Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Legenda, co neřekla poslední slovo? Donaire touží po skalpu 'Monstra' jménem Inoue

Inoue vs. Donaire / zdroj foto: Boxingscene.comInoue vs. Donaire / zdroj foto: Boxingscene.comSAITAMA – V japonské Saitamě se ve čtvrtek kolem poledního Středoevropského času utkají o triumf ve World Boxing Super Series domácí kometa Nayoa Inoue (18-0, 16 KO) a filipínská legenda Nonito Donaire (40-5, 26 KO).

Už když do letošního ročníku World Boxing Super Series šestatřicetiletý Donaire vstupoval, nikdo mu nevěřil. Jenže bantamová váha je mu ušitá na míru. Rozhodně více, než pérová či super bantamová, kde zkoušel štěstí v posledních letech a zapsal prohry s Jessiem Magdalenem, Carlem Framptonem a Nicholasem Waltersem.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Sečteno podtrženo, v této váze ve své kariéře muž, který dobyl osm titulů ve čtyřech divizích, ještě neprohrál. A nehodlá s tím začínat ani nyní.

Byť proti sobě má nesmírně těžkého protivníka. Šestadvacetiletý Inoue je považován za jednoho z nejlepších bojovníků bez rozdílu vah.

Za svoji kariéru stihl už ovládnout tři váhové kategorie a stále nemá dost. V té bantamové, ve které ho čeká čtvrtý zápas, zatím strávil dohromady se svými třemi dosavadními soupeři v ringu dohromady přesně 261 sekund.

„Chci psát historii. Chci se stát nejlepším boxerem současnosti a jedním z nejlepších vůbec,“ pronesl Inoue na tiskové konferenci. Klidně, skoro až tiše, přesto dostatečně přesvědčivě na to, abyste mu jeho slova věřili.

Ta ale může mimochodem pronášet (a být brán vážně) právě díky svému soupeři. Je to právě „Filipínský blesk“, který dodal lesk vahám, které do té doby skoro nikdo nesledoval. Byl to Donaire, díky kterému vysílalo tyto váhy HBO Sports. Proč vznikla série Super Fly.

Už v roce 2011 si řekl o „Knockout roku“ díky svému triumfu nad Mexičanem Fernandem Montielem, poté si dokázal poradit také se silným kvartetem Wilfredo Vazquez Jr., Jeffrey Mathebula, Tošiaki Nišioka a Jorge Arce.

„V roce 2012 jsem byl nejlepší na světě. A to moc lidí o sobě říct nemůže,“ usmívá se při vzpomínkách Donaire. Následně ale zvážní: „Existuje spousta možností, jak vyhrát. Vždycky jsem věřil, že mám možnost, jak zvítězit, jak najít cestu k triumfu. Tentokrát to není jiné. Navíc, čím tvrdší boj máte před sebou, tím větší dovednosti ze sebe vydáte.“

Moc dobře ví, o čem mluví. Ve své kariéře to potvrdil několikrát, naposledy právě v bitvách o Ali Trophy, kterou si až skoro posvátně před vážením jeho protivník prohlížel a pak něžně pohladil. Loni v listopadu slavil v Glasgow triumf nad domácí nadějí Ryanem Burnettem. Ten se sice ve čtvrtém kole ošklivě zranil, ovšem do té doby byl duel naprosto vyrovnaný. V semifinále pak proti neznámého náhradníkovi Stephonu Youngovi potvrdil ničivým knockoutem roli favorita.

Teď je v Saitamě připraven šokovat podobně jako v roce 1990 jistý Buster Douglas tehdy neporažené „Zvíře“ Mika Tysona. Nebo jako když stárnoucí Muhammad Ali zdolal v Zairu před 45 lety mladého dravce George Foremana.

„Vím, že moje kariéra ještě není u konce. Tohle je moje váha, patřím v ní k naprosté špičce. Stále. Mám sebevědomí, sílu, dovednosti a stále také rychlost,“ dodává bojovně Donaire. Potvrdí svá slova v ringu, nebo dojde na střídání stráží?

Uvidíme ve čtvrtek po poledni, v Česku bohužel jen prostřednictvím streamů.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze