Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

'King Kong' větří šanci. Ortiz chce zbít Hammera a zasloužit si odvetu s Wilderem

Ortiz a Hammer na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comOrtiz a Hammer na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comNEW YORK – Hodně zajímavého v sobě skrývá dnešní duel Kubánce Luise Ortize (30-1, 26 KO) a Němce s rumunskými kořeny Christianem Hammerem (24-5, 14 KO). A vůbec nevadí, že v jejich desetikolovém souboji nepůjde o žádný titul...

Psal se datum 3. března 2018 a Luis Ortiz nastoupil do svého vysněného velkého duelu o titul mistra světa. Ve druhém rohu stál šampion WBC v těžké váze Deontay Wilder (40-0-1, 39 KO). Dnes již devětatřicetiletý Kubánec svému o šest let mladšího soupeři zle zatápěl, než nakonec padl v deseti kolech.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Od té chvíle se sice změnil jejich vzájemný vztah z opovrhování v respekt, tužby Ortize ale zůstaly stejné. „Cítím obrovskou příležitost, abych se opět utkal s Wilderem, nebo vyzval Anthonyho Joshuu,“ řekl Kubánec na tiskovce před duelem s Hammerem skrze překladatele. V tomto případě v osobě kouče Hermana Caiceda.

„Je smutné, že se nakonec neuskuteční odveta mezi Wilderem a Furym, protože si myslím, že by to byl skvělý zápas, ale díky tomu se otírají dveře pro moji odvetu s ním,“ přidal důvod, proč se nyní jeho tužby tak rázně zhmotňují.

Na začátku týdne totiž federace WBC oznámila, že jednání o okamžitém druhém střetu mezi Wilderem a Furym jsou u konce a prvně jmenovaný tak hledá pro termín 18. května jiného soupeře. A přestože prvním na ráně by měl být dle prezidenta federace Mauricia Sulejmana americký olympionik z Londýna 2012 Dominic Breazeale (20-1, 18 KO), Ortiz se nyní drží hesla „naděje umírá poslední“.

Nejdříve si ale musí poradit s Hammerem, byť o jeho triumfu jen málokdo pochybuje. Stále teprve jednatřicetiletý rodák z rumunské Galati ale stojí před životní šancí.

Poprvé startuje na americké půdě. A rozhodně v sobě skrývá určité nebezpečí. Minimálně svojí technikou a zarputilostí.

Hammer sice už zapsal pět proher, mimo jiné i s ne příliš seriózními soupeři Robertem Gregorem a Tarasem Bidenkem, jenže dokázal osm kol vzdorovat tehdy rozjetému (a údajně i nadopovanému) Tysonu Furymu či předloni v prosinci celý duel neméně našlápnutému Rusovi Alexandru Povětkinovi.

Navíc přidal od roku 2016 tři zajímavé skalpy – dvakrát zdolal neporažené krajany, Erkana Tepera a Michaela Wallische, z počítání pak knockoutoval Brita Davida Priceho. „Vím, že je hodně odolný a nepříjemný, nepodceňuji ho,“ vzkázal Ortiz při všem tom povídání o odvetě s Wilderem. „Je to starý lišák, bude to těžký duel, ale věřím ve vítězství,“ vrátil mu kompliment Hammer.

Ortiz a Hammer na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comOrtiz a Hammer na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

Pokud ale v noci na neděli zvítězí kubánský „King Kong“, je téměř jisté, komu bude věnovat svá první pozápasová slova. A nejspíše pro to nebude potřebovat ani tlumočníka.

„Myslím, že mu Wilder tu odvetu dá. Dal mu první zápas, dá mu i druhý. Víte, je hodně neortodoxní, ale nedá se mu upřít, že má koule. Víte, kdokoliv jiný se jménu Ortiz vyhýbá, on jediný ne,“ řekl manažer levorukého rodáka z Camaguey Jay Jimenez.

A má pravdu. „Rád bych mu dal ještě jednu šanci se mnou bojovat. Proč ne? Náš první duel byl úžasný. Viděli jste proti sobě v jednom ringu dva zabijáky. Byl to fakt nebezpečný duel pro oba, a to fanoušci chtějí. A myslím, že až se potkáme znovu, bude to stejné. Takže určitě, v pravý čas je to zápas, který mne zajímá,“ prohlásil ve čtvrtek čahoun z Tuscaloosy.

Byť v jeho odpovědi lze vyčíst i to, že Ortiz nemusí být hned jeho příští protivník.

„Jsem nyní pevně soustředěný na Hammera, protože vím, že kromě Wildera se mnou stejně nikdo jiný z velkých jmen v divizi boxovat chtít nebude. Že jsem pro ně moc nebezpečný. To ale nic nemění na tom, že hodlám udělat v sobotu jasné prohlášení,“ dodal odhodlaně „King Kong“.

Dojde na jeho slova? To mohou fanoušci v Česku sledovat jen prostřednictvím streamů, jejich seznam lze najít dnes večer například na stránce www.vringe.com.

V rámci galavečera se představí několik zajímavých jmen včetně hlavního duelu o titul regulérního šampiona WBA v lehké střední váze mezi devětadvacetiletým Argentincem Brianem Carlosem Castanem (15-0, 11 KO) a další kubánskou hvězdou Erislandym Larou (25-3-2, 14 KO). Vítěz této bitvy dostane nejspíše šanci následně vyzvat „super-šampiona“ Jaretta Hurda (23-0, 16 KO), který právě Laru loni v dubnu těsně, leč zaslouženě porazil.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze