Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

K.O. králové jsou zpět! Thurman, Berto a spol. slibují top podívanou

  • Napsal Antonín Vavrda

Thurman vs. Chavez / zdroj foto: www.boxingscene.comThurman vs. Chavez / zdroj foto: www.boxingscene.comSAN ANTONIO – Zatímco Bob Arum bude dobývat tuto sobotu již odpoledne středoevropského letního času Asii, Golden Boy Promotions si připravila pro fanoušky na stanici Showtime parádní podívanou do států. Hned čtyři duely na deset a více kol a v nich čtyřlístek neporažených bijců. A ještě větší počet knockoutérů...

KEITH THURMAN (20-0) vs. DIEGO GABRIEL CHAVEZ (22-0) – prozatímní titul mistra světa WBA ve velterové váze

Konečně! Vycházející hvězdička největší promotérské stáje světa Keith Thurman si v AT & T Center v San Antonio zaboxuje o titul mistra světa. Byť zatím z nálepkou prozatímní a možností vyzvat jeho regulérního držitele, kterým není nikdo jiný než Adrien Broner. V cestě mu ale stojí nevyzpytatelný Chavez, další z generace špičkových Argentinců narozených v 80. letech minulého století.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Thurman (vpravo) a Chavez / zdroj foto: www.boxingscene.comThurman (vpravo) a Chavez / zdroj foto: www.boxingscene.com„Diego kdo?" ptal se sebevědomě v průběhu týdne čtyřiadvacetiletý Thurman, který naposledy rozbil ex-mistra světa Dejana Zavecka, stájového kolegu Lukáše Konečného z německé formace SES Boxing. Tenhle zápas ale ukázal, že Thurman rozhodně není neporazitelný a jeho úder rozhodně není nejničivější, přestože se pyšní 86 procentní knockoutovou bilancí.

„Vím, proti komu stojím a vím, co dávám všanc. Ani jeden z nás nesmí během zápasu ztratit byť na jedinou vteřinu koncentraci, jinak by to pro něj mohlo špatně skončit. Ale já věřím, že vyhraji," vrátil míček na druhou stranu s chladným výrazem Chavez. Ten má nyní šanci dokázat, že je tak nebezpečný, jak jeho postavení v žebříčku i rekord vypadají.

Pravdou totiž je, že polovinu svých bodů do ratingu BoxRec.com mu získalo rychlé k.o. vítězství nad stárnoucím Francouzem Ismaelem El Massoudim, který je předtím stejně rychle obral o iluze i body Souleymana M'Bayeho. „Opravdu se na tento zápas těším, jsem favorit a hodlám to v ringu dokázat. Je to nebezpečný soupeř, ale já jsem připraven jej co nejrychleji poslat k zemi," dodal Thurman.

Berto vs. Karass / zdroj foto: www.boxingscene.comBerto vs. Karass / zdroj foto: www.boxingscene.comANDRÉ BERTO (28-2) vs. JESUS SOTO KARASS (27-3-8) – volný NABF titul ve velterové váze

Předskokany jim budou dělat mimo jiné i dva zkušený bojovníci ve stejné divizi. Berto má za sebou dvouletou mistrovskou vládu nad velterovou vahou organizace WBC, poslední tři zápasy mu ale příliš nevyšly, když v nich prohrál nejdříve Victorem Ortizem a poté mu pořádně „pomuchlal" obličej Robert Guerrero.

Ten se tak vyšvihl k duelu s Floydem Mayweatherem juniorem, Berta nyní čeká těžká cesta zpět na výsluní. Karass by mu měl posloužit stejně jako Zaveck coby výtah k dalšímu velkému titulovému souboji, jistý Selcuk Aydin by ale mohl vyprávět, jak se zle nevyplácí případné podcenění tohoto třicetiletého Mexičana, kterého dokázali poslat k zemi jen dvě známé mlátičky – Gabriel Rosado a Marcos René Maidana.

Berta tak nečeká snadná práce, přesto pokud nechce v devětadvaceti letech rázně zpomalit či dokonce zastavit svojí kariéru, musí Karasse bez milosti rozbít a to pokud možno před limitem.

Figueroa vs. Arakawa / zdroj foto: www.boxingscene.comFigueroa vs. Arakawa / zdroj foto: www.boxingscene.comOMAR FIGUEROA (18-1-0) vs. NIHITO ARAKAWA (24-1-2) – volný titul mistra světa WBC v lehké váze

Posledním titulovým duelem galavečera bude bitva mladého Američana s japonským veteránem, jehož dosavadní jediný výlet mimo vlast skončil bodovou prohrou po deseti kolech kvůli zranění s Danielem Estradou. Přestože je na tom žebříčkově lépe Arakawa, favoritem je jednoznačně Figueroa, který má na kontě triumf i nad borcem pyšnícím se jménem Cotto. Nejedná se ovšem o portorického národního hrdinu Miguela, ale jeho mladšího bratrance Abnera.

Arakawa ale určitě nedá svojí kůži lacino, jak je ostatně pro bijce ze země vycházejícího slunce obvyklé. Stejně obvyklé ale také to, že za hranicemi své vlasti bývají poloviční a výraznou díru do světa udělat nedokáží. Bude Arakawa výjimkou potvrzující pravidlo?

Na tuto i další otázky nalezneme odpovědi v noci na neděli. V českých luzích a hájích ovšem pouze prostřednictvím streamů, žádná tuzemská televize galavečer živě nevysílá.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

 

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze