Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Kdo bude potřebovat prášek na bolest? Gassijev a Dorticos se chystají na ostrá KO

  • Napsal Antonín Vavrda

Gassijev vs. Dorticos / zdroj foto: WBSSGassijev vs. Dorticos / zdroj foto: WBSSSOČI – Druhé semifinále boxerské Ligy mistrů – World Boxing Super Series (WBSS) – je na programu v sobotu v ruském Soči. Domácí bijec Murat Gassijev (25-0, 17 KO) se postaví knockoutérskému esu z Kuby Junieru Dorticosovi (22-0, 21 KO). Ve hře budou nakonec oba tituly – federace IBF i WBA v křížové váze.

Už jen dva zápasy je druhá nejtěžší váha od svého absolutního krále. Od muže, který jako první v této divize získá do své moci pásy všech čtyř federací – WBC, WBA, WBO a IBF.

A také muže, který nejspíše následně okamžitě zamíří do váhy těžké. Podobně, jako předchozí absolutní šampioni této váhy (drželi tři ze čtyř pásů) – Američan Evander Holyfield a Brit David Haye, kteří se shodou okolností následně stali mistry světa také v divize bez váhového omezení.

VÍCE K WORLD BOXING SUPER SERIES:

V zápase, který je naplánován na 11. května do saudskoarabského Jeddahu, už čeká Ukrajinec Alexander Usyk. Je třeba jen zodpovědět otázku, zda si střihne derby mezi muži z bývalého Sovětského svazu, nebo po vzoru svého kamaráda Vasila Lomačenka vždy vyhecovaný souboj mezi východní a kubánskou školou.

„Jsem připravený vzít Gassijevovi jeho titul. Ukázat mu, jak vypadá skutečný šampion. Ještě nikdy se nepotkal s někým takovým, jako jsem já. Pracoval jsem příliš tvrdě na to, abych se zastavil právě zde. Chci ukázat, že jsem nejlepší křížová váha světa, protože já jsem nejlepší křížová váha světa. Ukážu fanouškům celého světa, proč jsem 'Doktor KO',“ pronesl sebevědomě jednatřicetiletý Kubánec po vážení.

Ten ve čtvrtfinále ve dvou kolech zdemoloval dalšího Rusa Dmitrije Kudrjašova, který platil za dalšího knockoutového specialistu turnaje. Na kouče čtyřiadvacetiletého Gassijeva ale příliš dojem tímto triumfem neudělal.

Gassijev vs. Dorticos / zdroj foto: WBSSGassijev vs. Dorticos / zdroj foto: WBSS

„Z toho, co jsem viděl, tak ten chlapík je hodně letargický, pomalý,“ začal své hodnocení známý trenér Abel Sanchez. Následně ale pokračoval: „Zároveň ale má kubánskou školu a je to hodně, hodně silný puncher. Uvidíme, kdo bude mít tvrdší úder až se navzájem udeří. Můj kluk je ale dle mého lepší v technice i obraně, a to by mělo rozhodnout.“

„Byla spousta spekulací, zda tento duel bude, nebude a podobně. Chci jen říct, že to bude parádní souboj, který by si neměl nechat nikdo ujít. Gassijev má hodně silných stránek, ale má také slabiny, které hodláme využít. Junier bude ten, kdo bude po zápase slavit triumf, v ringu bude připravený umřít,“ kontroval kouč soupeře Eric Castanos.

„Rád bych pozval všechny fanoušky, protože se bude nač dívat. Víte, mám pro Gassijeva připravenou ve svých rukavicích atomovku, uvidíme, nač je on sám připravený. Ale snad má už nyní vypsaný předpis na léky proti bolesti hlavy. Bude třeba, aby si je po setkání se mnou vyzvedl,“ doplnil jej celkem povedenou hláškou Dorticos.

A co na to všechno sám ruský knockoutér, který v prvním zápase WBSS vyřídil polského veterána Krzysztofa Wlodarczyka? „Je to skvělý turnaj, který mi dává šanci sjednotit pásy v této divizi. V sobotu udělám další krok k naplnění tohoto snu před svými hrdými krajany,“ pronesl klidně mladý talent.

Gassijev vs. Dorticos / zdroj foto: WBSSGassijev vs. Dorticos / zdroj foto: WBSS

Ten může za plnění této vize děkovat promotérům. Federace WBA se totiž hodně cukala, než schválila tento zápas jako titulový. Jak jistě fanoušci boxu vědí, také v křížové divizi existuje tzv. „Super-šampion“. Tím je další Rus Denis Lebeděv, kterého shodou okolností Gassijev předloni v prosinci porazil. Jenže jeho stáj Svět boxu nezaplatila titulový poplatek WBA a pás tak zůstal v držení Lebeděva.

Vedení federace WBA se nyní rozhodlo celou situaci vyřešit tak, že posvětila tento pás i finále WBSS s tím, že dva dny po jeho uskutečnění musí začít vítězná strana jednat se zástupcem Lebeděva, kterým je ruský boháč Andrej Rjabinský. Pokud se promotéři do třiceti dní nedomluví, na řadě bude aukce.

Jak ale již bylo napsáno v úvodu. Je vysoká pravděpodobnost, že vítěz celé WBSS a absolutní král křížové váhy po svém vítězství zamíří o váhu výše. Především, pokud půjde o jednoho z dvojice Usyk – Dorticos. Překazí tyto plány Gassijev, který je u bookmakerů favoritem? To zjistíme dneska krátce po 21. hodině.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze