Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Hearn: 'Je průkopnice!' A tak mocný boss postavil Taylorové galavečer v Philly

  • Napsal Antonín Vavrda

Taylorová vs. Volanteová / zdroj foto: Boxingscene.comTaylorová vs. Volanteová / zdroj foto: Boxingscene.comPHILADELPHIA – Parádní galavečer naplánoval na páteční noc promotér Eddie Hearn. Hlavními taháky v Liacouras Center budou titulové bitvy Katie Taylorové (12-0, 5 KO) s Rose Volanteovou (14-0, 8 KO) a Tevina Farmera (28-4-1, 6 KO) s Jonem Carrollem (16-0-1, 3 KO).

Oba jsou již v zámoří. Ostatně dvaatřicetiletá Taylorová vlastně téměř celou profesionální kariéru trénuje za velkou louží, domů do Bray v Irsku už jezdí de facto na dovolenou.

DALŠÍ NOVINKY KE KATIE TAYLOROVÉ:

A poslední dny je jejím hostitelem právě osmadvacetiletý Farmer, který ze slavného boxerského města pochází.

Zatímco Taylorová trénuje ve Philly pod dohledem Rosse Enamaita a okoukává nějaké ty finty levorukého šikuly přezdívaného „American Idol“, její promotér Eddie Hearn ji chválí, kudy chodí.

„Je to pravděpodobně jedna z nejzábavnějších boxerů současnosti. Je to můj oblíbený bojovník. Zapomeňte na rozdělení na muže a ženy, tohle je jednička. Doma v Irsku už je národní hrdinkou. A 15. března udělá další krok k tomu, aby se stala globální hvězdou,“ má jasno devětatřicetiletý podnikatel.

A pro potvrzení svých slov dělá skutečně maximum. Ve městě, které dalo světu mimo jiné Joa Fraziera či Rockyho Balbou, bude jednou ze dvou největších hvězd. Poprvé bude ve skutečném světle ramp na americké půdě.

Rose Volanteová / zdroj foto: Boxingscene.comRose Volanteová / zdroj foto: Boxingscene.com

„Když jsem začala, nevěděla jsem, jak to vše nakonec dopadne, jakým směrem se to vyvine. Jaké bude vnímání ženského profesionálního boxu. Naposledy jsem boxovala v Madison Square Garden, čímž jsem si splnila jeden ze svých snů. Nyní je zde další, stát se nespornou šampionkou,“ přidala svůj pohled sama Taylorová.

Ta proti o čtyři roky starší neporažené Brazilce dostává šanci k dalšímu naplnění tohoto cíle, může získat už třetí pás mistryně světa v lehké váze. Už nyní jí říkají pane světové tituly federací WBA a IBF. Volanteová pak drží titul organizace WBO. Vše tak směřuje ke střetu s hvězdnou Belgičankou, čtyřiatřicetiletou Delfine Persoonou (43-1, 18 KO).

Šampionka WBC před týdnem doma v Kortrijku porazila amerického „Malou slečnu Tyson“ Melissu St. Vilovou (11-4-4, 1 KO). Dračici s haitskými kořeny, pro kterou je stud cizím slovem, jako první ukončila před limitem. A skvěle se naladila na případný hvězdný střet. Další v ženském boxerském světě.

„Na Katie jsem nemyslela, protože pokud bych prohrála, všechny předchozí výhry by ztratily svůj význam. Tohle není fotbal, kde můžete porážku z jednoho víkendu o týden později napravit. Uvidíme, co přinesou další týdny,“ vzkázala z Belgie jedna z nejlepších boxerek profesionálního ringu napříč vahami.

Katie Taylorová / zdroj foto: Boxingscene.comKatie Taylorová / zdroj foto: Boxingscene.com

Dlouhodobě jedna z nejlepších. Stejně jako Norka Cecilia Braekhusová musí nyní odolávat tlaku nových bojovnic stále více a více ošlehaných amatérským ringem. Anebo se na této vlně svézt. Všechny z ní totiž mohou v současnosti těžit.

„Je to po všech stránkách obrovský zápas. Je to pro ni další sjednocující duel, jednoznačně ten nejtěžší v kariéře. Rose Volanteová je to nejlepší, co dosud potkala. Pokud vyhraje, přidá do své sbírky další pás. A bude jeden krok od toho, aby byla absolutní šampionkou lehké váhy. To je pro její kariéru nesmírně důležité,“ nastiňuje současnou situaci své oblíbenkyně Hearn.

Jedním dech ale pochopitelně dodává, že věří v její úspěch. „Je to průkopnice,“ dodává na adresu pětinásobné mistryně světa, šestinásobné evropské šampionky a také vítězky olympijských her.

Jak již bylo zmíněno, vedle Taylorové, která nejspíše následně vyrazí v neděli na irský národní svátek – Den svatého Patrika – na galavečer do New York, kde bude boxovat mimo jiné její kamarád a krajan Michael Conlan, se ve Philly představí v hlavním taháku Farmer.

Farmer vs. Carroll / zdroj foto: Boxingscene.comFarmer vs. Carroll / zdroj foto: Boxingscene.com

Tomu se – překvapivě – postaví další irský bojovník, šestadvacetiletý levák Jono Carroll (16-0-1, 3 KO). Pro bijce přezdívaného „Keltský válečník“ půjde jednoznačně o největší boj kariéry.

Šokuje jako správný irský válečník v nejvýznamnější víkend svého národa domácí favorita a šampiona IBF v super pérové váze, nebo ten potvrdí skutečnost, že jej mnozí experti považují za jednoho z nejlepších boxerů napříč vahami?

„Chci nejdříve sjednotit váhu, poté se zapojit do velkých zápasů, abych mohla psát historii tohoto sportu. Takže ano, v hledáčku mám mimo jiné Amandu Serranovou (hvězdná Portoričanka). Ale nejdříve musím porazit Volanteovou, jinak na tyto duely mohu zapomenout,“ má jasno Taylorová.

Zda na její slova dojde, můžete sledovat v Česku pouze skrze streamy, nejsnadnější cestou budiž ta skrze www.vringe.com.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Farmer vs. Carroll / zdroj foto: Boxingscene.comFarmer vs. Carroll / zdroj foto: Boxingscene.com

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze