Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Dvě parády: podruhé nudný Arthur proti zpěvákovi Yardemu a Haney vs Diaz

  • Napsal Antonín Vavrda

Arthur vs. Yarde 2 a Haney vs. Diaz na vázeArthur vs. Yarde 2 a Haney vs. Diaz na vázeV sobotu večer se mají fanoušci boxu nač těšit. V ringu uvidí několik hodně zajímavých jmen. První sledovaným galavečerem bude ten z Londýna, kde se v hlavním souboji podruhé utkají britští rivalové polotěžké váhy Lyndon Arthur (19-0, 13 KO) s Anthonym Yardem (21-2, 20 KO). Druhý na ně naváže z MGM Grand v Las Vegas, kde půjde o pás WBC v lehké váze mezi Devinem Haneym (26-0, 15 KO) a Josephem Diazem (32-1-1, 15 KO).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

LYNDON ARTUR vs. ANTHONY YARDE – o tituly Commonwealthu a WBO Inter-Continental

Když se ti dva utkali de facto přesně před rokem (5. prosince), bylo z toho překvapivé vítězství Arthura, který byl sice několikrát v problémech, ustál je a nepříjemným defenzivním stylem Yardeho vybodoval.

Už tehdy bylo jasné, že se bude jejich duel opakovat. Nakonec museli fanoušci i oba kohouti čekat 364 dní. Oba si čekání zkrátili „přípravnými“ duely. Arthur v devíti kolech ukončil neporaženou pouť profesionálním ringem třicetiletému Italovi Davidemu Faracimu (15-1, 7 KO), Yarde se zkušeným Alexem Theranem (23-6, 15 KO) strávil v ringu 152 vteřin.

Tak trochu to připomíná scénář před soubojem dalších chráněnců Franka Warrena – Joe Joyce vs. Daniel Dubois. Také tehdy slavil ten podceňovaný a ten, který si prošel těžší přípravnou cestou k jejich vzájemnému souboji.

Také tentokrát je Yarde tím sebevědomějším, důraznějším při vzájemných setkání. Na poslední tiskovce dokonce začal zpívat: „Nemůžeš zastavit déšť (mých úderů), když začne pršet, pokud se rozjedou moje ruce, nemusím ani nic říkat.“

Třicetiletého Arthura jeho vystoupení pobavilo. „Prosím tě, už nezpívej brácho, box je pro tebe o něco lepší volba. Je to tak, jak to je, uvidíme se v sobotu, už se to blíží, ale hlavně, brácho, už nezpívej,“ rozesmál se s mikrofonem v ruce směrem ke svému krajanovi a vrstevníkovi.

Když poté konverzace pokračovala a Yarde připomínal jeho nudný styl z prvního duelu (Arthur si v něm ale poranil ruku, takže většinu duelu odboxoval jen s jednou), soupeř reagoval: „Je to sport a každý v této místnost má na mě i jeho svůj názor. Je to každého věc. Jestli se někomu líbím já, nebo on, je to na vás. Mně je to jedno. Klidně budu nudný bojovník, když coby nudný bojovník opět vyhraji.“

Zda splní svá slova uvidíme dnes večer, v případě Česka jen skrze streamy, BT Sport, který galavečer vysílá, v tuzemsku legálně sledovat nelze.

DEVIN HANEY vs. JOSEPH DIAZ – o titul mistra světa WBC v lehké váze

Pokud trpíte nespavostí, můžete dnes o půlnoci zapnout DAZN (v Česku stojí 39 korun na měsíc) a sledovat našlapanou, devítizápasovou akci z MGM Grand. V akci budě několik neporažených talentů také z Evropy v čele s Filipem Hrgovičem (13-0, 11 KO), kterého v souboji o pás IBF International čeká Emir Achmatovič (10-0, 7 KO), nebo domácí „Too Pretty“ Montana Love (16-0, 7 KO).

A hlavně bude poprvé hájit pásy WBC, WBA, IBF a WBO ve velterové váze Jessica McCaskillová (10-2, 3 KO). Tedy poprvé mimo dvojzápas s norskou legendou Cecilií Braekhusovou (36-2, 9 KO), kterou o ně obrala. Pro třicetiletou Kanaďanku Kandi Wyattovou (10-3, 3 KO), která se neúspěšně snažila probít na olympiádu v Londýně 2012, půjde o životní šanci. Podobnou té, kterou dostala „CasKILLA“ před rokem právě proti „První dámě boxu“.

Ostře sledován bude ale především hlavní chod. Zvláště poté, co pásy WBA, IBF a WBO získal před týdnem proti Téofimu Lopézovi jeho australský vyzývatel George Kambosos Jr. (20-0, 10 KO). „Je to dobrý zápas, JoJo (Diaz) je hodně zkušený, nepříjemný a tvrdý. Bude to tvrdý souboj. Haney může vyhrát, ale pokud chce duel se mnou, tak bude muset předvést podobný výkon jako já, protože my s Lopézem jsme předvedli jeden ze zápasů roku,“ řekl v týdnu nový král lehké váhy.

Ten zároveň věří, že stále teprve třiadvacetiletý Američan, držitel pásu WBC, zvítězí. Jejich souboj, před plným fotbalovým stadionem u protinožců – jak si už obě strany plánují – by byl jistě svátkem. Ať sportovním, tak finančním.

Devětadvacetiletý vyzývatel ale už jednu bitvu vyhrál. Původně se měl nyní utkat s dalším mladým dravcem, kamarádem a rivalem vrstevníka Haneyho z amatérských let Ryanem Garciou, ten se ale zranil. A tak vyslyšel volání šampiona a místo s „Králem“ se utká s bijcem přezdívaným „The Dream“.

„Zkušenosti jsou na mé straně a budou klíčem k úspěchu. Stejně jako moje síla, rychlost, boxerské dovednosti, které mnozí podceňují. Jsem olympionikem, mistrem světa, boxoval s velkými bojovníky, dělal hodně pro to, abych se opět dostal do velké hry. A jsem tu, z nějakého důvodu. A to díky své tvrdé práci,“ usmíval se před novináři muž, kterého před třemi lety porazil ještě v pérové váze skvělý Gary Allen Russell Jr.

Letos v února pak sporně remizoval se Šavkadžonem Rachimovem a titul IBF v super pérové váze, který musel jeho rival uvolnit, protože nesplnil o dvě kila váhový limit tak zůstal volný i nadále.

Teď má Diaz šanci na pás z druhé váhové kategorie: „Devin je skvělý obranář (podobně jako Russell), ale přijde mi, že je typem člověka, který potřebuje k sebedůvěře lidi kolem sebe, fanoušky, kteří ho plácají po zádech a ujišťují ho v tom, že je dobrý. Já jsem přirozeně sebevědomý. A věřím, že ho o jeho sebedůvěru oberu.“

„Je jedno, co říká. Chci si udržet svůj pás a chci mít šanci bojovat o všechny tituly v lehké váze, to je jediné, co mě zajímá. A co směrem k sobotě řeším,“ reagoval Haney. „Prostě půjdu do ringu s jediným cílem vyhrát, abych pokračoval ve své cestě dokázat, kdo je jediným šampionem lehké váhy,“ dodal.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze