Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Francie zemí zaslíbenou? 'Když vyhraji, tak určitě,' usmívá se Ducár před další bitvou

  • Napsal Antonín Vavrda

Ducár vs Lofidi / zdroj: Instagram DucárDucár vs Lofidi / zdroj: Instagram DucárLEVALLOIS-PERRET – V historickém městě se šedesáti tisíci obyvateli si to rozdá český boxer Vasil Ducár (8-1-1, 7 KO) s Hervém Lofidim (12-3, 5 KO) o jeho pás WBC Francophone v křížové váze. A o další posun v profesionální kariéře. Té boxerské...

Už boxoval s držitelem pásu menší to federace IBF v Jihoafrické republice, což pro něj byla první dvanáctikolová zkušenost. Prohrál, ale se ctí. A nyní touží hrdě vyhrát.

DALŠÍ NOVINKY K VASILU DUCÁROVI:

„Určitě je ten pás pro mne velkou motivací. Navíc i možnost posunu v žebříčku WBC i tom světovém BoxRec.com,“ vzkázal pro Profiboxing.cz krátce po pátečním vážení znojemský ranař. Ten se konkrétně na tento duel připravuje měsíc.

„A má skvělou formu. Spárovali jsme spolu a je na tom fakt skvěle, věřím, že to zvládne,“ prozradil už na začátku listopadu před zlatým domácím amatérským šampionátem Ondřej Pála, sám bývalý špičkový český profík.

Ducár nyní může jeho, Lukáše Konečného, Rudolfa Kraje či Luboše Šudu napodobit. Navíc příznačně v místě, které nese jméno slavného francouzského boxera Marcela Cerdana, životní to lásky legendární zpěvačky Edith Piaf.

Do duelu s jednatřicetiletým bijcem z Rouen půjde dokonce coby žebříčkový favorit. A vlastně tak trochu i papírový. Tím se ale o dva roky mladší Ducár nechce nechat ovlivnit. Ví, že podobné věci nehrají roli. Navíc Lofidi je na křížovou váhu hodně vysoký (195 cm).

„Papír je papír. V ringu to bude úplně jiné. On je tady docela hvězda, to už jsem poznal. Je držitel pásu, doma, já vyzývatel. Jak na tom jsme, se ukáže až v samotném zápase. Každopádně chci se vrátit zpět do Česka s tím pásem,“ tvrdí odhodlaně muž, který úspěšně kombinuje boxerskou, kickboxerskou kariéru i s tou v kleci. „A zatím v tom budu pokračovat. Baví mne zápasy. Velké zápasy,“ přidává.

Pokud by se misi dotáhl do úspěšného konce, završil by parádní rok. „A hlavně by se stala Francie mojí zemí zaslíbenou,“ připomíná loňské září a výhru v Lille nad do té doby neporaženým Samuelem Kadjem. Vedle souboje s Lerenou, po kterém požádal svoji partnerku o ruku, by se navíc zařadil i do ratingu nejprestižnější z boxerských federací. Ve váze, kde je zatím světový pás po vládě Ukrajince Alexandra Usyka volný. Lofidimu v něm momentálně patří 30. pozice.

„Je to vlastně i můj plán, protože žádost o ruku na konci duelu už mám za sebou, těžko bych vymýšlel ještě něco dalšího,“ směje se Ducár, který navíc se snoubenkou očekává prvního potomka. „Ano, rok 2019 je super, ale budu dělat vše pro to, aby ten další byl ještě lepší. Abych dělal další super zápasy, povedla se svatba a hlavně, aby se nám narodilo zdravé dítě,“ dodává.

Dnes večer může nakročit. Bohužel v Česku půjde galavečer sledovat pouze skrze internetové streamy. Pokud nějaký objevíme (nebo se najde na facebooku Vasila Ducára), určitě vám ho nabídneme. Oba by neměli do ringu vstoupit před 22. hodinou.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze