Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Hvězdní předskokané Crawford-Indongo: Gvozdik, Whyte, Jennings i Stevenson

  • Napsal Antonín Vavrda

Alexander Gvozdik / zdroj foto: Boxingscene.comAlexander Gvozdik / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Nejen o souboji Terence Crawford vs. Julius Indongo bude galavečer pod hlavičkou stáje Top Rank v Pinnacle Bank Arena v Lincolnu ve státě Nebraska. Legendárnímu promotérovi se povedlo poskládat opravdu výjimečnou partu bojovníků...

Jamajčan Nicholas Walters sice kvůli nemoci nakonec v centrální části Spojených států cestu za vykoupením po vzdání duelu s Ukrajincem Vasilem Lomačenkem nenastartuje, přesto se fanoušci při čekání na hlavní vrchol večera, ve kterém půjde o čtyři tituly prestižních federací v lehké velterové váze, nudit nebudou.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Své umění předvedou mimo jiné i místní talenty Kevin Ceja Ventura (7-0, 6 KO) či Steven Nelson (8-0, 7 KO), poté ale už budou v akci také globálně známá jména.

Ke svému třetímu profesionálnímu souboji nastoupí stříbrný olympionik z Ria Shakur Stevenson (2-0, 1 KO), který touží už v roce 2018 dobývat po vzoru své kamarádky Claressy Shieldsové ty nejvyšší mety.

„Cítím se každý trénink, každý zápas lépe a lépe. Nečekal jsem, že porostu tak rychle. Cvičím tvrději než dříve, běhám delší a delší úseky, nemohu se dočkat dalších výzev,“ usmíval se před novináři stále teprve dvacetiletý talent z Newarku, který se utká s třiadvacetiletým Argentincem Davidem Michelem Pazem (4-3-1).

„V prvním zápase jsem boxoval šest kol, ve druhém už to ukončil ve druhém kole. Čekám od sebe další skvělé představení. Zda již příští rok budu boxovat o titul mistra světa, to vám neřeknu. Tohle nechávám na svém týmu a Top Ranku. Jsem ale rád za zkušenost z olympiády a věřím, že budu připravený se v dalších letech dostat na úroveň Crawforda, Errola Spencehoči Gervonty Davise,“ přidal mladík, nad kterým drží ochrannou ruku král polotěžké váhy André Ward.

Shakur Stevenson / zdroj foto: Boxingscene.comShakur Stevenson / zdroj foto: Boxingscene.com

Také další jména na fightcard mají ty nejvyšší ambice. A těžko se jim divit. Čtyřiadvacetiletý levák Mike Reed (22-0, 12 KO) se postupně blíží prvnímu titulovému souboji v možná nejnabitější váze ze všech. A o třináct let starší krajan Robert Frankel (35-17-1, 7 KO) by měl posloužit jen coby potvrzení těchto ambic.

Skalpy Nadjiba Mohammediho, Tommyho Karpencyho, Isaaka Chilemby a Yunieskiho Gonzaleze, které navíc všechny přejel před limitem, vzbudil velkou pozornost fanoušků i expertů další do party vynikající generace Ukrajinců poslední dekády – Alexander Gvozdik (13-0, 11 KO). Také jeho protivník – Craig Baker (17-1, 13 KO) je v pozici velkého outsidera. Zároveň ale platí za extrémně nepříjemného a tvrdého bijce, který rozhodně nedá svoji kůži zadarmo.

A to stále není výčet u konce. Mezi šestnácti provazy se fanouškům představí také dvě špičkové těžké váhy – Brit Dillian Whyte (20-1, 15 KO), kterého při jeho americkém debutu prověří téměř dvoumetrový domácí veterán Malcolm Tann, a také nová akvizice pořádající stáje – Američan Bryant Jennings (19-2, 10 KO).

Ten se vrátí po dvou porážkách v roce 2015 od Vladimira Klička a Luise Ortize soubojem se šestadvacetiletým krajanem Danielem Martzem (15-4-1, 12 KO). „Je to skvělý, šikovný a inteligentní chlap, proto jsme ho podepsali. Líbí se mi jeho postoj k boxu, je správně nastartovaný a motivanovaný,“ pochválil svého nového chráněnce promotérský veterán Bob Arum.

„Pokud půjde všechno dle plánu – to znamená, že Joseph Parker porazí 23. září v Manchesteru Hughieho Furyho, a Bryant zvládne sobotní duel a pak i další v listopadu, či prosinci, mohli by se na jaře potkat proti sobě o titul mistra světa WBO,“ přidal muž, který je spolu-promotérem také novozélandského šampiona zmíněné federace. „Těším se na návrat,“ přidal sám dvaatřicetiletý bijec z Philadelphie, který naposledy boxoval v ostrém duelu v prosinci 2015.

Bryant Jennings / zdroj foto: Boxingscene.comBryant Jennings / zdroj foto: Boxingscene.com

Do stejného měsíce se datuje také jediná porážka o tři roky mladšího Whyta. Ten od prohry se současným králem těžké váhy Anthonym Joshuou stihl už čtyři vítězné duely, byť ten poslední – proti dalšímu krajanovi Derecku Chisorovi – dle mnohých nevyhrál.

A byť se Whyte stále nevzdal myšlenek na odvetu, osmatřicetiletý Tann je pro něj první překážkou za jiným šampionem – Američanem Deontayem Wilderem (38-0, 37 KO), který ve svém držení pás federace WBC. S tím se poslední týdny a měsíce kočkuje skrze sociální sítě.

„Je to součást byznysu. Jsem rád, že jsem tady, mohu udělat trochu show a pak jít domů a čekat na nabídky. Dle všeho jsem jeden, či dva duely od šance zaboxovat si o titul mistra světa,“ řekl ještě před odletem za velkou louži Whyte ostrovním médiím. Ostatně jeho promotér Eddie Hearn už několikrát nabídl Wilderovi zajímavé finanční částky, aby přijel hájit za Whytem titul do Anglie, ten ale zatím pokaždé odmítl. Po víkendu se ale může situace změnit.

V comebacku pak bude pokračovat také rodák z Denveru Mike Alvarado (37-4, 25 KO). Sedmatřicetiletý veterán, který měl v předchozích dvou letech spíše problémy sám se sebou než se soupeři v ringu, narazí v domluveném váhovém limitu do 68 kg na čtyřicetiletého brazilského tvrďáka Sidneyho Siqueiru (26-12-1, 17 KO).

Tahle boxerská noc prostě bude stát za to. Jen škoda, že čeští fanoušci si mohou užít jen prostřednictvím internetových streamů...

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze