Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Nabuzený Pejsar: Cíle zůstávají stejné. Chci současně český pás v křížové i těžké váze

  • Napsal Antonín Vavrda

Václav Pejsar (vpravo) se svým trenérem Veselinem KaragyozovemVáclav Pejsar (vpravo) se svým trenérem Veselinem KaragyozovemPLZEŇ/ÚSTÍ NAD LABEM – Na šestadvacet profesionálních zápasů připravil do dnešního odpoledne na zahradu Hospůdky Eden promotér a trenér Lukáš Konečný. Vrcholem akce, jejíž profesionální program startuje kolem 15. hodiny a který byste měli mít možnost sledovat na našem Youtube kanále, bude duel o volný český pás v křížové váze mezi Václavem Pejsarem (14-9, 12 KO) a Davidem Vicenou (12-27-2, 8 KO).

Třicetiprocentní šance na přeháňky. Taková je aktuální předpověď pro Ústí nad Labem pro sobotní večer. „Jsme připraveni, bude i stream skrze náš Youtube kanál. Doufám, že nakonec bude hezky a přijde hodně lidí. Bude se nač dívat,“ zve do své hospůdky Konečný. A koho by třeba nelákal až tak box, může se těšit na skvělé pivo a také dobroty z grilu.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Kdo ale dorazí kvůli boxu, bude určitě pětatřicetiletý Václav Pejsar. Byť plzeňskému „Vlku“ budou pod nosem vonět klobásky či maso, on bude toužit po něčem jiném. Skalpu o šest let staršího Davida Viceny, který je sice velkým outsiderem, ovšem už v minulosti nejednou ukázal, že umí překvapit.

Ostatně, vždy jde o zápas bývalých českých šampionů. Pejsar držel pás v těžké váze, Vicena v křížové, když před čtyřmi lety doma v Brně zaskočil jiného favorita, Radka Linku, ústeckého rodáka a dnes především rozhodčího...

Konečně zápas? Jaká je nálada?

Přesně tak!!!! Jak říkáš: Konečně zápas. Nálada v týmu je výborná, všichni se na to moc těšíme.

Jak bylo těžké trénovat a nevědět, kdy to k něčemu bude?

Tohle bylo na celé té přípravě nejtěžší, protože jsme s trenéry začali hned po Novém roce, v březnu se vše rušilo a začala omezení, o kterých nikdo nevěděl, jak dlouho budou trvat. Všechno se zrušilo a my nevěděli, jestli trénujeme na zápas, který bude za tři měsíce, půl roku nebo za rok. Věděli jsme jen, že musíme pořád trénovat jako by se nic nedělo a být připraveni na restart. Na psychiku je to náročné, ale vidět, vyplatilo se. Hned je tu titulový zápas.

Ano, čeká tě v něm David Vicena. Jaká je na něj taktika? Je to zkušený borec, na druhou stranu, že si favoritem, není třeba spekulovat. A tahle pozice ti ne vždy seděla...

Ano, to je pravda, ne vždy mi to sedělo, ale myslím, že už jsem se posunul. Jak boxersky, tak mentálně. Umím si to v hlavě nastavit tak, abych nebyl sklíčený. Je mi jedno, na jak velké akci a s kým boxuji, vždy se chci připravit nejlépe, jak mohu, a pak si samotný zápas a vše okolo užít, ukázat ze sebe to nejlepší. Už nikdy si nechci vyčítat, že jsem kvůli vlastní psychice neukázal vše, co ve mně pro ten zápas bylo. Vím, že nejsem nejmladší, uvědomuji si, že jednou moje kariéra skončí a až se tak stane, chci na to vzpomínat jako na radostné a krásné období. Nechci vzpomínat na to, jak jsem trénoval jako blázen a pak sám kvůli sobě nepodal takový výkon, jaký jsem si představoval. A na jaký jsem měl. Je to na déle, ale myslím, že jsem se v tomto směru hodně posunul.

Pokud vyhraješ, budeš mít pás ve druhé váze, to není špatné na chlapa, o kterém člověk poslouchal, že vlastně neumí pořádně boxovat...

Taky jsem to slyšel a možná to někdo říká i dnes. Ale mám tolik trpělivosti, vůle a odhodlání, abych tyto řeči i nadále vyvracel. Pracuji na tom vlastně každý den a nehodlám polevit. Měl jsem pás v těžké váze, teď usiluji o ten v křížové, jsem českou jedničkou BoxRec.com napříč vahami a byl jsem 35. boxerem křížové váhy na světě. Na kluka, co údajně neumí boxovat, docela dobrý. Ale chápu, že si na tom může každý něco najít. Zároveň si myslím, že nikdo nemůže popřít moji vůli a odhodlání se nevzdávat.

Chceš současně pásy dvou vah. Znamená to, že rivalita s Pavlem Šourem, současným šampionem v těžké váze, stále není uzavřena?

Necítím to jako rivalitu. Už v době, kdy jsem se chystal na Pavla, jsem věděl, že budu přecházet do kříže. Říkal jsem, že porazím Pavla a vezmu si pak titul i v kříži. To se mi tenkrát nepovedlo, ale neznamená to, že jsem se toho cíle vzdal. Jen to teď půjde opačně. Nejdříve kříž a pak těžká. (smích) To je ta moje zarputilost, nevzdávám se. Mám před sebou ještě hodně cílů, kterých chci dosáhnout. Pořád mě lákají i mezinárodní pásy.

Jak to nyní funguje v Atom Gymu s novým koučem Veselinem Karagyozovem? Uvidíme progres?

Vše funguje tak, jak má. Spojení s Petrem Klikošem (kondiční trenér) a Veselinem šlape dle mých představ. Oba se o mě starají skvěle, držíme při sobě jako jeden tým, protože všichni máme společný cíl. Cítím od nich velkou podporu a progres? Ten vidí každý, včetně mě. S Petrem jsem teď ještě více než kdy dříve zapracoval na síle, protože jsme na to měli dostatek času, s Veskem na boxu. A věřím, že boxerští fanoušci to v sobotu uvidí.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze