Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Dubois nechce sejít z cesty: 'Vím, že se blížím k Furymu, Joshuovi či Pricemu!'

  • Napsal Antonín Vavrda

Dubois a Tetteh na vážení Dubois a Tetteh na vážení LONDÝN – Mladý Brit Daniel Dubois (12-0, 11 KO) má před sebou další výzvu. Neporaženého Ghaňana Ebenezera Tetteha (19-0, 16 KO), proti kterému bude bojovat o volný pás Commonwealthu. A o další posun na potravním řetězci těžké váhy.

Stále zajímavější a zajímavější je současná těžká váha. Má tři, možná čtyři vládce v osobách Deontaye Wilder, Andyho Ruize, Tysona Furyho a Anthonyho Joshuy. A spoustu mladých chrtů, kteří po nich touží. Kteří touží po jejich skalpech a případně titulech.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Teprve dvaadvacetiletý Daniel Dubois je jedním z nich. Skoro se dá říct, že stojí v čele této smečky. V červenci zdolal dosud svoji největší zkoušku – krajana Nathana Gormana (16-1, 11 KO), který duel nezvládl především psychicky.

„DDD“ se stal britských šampionem. Nyní může přidat pás Commonwealthu a ovládnout celé britské impérium. I když moc dobře ví, že k tomu potřebuje daleko více...

„Je to velký titul a další krok výše. Je to důležitý pás na mé cestě, pás, který chci do své sbírky, který jsem připraven později hájit. A vím, že je to další vstupenka pro větší zápasy o větší tituly. Proti Furymu, proti Joshuovi, nebo případně Davidu Pricemu,“ má jasno 196 centimetrů vysoká a 109 kilogramů vážící hora svalů.

Stále velmi syrová hora svalů, která se ale lepší zápas od zápasu. Mimo jiné i díky tomu, že naslouchá radám slavných krajanů, vedle Franka Bruna především těm od Lennoxe Lewise. „Je mi velkou oporou, kdybych si měl od něj něco vzít, byl by to jeho úder a atletická všestrannost. Vím, že mám solidní základ. Ale pořád jen základ, na kterém musí stavět,“ zůstává i nadále skromný Dubois.

Právě to na něm okolí oceňuje nejvíce. Včetně promotéra Franka Warrena, který jej de facto vytáhl jako králíka z kouzelného klobouku před dvěma lety poté, co měl za sebou Dubois krátkou, a především juniorskou kariéru. Byť se dříve mluvilo o zhruba deseti amatérských zápasech, momentálně se u jeho jména uvádí bilance 69 výher – 6 porážek.

Drtivou většinu triumfů ale nasbíral na domácí, ostrovní půdě v rámci menších turnajů, osobní zkušenost s ním ale má například i náš Tomáš Šálek, který s ním prohrál před čtyřmi lety na turnaji v Brandenburgu. Dlužno ale dodat, že český pořez byl tehdy daleko méně zkušený a také o rok mladší.

Ale zpět do současnosti. Díky spolupráci Warrena s americkou stájí Top Rank Boxing uvidí Duboise opětovně také fanoušci v zámoří, na platformě ESPN+. Už pošesté v řadě, potřetí pak bude rodák z Londýna hlavním tahákem akce. Pro bijce přezdívaného „Dynamit“ jde o skvělou vizitku.

A málokdo pochybuje, že se na tom po dnešku něco změní. Tedy k horšímu. Jednatřicetiletý rodák z Accry, který bude stát ve druhém rohu, bude poprvé boxovat mimo svoji vlast. A teprve počtvrté v těžké váze. Tetteh svoji kariéru dokonce startoval před sedmi lety v té polotěžké.

Co tedy s Duboisem po tomto duelu? Ze jmen, které sám vyslovil, se nejreálněji jeví střet s Pricem, byť také on spolupracuje s konkurenčním Matchroom Boxing. Na druhou stranu, stálého promotéra momentálně nemá. Pokud tedy Warren opětovně nesáhne pro zahraniční jméno.

„Uvidíme, co bude, nejdříve musí Daniel zvládnout Tetteha. Ale věřím, že se mu to povede, je to velký talent, nesmírně učenlivý a inteligentní, má všechny ingredience pro to, aby se stal velkou hvězdou a byl hodně dlouho na vrcholu,“ má jasno zkušený ostrovní promotér.

Ten krom Duboise láká fanoušky do Royal Albert Hall na neporažené trio Archie Sharp, Denzel Bentley a Willie Hutchinson, druhým vrcholem večera pak bude střet o titul WBO v muší váze mezi hvězdnou Nicole Adamsovou (5-0, 3 KO) a levorukou Mexičankou Mariou Salinasovou (21-7-3, 7 KO).

Bohužel v Česku budou moct příznivci boxu sledovat galavečer pouze skrze internetové streamy, linky budou k dispozici například na www.vringe.com.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze