Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Groves: Zbil bych také tvého otce. Eubank Jr.: Nejraději by utekl, ví, co ho čeká

  • Napsal Antonín Vavrda

Groves vs. Eubank / zdroj foto: Boxingscene.comGroves vs. Eubank / zdroj foto: Boxingscene.comMANCHESTER – Dnes večer se do sebe v Manchester Arena zaklesnou dva ostrovní rivalové, kteří si to rozdají o postup do finále World Boxing Super Series (WBSS) v super střední váze. Na jedné straně bude stát šampion WBA George Groves (27-3, 20 KO), na straně druhé mistr světa IBO Chris Eubank Jr. (26-1, 20 KO)...

Ti dva se rozhodně nemají v lásce. Na kafe, nebo snad pivo by spolu nešli.

Přitom se znají tak dlouho. Už tak dlouho.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Když se Groves chystal na krajana Jamese DeGaleho, aby se mu pomstil za prohru z amatérského ringu, díky které se stal britskou jedničkou střední váhy, sparingpartnera mu dělal právě Eubank, tehdy ještě amatérský talent.

„Byl dostupný a levný,“ okomentoval stroze chvíle staré už sedm let Groves. Jak jejich sparingy dopadly? Na to se ani jednoho neptejte. Oba mají svůj pohled na věc. Svoji pravdu.

Jeden člověk ale o nich nakonec přece jen promluvil. Adam Booth, který byl dlouhé roky koučem Grovese a v roce 2015 pak stál dvakrát také v rohu Eubanka Jr.

Groves vs. Eubank / zdroj foto: Boxingscene.comGroves vs. Eubank / zdroj foto: Boxingscene.com

Groves vs. Eubank / zdroj foto: Boxingscene.comGroves vs. Eubank / zdroj foto: Boxingscene.com

„Jak to vypadalo? Myslím, že to byly pro oba ty nejtvrdší sparingy kariéry. Oba věděli, že jakákoliv chyba se může vymstít. Jednou jedinkrát se stalo, že by se někdo z nich dostal do problémů. Po levém háku to byl Chris, kdo byl silně otřesený. Ale celkově? Odspároval šest kol s Georgem i Nathanem Cleverlym a ve všech měl dle mého lehce navrch,“ pronesl zkušený trenér pro ostrovní média.

„On ví, jak to tehdy bylo. Postupně jsem ho dostával do problémů, našel jeho slabiny. A znám je dosud. Zatímco on je stále tím stejným boxerem, já se neustále zlepšuji,“ pousmál se na poslední tiskové konferenci osmadvacetiletý Eubank Jr.

„Bojí se, vždy, když je ve stejné místnosti se mnou, tak hledá cestu pryč. Cítím to na jeho dechu, vidím to na jeho očích. Zničím ho,“ přidal. A jeho otec, Chris Eubank Sr. se jen usmíval: „Až s ním skončí, tak se o George nebojte, bude v pořádku. Byť pro něj kariéra skončí.“

Groves vs. Eubank / zdroj foto: Boxingscene.comGroves vs. Eubank / zdroj foto: Boxingscene.com

Groves vs. Eubank / zdroj foto: Boxingscene.comGroves vs. Eubank / zdroj foto: Boxingscene.com

Co na to Groves? „Jediné, v čem je lepší, je arogance. Nemám důvod hrát jeho hru, za ty své kecy schovává vlastní nervozitu, protože ví, kdo z nás je skutečný mistr světa. Víte, až s ním skončím, bude hledat útěchu u otce, pak ho obviní, že kvůli němu šel do super střední váhy, a vrátí se zpět do střední, kam patří,“ ušklíbl se devětadvacetiletý bijec přezdívaný „Svatý“.

Jako svatoušek se ale rozhodně nechová. Důkaz? Třeba, když si před novináři ulevil a pronesl, že by s klidem porazil i Eubanka Sr. „Kolik má porážek? Pět? Poradil bych si s ním, není nijak výjimečný,“ pokračoval v hodně ostrém duchu.

A poté s klidem sobě vlastním bodl také do svého rivala: „Junior má problém. Přes jeho otce není vidět. Nikoho moc nezajímá. Pořád tvrdí, že touží po velkých bojích, že je to pro mě ten největší zápas kariéry. Ale to není. S rivalitou s Carlem Frochem se to nedá srovnávat. Stejně tak i Badou Jack byl daleko lepší než on. Lepší a těžší soupeř. A Fjodor Čudinov? Ten měl určitě tvrdší úder, to mi věřte.“

Mimochodem, než se dostaneme znovu ke slovům Eubanka Jr., tak Froch, který Grovese dvakrát porazil, favorizuje na vítězství syna slavného otce.

Groves vs. Eubank / zdroj foto: Boxingscene.comGroves vs. Eubank / zdroj foto: Boxingscene.com

A svěřenec Ronnieho Daviese přidává: „Tohle je můj velký zápas. Jsem schopný vyprodávat obří fotbalové stadiony jako Anthony Joshua. Jsem Chris Eubank, ne Chris Eubank Jr. Svého otce miluji, ale tohle je můj čas, moje cesta. Tenhle zápas mě oddělí od otce, začne psát moji vlastní identitu. Groves je šampion, kvalitní boxer, ale já jsem mladší a lepší úplně ve všem.“

„Dělá totéž, co já před Frochem. Koukám se za něj, hledám v tom zápase svůj odkaz. Jenže tak to není, nikdo mu nic nedluží. Jen to jen o nás dvou, o tom, kdo bude momentálně lepší. Víte, boxovat s ním, to není těžké. Vždycky byl snadným cílem. Nepohybuje se dobře, uvidíte,“ kontroval Groves.

Na čí slova dojde? Jelikož jde o zápas v rámci boxerské Ligy mistrů WBSS, je jasné, že jeden z rivalů odejde z ringu poražený. Na remízu s ohledem na postup do finále soutěže dojít nemůže. V záloze totiž bude opětovně také čtvrtý bodový sudí, jehož verdikt by přišel na řadu ve chvíli, kdy by se trojice oficiálně zvolených nemohla na vítězi shodnout.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze