Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Může překonat Mayweathera. Mikey Garcia bojuje proti Lipinecovi za svůj odkaz

  • Napsal Antonín Vavrda

Garcia vs. Lipinec / zdroj foto: Boxingscene.comGarcia vs. Lipinec / zdroj foto: Boxingscene.comSAN ANTONIO – Jedním z nejočekávanějších zápasů víkendu v boxerském ringu je ten mezi třicetiletým Američanem Mikeym Garciou (37-0, 30 KO) a o dva roky mladším Rusem Sergejem Lipinecem (13-0, 10 KO). Ten s sebou přinese do ringu pás šampiona IBF v lehké velterové váze.

Mnohdy světoví šampioni po zisku pásu nastoupí v první obhajobě proti relativně snadnému souboji tak, aby si náležitě užili svůj titul.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Osmadvacetiletý rodák z Kazachstánu s ruským pasem a žijící v kalifornském Beverly Hills – Sergej Lipinec – je ale trochu jiný případ.

Poté, co loni v listopadu v nakonec hodně tvrdém a náročném souboji s japonským kamikadze Akihirem Kondem (30-7-1, 17 KO) získal poprvé v kariéře titul mistra světa, kývl na duel s neporaženým Američanem Mikeym Garciou, který je považovaný za jednoho z nejlepších boxerů napříč vahami.

„Věřím, že zvítězím, on si myslí, že vyhraje, takže se všechno bude muset rozhodnout v ringu. Jednou věcí, kterou mohu zaručit, je, že to bude skvělý zápas. Ve všech dosavadních zápasech jsem stál proti tvrdým soupeřům, díky kterým jsem připravený na ty nejlepší, mezi které Mikey patří. Je mi jedno, že lidi více věří soupeři,“ řekl na tiskové konferenci prostřednictvím tlumočníka Lipinec.

Bývalá kickboxerská hvězda má jednoduše pro strach uděláno. Ostatně jako většina bojovníků z bývalých sovětských republik. „Musel jsem tvrdě dřít, abych ze skvělého kickboxera udělal špičkového boxera. Každý den jsem dřel pro podobné chvíle, jako je ta sobotní. Vždycky chci být nejlepší,“ varoval všechny před tím, aby jej podceňovali.

Sergej Lipinec / zdroj foto: Boxingscene.comSergej Lipinec / zdroj foto: Boxingscene.com

Sergej Lipinec / zdroj foto: Boxingscene.comSergej Lipinec / zdroj foto: Boxingscene.com

Ostatně, pokud snad fanoušci, nebo experti tak činí a předpovídají knockoutové vítězství Garciy, on sám je obezřetnější. Lipinec má jeho maximální respekt. „Někteří mu příliš nevěří, ale věřte mi, z toho, co jsme nakoukali, vám mohu říct, že je to opravdu kvalitní bojovník, který je nesmírně nebezpečný,“ složil Garcia nejdříve svému soupeři poklonu.

Následně ale už mluvil hlavně o sobě: „Pokud bude šance na to, abych jej knockoutoval, pochopitelně ji využiji. Jsem tady, abych vyhrával co možná nejsnadněji. Stojím proti přirozeně většímu soupeři, takže není důvod zbytečně riskovat. Jsem ale stoprocentně přesvědčený o tom, že po duelu budu mít ruce nahoře já.“

Pokud na jeho slova dojde, pak se stane teprve třetím boxerem historie, který ovládne pérovou, super pérovou, lehkou a lehkou velterovou váhu. Dva jeho předchůdci? Nikdo menší než Manny Pacquiao a jeho životní rival Juan Manuel Marquez. Ani neméně slavný Floyd Mayweather na podobný kousek nedosáhl.

„Uvidíme, co bude po zápase. Pořád si myslím, že jsem více lehká váha než lehký velter. Ale i v lehkém velteru se cítím dobře na nohou, rychlostně, co se týče reflexů. Chci získat titul ve čtvrté váhové kategorii, to je jediné, co mne nyní zajímá,“ řekl muž, který do roku 2014 ovládl pérovou a super pérovou váhu.

Mikey Garcia / zdroj foto: Boxingscene.comMikey Garcia / zdroj foto: Boxingscene.com

Mikey Garcia / zdroj foto: Boxingscene.comMikey Garcia / zdroj foto: Boxingscene.com

Po návratu zapříčiněný dohady s promotérem Bobem Arumem pak stihl od července 2016 do července 2017 tři duely. Nejprve v lehké váze knockoutoval na rozjezd Elia Rojase, následně v boji o pás WBC v této divizi zničil šampiona Dejana Zlaticanina, aby poté už v lehkém velteru přeboxoval krajana Adriena Bronera.

Nyní před ním stojí ruský tvrďák. „Příležitost získat titul ve čtvrté váze byla příliš lákavá na to, abych po ní neskočil. Chci podobné zápasy, protože ty motivují mne samotného, nutí mě makat naplno, tak trochu mne provokují. Je to další příležitost ukázat všem fanouškům, jak skvělý bojovník jsem,“ přidal muž, kterého trénuje jeho bratr Roberto Garcia.

„Jeho cíle a jeho úspěchy mne nezajímají. Má dvě ruce, dvě nohy, jednu hlavu. Je to jen další člověk, další bojovník, proti kterému stojí a na kterého jsem se musel připravit. Jakmile se proti sobě postavíme v ringu, budu to jen já, on, nikdo jiný, žádné předchozí úspěchy mu nepomohou. Uvidíme, kdo bude nakonec slavit. Já jsem připravený dokázat, jak se ve mne všichni mýlí,“ kontroval Lipinec.

V rámci galavečera se představí televize Showtime a projektu Premier Boxing Champions se představí i další zajímavá jména jako například neporažení Brandon Figueroa a Mario Barrios. O volný pás WBA v lehké velterové váze se pak utkají skvělý Kubánec Rances Barthelemy (26-0, 13 KO) a Bělorus Kiril Relich (21-2, 19 KO). Oba se už střetli loni v květnu a ve dvanáctikolové netitulové bitvě slavil i přes počítání v pátém kole prvně jmenovaný.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze