Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Garcia vs. Peterson: nejdříve sobotní soupeři a poté proti sobě?

  • Napsal Antonín Vavrda

Garcia vs. Salka / zdroj foto: ShowtimeGarcia vs. Salka / zdroj foto: ShowtimeNEW YORK – V noci na neděli opět zažije město, které nespí velkou boxerskou podívanou. Barclays Center se stává stále více oblíbeným místem pro pořádaní velkých galavečerů – ostatně proto se mimo jiné stavěla – a stanice Showtime této brooklynské arény využívá hodně ráda. Tentokrát pro show s hlavním herci Dannym Garciou a Rodem Selkou. A Lamontem Petersonem...

V lehkém velteru je momentálně číslem jedna právě Garcia, trojkou pak Peterson. Oba touží po vzájemném souboji, jenže nejdříve se musí vypořádat s jinými protivníky. Jakými? O tom naše preview na tento galavečer...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

DANNY GARCIA (28-0) VS. ROD SELKA (19-3), netitulový desetikolový zápas ve velteru

Garcia vs. Salka / zdroj foto: ShowtimeGarcia vs. Salka / zdroj foto: Showtime

Garcia je sice držitelem světových pásu WBA (Super) a WBC v lehkém velteru, jenže obě organizace nevidí Salku za tak silného protivníka, jak by si obhajoba pásu zasloužila, a tak souboj jako titulový nakonec neschválily a oba bojovníci se tak domluvili na meziváze do 142 liber.

Mezi fandy i odborníky si za to obě federace vysloužily slova uznání, jednatřicetiletého Američana Salku tento krok ale nemrzí. Jde mu hlavně o respekt a šanci porazit jednoho z nejlepších boxerů napříč vahami, jehož reputace ale hodně utrpěla nepřesvědčivou březnovou výhrou nad Mauriciem Herrerou.

„Chystám se šokovat svět! Chci dokázat, že patřím mezi nejlepší boxery této váhy. Ne jen pro dnešní noc, ale dlouhodobě," vychrlil ze sebe pár desítek hodin před zápasem Salka, který se potýká s takovou mírou podceňování, že se jej musel zastat i jeho soupeř.

„Nechápu, proč jej všichni odepisují předem. Ten kluk má za sebou kvalitní kariéru a umí udělat zajímavé zápasy. Prosím, hodnoťte ho až po zápase," vyzval všechny stále jen šestadvacetiletý Garcia, který si před kontroverzní výhrou nad Herrerou vysloužil velký respekt a uznáním triumfem nad Lucasem Martinem Matthyssem.

„Já budu tentokrát ale tak zlý, až to nebude hezké. Chci ho zničit," přepnul následně bijec přezdívaný „Swift" už do bojovnějšího módu. A Salka kontroval podobně: „Vím, co umím a jak ho mohu porazit. Nemyslím si, že mě podcení a to je dobře. Chci slavit výhru nad Garciou v jeho nejlepší kondici!"

LAMONT PETERSON (32-1-2) VS. EDGAR SANTANA (29-4), dvanáctikolový duel o titul mistra světa IBF v lehkém velteru

Peterson vs. Santana / zdroj foto: ShowtimePeterson vs. Santana / zdroj foto: Showtime

Pokud má souboj Garcia vs. Salka jasného favorita, pak v tomto de facto není, co řešit. Pětatřicetiletý Portoričan má jednoduše posloužit jen coby tréninkový parťák Petersonovi, který má v hlavě jediné jméno – právě Garciu. Už když se začínal sestavovat tento galavečer, spekulovalo se, že si to obě hvězdy Golden Boy Promotions a Showtimu rozdají spolu.

Nakonec se ale promotéři pro tentokrát rozhodli jinak. A Petersona to zklamalo. „Chtěl jsem s ním bojovat, protože to je zápas, po kterém fanoušci touží. Bohužel to nedopadlo, musím se postavit Santanovi. Co se dá dělat. Holt porazím nejdříve jeho a pak budu doufat, že příští soupeř bude Garcia," pronesl třicetiletý šampion organizace IBF.

Ten by si ale přece jen měl dát pozor. Sice Santanu po všech stránkách převyšuje, všichni ale znají Petersonovy pomalejší rozjezdy, na které dvakrát doplatil tvrdými knockoutovými prohrami. „Není třeba se bát. Trénoval jsem tvrdě, hodně tvrdě, protože pokaždé chci být lepší, než v předchozím zápase," snažil se přece jen uklidnit své fanoušky rodák z Washingtonu.

Zda-li na jeho slova dojde, to zjistíme až v ringu. Bohužel čeští fanoušci mohou celý galavečer tentokrát sledovat jen prostřednictvím streamů, žádná tuzemská televize jej živě nevysílá. Což je škoda i s ohledem na další souboje celé show.

Jacobs vs. Fletcher / zdroj foto: ShowtimeJacobs vs. Fletcher / zdroj foto: Showtime

O volný titul mistra světa WBA (regulérní) si to totiž rozdají Daniel Jacobs (27-1) a Jarrod Fletcher (18-1), tedy čtyřka a dvojka této federace. Jednička – Dmitrij Chudinov pak bude hájit prozatímní pás WBA a šanci vyzvat Kazacha Gennadije Golovkina o pár hodin dříve v ruském Sevastopolu.

Na galavečeru se představí i mladší bratr Lamonta Petersona – Anthony (33-1), či neporažené talenty Sadam Ali (19-0) a Marcus Brown (11-0), který by se mohl stát v následujících letech vládcem polotěžké váhy. Potenciál v něm totiž dříme obrovský...

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze