Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Kokainový hříšník se vrací. Talentovaný Benavidez chce využít druhé šance

  • Napsal Antonín Vavrda

David BenavidezDavid BenavidezARLINGTON – Stále teprve dvaadvacetiletý americký talent s mexickými kořeny David Benavidez (20-0, 17 KO) se vrací zpět do ringu. V noci na neděli na velkém galavečeru Spence vs. Garcia narazí na zkušeného J'Leona Lova (24-2-1, 13 KO), přes kterého by se rád opět nastartoval k titulovým duelům.

V září loňského roku ta zpráva byla tak trochu bleskem z čistého nebe.

David Benavidez neprošel na konci srpna dopingovou zkouškou na zakázanou látku benzoylekgonin, která je hlavní složkou kdysi tolik oblíbené drogy celebrit jménem kokain.

DALŠÍ NOVINKY K BENAVIDEZOVI:

WBC mu odebrala pás šampiona super střední váhy a zakázala mu na půl roku činnost. Takto nízký trest dostal mimo jiné i díky svému přístupu. Benavidez nic neskrýval, nepožadoval kontrolní vzorek. Den poté, co byla zpráva o jeho prohřešku se omluvil na sociálních sítích, následně se přiznal i vedení federace, jejíž pás držel.

„Okamžitě jsme to řešili, mluvili spolu a on se přiznal. Sešli jsme se a on vysvětlil, co se stalo. Je to mladý kluk bez závazků, světový šampion a prostě si vyšel pobavit s holkami na akci, kde mu nabídly kokain. A on této možnosti ve slabé chvilce využil,“ řekl k případu prezident federace Mauricio Sulejman.

„Jsme jen lidi, každý může chybovat. Stalo se to, nedá se nic dělat. Přišel o titul, ale má šanci jej získat zase zpět. Pokud bude čistý a vyhraje příští duel,“ dodal zkušený funkcionář.

Duel, o kterém mluvil, přijde v sobotu. Proti Benavidezovi se postaví o devět let starší J'Leon Love, jeden z oblíbenců a chráněnců Floyda Mayweathera.

„Soustředím se na Lova, je to zkušený bojovník. Ale cítím, že jsem nejlepší super střední vahou na světě. Nebo minimálně jednou z pěti. Chci to dokázat v ringu, chci dát fanouškům pořádnou show. A dostat se k zápasu s Anthonym Dirrellem,“ řekl mladý Mexičan, který v dětství bojoval s nadváhou, při víkendovém setkání s novináři.

Právě Dirrell získal před třemi týdny „jeho“ pás po výhře nad Avnim Yildirimem. „Samozřejmě, že se stále cítím coby šampion. Nikdo mne v ringu neporazil, nikdo mi ten pás nesebral. Byla to moje chyba, která se stala mimo ring, které lituji a za kterou jsem byl potrestán. Ale to nic nemění na tom, že se neustále cítím coby mistr světa,“ pokračoval odhodlaně muž, který se přece jen během povídání chtě nechtě musel k loňskému létu vrátit.

„Jestli bych to udělal znovu, kdyby šlo vrátit čas? Nevím, ano, není to nic příjemného, není o co stát. Na druhou stranu mne to naučilo hodně o mně samotném, posílilo mně to. Věřím, že 16. března bude jeden z mých největších zápasů kariéry,“ pousmál mladý dravec.

Dravec, který udivuje extrémně rychlými rukami a silou svých paží. A dravec, který je údajně nyní ještě hladovější než kdykoliv dříve. „Mám obrovský hlad. Zjistil jsem, jak moc box miluji, jak moc mi zápasení chybí. Chci být ještě více oddaný tomuto sportu a také své rodině. Chci být nejlepším bojovníkem, ale také člověkem tak, abych byl tím boxerem, na kterého mohou být všichni hrdí,“ dodal odhodlaně.

A při pohledu do jeho očí mu jen stěží lze nevěřit. Talent z Phoenixu, který si prožil krušné dospívání, kdy bojoval s nadváhou a tím i spojenou šikanou dostal druhou šanci na velké scéně stejně jako dostal před šesti lety tu životní.

Tehdy se s ní popasoval skvěle a během čtyř let v profesionálním ringu se probil až k titulu mistra světa.

Jak to zvládne tentokrát?

Sobotní noc mnohé naznačí, Love sice nikdy na světový pás nedosáhl, dosud ho ale dokázali porazit pouze zkušení Marco Antonio Periban (2014) a loni v srpnu bývalý šampion střední váhy Peter Quillin.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze