Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Maccarinelli a Kovacs mají další šance. V Namibii bude ve hře světový titul

  • Napsal Antonín Vavrda

Maccarinelli vs. KucherMaccarinelli vs. KucherPRAHA – Několik zajímavých galavečerů se uskuteční v pátek a v sobotu de facto po celém světě. Zámořským americkým šlágrům se budeme věnovat později, nyní jsou na řadě ty zbývající.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

PÁTEK 10 DUBNA, YORK HALL, ANGLIE – ENZO MACCARINELLI (41-7, 33 KO) vs. DMITRIJ KUCHER (23-1-1, 17 KO) – dvanáctikolový duel o titul mistra Evropy v křížové váze

Už dnes večer krátce před půlnocí vstoupí do ringu v York Halle, oblíbeném to londýnské hale (podobné místo jakým je v Česku pražská Lucerna), domácí veterán Enzo Macarinelli a tvrdý Ukrajinec Dmitrij Kucher.

A půjde o pořádně třaskavý souboj. Prvně jmenovaný se vrátil po porážce od Jürgena Brähmera z roku 2014 zpět do velké hry díky prosincovému triumfu nad stárnoucím Royem Jonesem Jr., Kuchera dokázal v profesionální kariéře porazit jen jistý Ilunga Makabu. Šlo o rok 2013, duel v Monte Carlu, který byl více než vyrovnaný. Naposledy pak sporně pouze remizoval v Belgii s domácím talentem Bilalem Laggounem.

Fanoušci se tak mohou dle všeho těšit na hodně vyrovnanou a ostrou bitvu dvou zajímavých bijců, kteří jsou rozhodně lepší směrem dopředu, než dozadu. Maccarinelli by měl být tím silnějším boxerem v ringu, na druhou stranu všech sedm jeho porážek přišlo před limitem a odolnost jeho brady byla vždy i z tohoto důvodu lehce zpochybňována.

SOBOTA 11. DUBNA, WINDHOEK, NAMIBIE – PAULUS AMBUNDA (24-1, 10 KO) vs. MOISES FLORES (24-0, 17 KO) – dvanáctikolový duel o volný titul WBA a pás IBO v super bantamové váze

Ano, i v Namibii se může uskutečnit špičkový boxerský duel. Stačí, aby za vámi stála silná skupina finančníků. Tak jako v tomto případě prostřednictvím společnosti MTC Nestor Sunshine Boxing Academy.

Ta udělala skvělou práci, když dokázala pro svoji hlavní hvězdu Pauluse Ambundu zajistit duel o titul, který dobrovolně odevzdal Brit Carl Frampton, který se chce po výhře nad Scottem Quiggem posunout o váhovou divizi výše. Pětatřicetiletý veterán a číslo 11. na žebříčku této federace si to rozdá s jedničkou tohoto rankingu – Moisesem Floresem.

Hledat favorita duelu je hodně složité. Domácí bijec je sice šampionem IBO a už byl i mistrem světa WBO (než jej v první obhajobě porazil v roce 2013 Japonec Tomoki Kameda), ovšem v pětatřiceti letech už je přece jen lehce za zenitem své výkonnosti. „Věk si nepřipouštím, v roce 2016 budu připravený na všechno, co přede mne manažeři postaví,“ tvrdí přesto odhodlaně bijec přezdívaný „Skála“.

Proti němu bude stát hodně nevyzpytatelný protivník. Flores je sice neporažený, proti kvalitnějším protivníkům ale stál až ve svých posledních dvou duelech, které odboxoval loni v Americe na velkých galavečerech. V obou dokonce vybojoval prozatímní titul šampiona WBA v super bantamu, nyní má tak šanci získat do svého držení hlavní verzi tohoto titulu. Povede se mu to?

SOBOTA 11. DUBNA, TRENČÍN, SLOVENSKO – TOMÁŠ KOVACS (27-1, 16 KO) vs. GIORGIJ BEROŠVILI (26-11-2, 18 KO) – desetikolový duel o volný titul WBF Eurasia

Kovacs vs. BerošviliKovacs vs. Berošvili

Loni na konci léta se měla bývalá slovenská jednička napříč vahami představit v hodně interesantním souboji s Dannym Greenem, ten ale nakonec padl kvůli zranění Kovacse v přípravě. Oba si tak našli jiné protivníky, aby si to nyní rozdal už osmatřicetiletý bijec z Galanty o další pás menších federací s o čtrnáct let mladším Gruzíncem Berošvilim.

Ten všech svých 39 zápasů nastřádal za 48 měsíců mezi profíky. Dosud platilo, že pokud narazil na kvalitnějšího protivníka, padl s ním vždy relativně rychle před limitem, navíc se pohybuje spíše v super střední, než polotěžké váze. Postará se v Trenčíně o senzaci, nebo Kovacs, který se již naplno věnuje výchově nových slovenských talentů, potvrdí roli velkého favorita?

Promotéři akce zvou kromě hlavního duelu na dalších osm soubojů amatérského boxu, duely K-1 a thajského boxu, výtěžek akce půjde na konto malého Filipa, který bojuje se zákeřnou nemocí.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze