Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Hypnóza, jatka, boj o šanci na titul. Chisora vs. Price je zde a Pála jej vidí otevřeně

  • Napsal Antonín Vavrda

Chisora a Price na váze / zdroj foto: Boxingscene.comChisora a Price na váze / zdroj foto: Boxingscene.comLONDÝN – Londýnská O2 Arena se bude při tomto duelu dnes večer nejspíše nejvíce otřásat v základech. Předskokané pro finále World Boxing Super Series v lehké velterové váze jsou totiž více než „luxusní“ – Britové Dereck Chisora (31-9, 22 KO) a David Price (25-6, 20 KO).

Mají naprosto stejný čas na odpočinek. Oba boxovali naposledy 20. července na stejném místě. Oba zde slavili. Chisora doslova sesekal Poláka Artura Szpilku, Price pak v deseti kolech postupně demoloval Davida Allena. Přesto se původně na tuto bitvu, na tento datum chystal jen jeden z nich.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ten, který v červenci na předzápasovém otevřeném tréninku bavil všechny kolem svým vtipem více než pěstmi. A který rozesmál i Price. Ten ale byl taktéž v tvrdém tréninku – alespoň dle svých slov – protože se chystal na galavečer v polovině listopadu. O záskoku za Novozélanďana Josepha Parkera, který bude v hledišti (paradoxně na britské půdě v době, kdy jeho krajané budou v Japonsku bojovat o finále MS v ragby právě proti Anglii) O2 Arena.

„Určitě mám zájem se s ním utkat. Nelíbí se mi, co o mne říkal, že nevěří, proč jsem z duelu musel odstoupit (pokousání jedovatým pavoukem), že si myslí, že se ho bojím. Chci mu dát výprask. Doufám, že na mne něco zbude, protože David Price je skvělý, má tvrdý úder, má můj maximální respekt,“ vzkázal bývalý šampion WBO.

„Pouze Deontay Wilder měl tvrdší úder než David Price,“ přidal se David Haye, manažer Chisory, jeho bývalý soupeř a také sparingpartner Price. V tréninku se potkali i oba dnešní soupeři, ale dle vlastních slov už zhruba devět let zpět.

A je zde ještě někdo, kdo zná oba hodně dobře. Kdo se s nimi utkal v jednom ringu. A dokonce má český pas. „Nemyslím si, že by jeho zadní ruka byla nějak výjimečná. Zažil jsem kluky s tvrdším úderem, spároval jsem s Alexem Povětkinem, který měl hrozný bomby, stejně tak třeba Herbie Hide,“ řekl pro Profiboxing Ondřej Pála.

Price vs. Pála / zdroj foto: Boxingscene.comPrice vs. Pála / zdroj foto: Boxingscene.com

Chisora vs. Pála / zdroj foto: Boxingscene.comChisora vs. Pála / zdroj foto: Boxingscene.com

Bývalý evropský šampion WBO v těžké váze boxoval s oběma sobotními protivníky. S oběma prohrál před limitem ve třetím kole, s Chisorou kontroverzně, s Pricem měl – v době, kdy jej zastupoval německý Sauerland – zápas v Dánsku rozjetý skvěle, dokonce ho poslal do počítání. Nakonec ale padl a byl to pro něj poslední profesionální duel kariéry.

Paradoxně i přes kontroverzi s Chisorou, je mu právě „Del Boy“ sympatičtější. „Lidsky i sportovně to přeji Dereckovi. Je to úplně normální týpek, bavili jsme se spolu, vtipkoval, fakt pohodář. Price se choval jako namistrovaná hvězda, ani mi po zápase nepodal ruku. Na druhou stranu si nesouhlasím s tím, jak ho všichni podceňují. Má schopnosti na to, aby ten zápas ukončil před limitem,“ vysvětlil svůj postoj muž, který bude od poloviny příštího týdne bojovat o český amatérský titul.

Pokud by si mohli nechat od něj sázkaři nechat radit, pak je dle Pály jisté vsadit na konec před limitem. „Ten zápas na body rozhodně neskončí. 60 ku 40 pro Chisoru. Price prostě nemá hlavu, nemá šanci to doboxovat na body. Takže pokud chce vyhrát, musí ho seknout, a Chisora nemá obranu z nejpevnějších,“ přidal k dvanáctikolovému duelu o volný pás Mezinárodního šampiona WBO.

Chisora a Price na váze / zdroj foto: Boxingscene.comChisora a Price na váze / zdroj foto: Boxingscene.com

Důvod tohoto titulu je nasnadě. Byť není nikdy nic jistého, je téměř jisté, že vítěz bitvy Andy Ruiz Jr vs. Anthony Joshua bude muset uvolnit titul WBO, nebo IBF, protože obě budou chtít povinnou obhajobu proti Alexandru Usykovi, respektive Kubratu Pulevovi. Obecně se čeká, že ať vyhraje kdokoliv, uvolní pás WBO a půjde do střetu s Pulevem.

Že v takovém případě bude o volný pás boxovat Usyk, není třeba dodávat. Otázkou je, kdo by byl jeho soupeřem...

„Srazí se dva bojovníci, kteří hrají o hodně. Poražený se vrátí zpět na domácí scénu a bude pro něj strašně těžké se vrátit zpět. Vítěz se přiblíží velké titulové šanci. Usyk bude nejspíše bojovat o uvolněný pás WBO. A dnešní vítěz by mohl být jeho soupeřem,“ má jasno Haye. Není třeba dodávat, že všichni tito muži spolupracují s Eddiem Hearnem.

Byť Chisora si do něj rýpl před pár dny na Instragamu ilustrací, kterou dává najevo, co si o šéfovi Matchroom Boxing myslí – že je to křivák.

Chisora a Price na váze / zdroj foto: Boxingscene.comChisora a Price na váze / zdroj foto: Boxingscene.com

„Na vážení jsem na něj použil hypnózu. Dostal jsem se mu do hlavy a řekl mu, že v zápase bude slabý jako kotě. Jsem v pohodě, uvolněný a klidný, tohle je můj den, test mých schopností, zda mám na tu nejvyšší úroveň. Bude to skvělý boj,“ má jasno 203 centimetrů vysoký liverpoolský obr, který v létě oslavil už 36. narozeniny.

O půl roku mladší Chisora je pochopitelně opačného názoru. Na tiskovce pustil muziku, kterou dal jasně najevo, co si o zápase myslí. A následně to potvrdil i svými slovy: „Budou to jatka. Je to ovce, která jde na porážku.“

„Ano, na jednu půjdeš,“ usmíval se na něj Price. „Ano, půjdu, jsem za to rád. Protože ji doručím,“ kontroval neméně uvolněný „Del Boy“. Kdo bude dnes v noci tou ovcí? To bohužel budou moct čeští fanoušci sledovat jen skrze streamy, například na www.vringe.com. Přímý přenos žádná tuzemská televize nechystá.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Chisora a Price na váze / zdroj foto: Boxingscene.comChisora a Price na váze / zdroj foto: Boxingscene.com

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze