě obětovat,“ přidává se mladík, které je pro mnohé největším talentem super střední váhy.

„Vím, že jsem v něm našel něco speciálního. Už v roce 2015 jsem říkal, že se stane nejmladším mistrem světa v této váze v historii,“ řekl na adresu svého klenotu zkušený promotér Sampson Lewkowicz.

Shodou hodně okolností k tomuto má nyní Benavidez hodně blízko. Pás WBC v super střední váze držel Švéd Badou Jack, který jej ale uvolnil, protože zamířil o váhu výše. Zálusk si na něj dělat mladý a neporažený Brit Callum Smith, který se o něj měl utkat s Američanem Anthonym Dirrellem.

Jenže chráněnec Eddieho Hearna dal přednost lukrativní boxerské Lize mistrů – World Boxing Super Series – a tak ho nahradil právě Benavidez. Následně se ale zranil Dirrell, místo kterého naskočil do tohoto souboje pro mnohé neznámý Ronald Gavril. Shodou okolností tréninkový parťák Jacka a další to oblíbenec svého promotéra Floyda Mayweathera.

„Nebylo to naše rozhodnutí. Byl to jen prostě další boxer v pořadí ratingu WBC. Věříme, že David předvede další velkolepé překvapení a zrodí se nová superstar tohoto sportu,“ dodal k těmto šachům, které před pár dny zkritizoval právě Smith, Lewkowicz.

„Mám za sebou skvělý a poměrně dlouhý tréninkový kemp. Můj soupeř má ideální styl na to, abych ukázal vše, co ve mně je. Chci se zapsat do historie a v pátek večer k tomu učiním poslední krok,“ pronesl odhodlaně Benavidez.

„Cítím se opravdu skvěle, jsem s tréninkem naprosto spokojený. Toto je moje životní šance, na kterou jsem tak dlouho čekal. Vím, co je třeba, abych vyhrál, mám proti sobě těžkého a silného soupeře, ale máme připravenou skvělou taktiku, díky které budu slavit výhru,“ kontroval jednatřicetiletý Gavril, kterého vede zkušený kouč Eddie Mustafa Muhammad a který dosud prohrál pouze jednou – v roce 2015 s Elvinem Ayalou 0-3 na body po osmi kolech.

Na galavečeru v Las Vegas pod hlavičkou Premier Boxing Champions se představí vedle této dvojice například i Peter Quillin (32-1-1, 23 KO). Poslední přemožitel Lukáše Konečného se vrací do ringu 21 měsíců po drtivé porážce od Daniela Jacobse soubojem se zkušeným krajanem Dashonem Johnsonem (22-21-3, 7 KO).

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE! http://boxrec.com/en/event/751742

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze