Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Drzý Okolie jde do ringu. Rival Whyte: Bez Joshuy by ještě teď pracoval v McDonaldu

  • Napsal Antonín Vavrda

Okolie vs. Camacho / zdroj foto: Boxingscene.comLONDÝN – V Copper Box Arena se uskuteční další galavečer promotéra Eddieho Hearna. Hlavním duelem večera sice bude ten mezi domácím Charliem Edwardsem (14-1, 6 KO), šampionem WBC v muší váze, a španělským vyzývatelem Angelem Morenem (19-2-2, 6 KO), velkou pozornost na sebe upoutal další ostrovní talent Lawrence Okolie (11-0, 8 KO).

„Porazil bych Dilliana Whyta. Není na něm nic speciálního,“ pronesl před týdnem vytáhlý rodák z londýnského předměstí Hackney.

„Moc kecá, ale to on často. Prostě se snaží přiživit na mém jménu,“ kontroval následně Whyte (25-1, 18 KO), momentálně jeden z nejnebezpečnějších bijců těžké váhy.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Tím ale jejich slovní přestřelky neskončili. Šestadvacetiletý účastník posledních Her v Riu 2016, kde prohrál ve 2. kole s Kubáncem Erislandym Savonem, se následně rozpovídal pro The Daily Star.

„Když mne kritizují bojovníci, kteří jsou na tom momentálně v žebříčku lépe než já, pak to beru osobně. Na rozdíl od kritiky fanoušků i trenérů,“ řekl Okolie zmíněnému deníku. 196 centimetrů vysoký bijec křížové váhy je znám – stejně jako Whyte – prořízlou pusou. A také, což se právě mnohých nelíbí, zálibou pouštět ven informace (či dokonce videa) ze sparingů.

A nepsané pravidlo mezi bojovníky říká: Něco podobného se dělá jen po vzájemné dohodě. A rozhodně se nezveřejňují knockouty pro to, aby si někdo honil na svém parťákovi, který mu v kempu pomáhá, triko.

Toto Okolie několikrát porušil, mimo jiné i v případě Whyte. A v nedávné minulosti dokonce pustil do světa informaci, že v tréninku poslal na zem současného krále těžké váhy Anthonyho Joshuy. Ano, toho Joshuu, který je jeho manažerem, rádcem a mentorem.

„Dillian je člověk, který má problém s mým manažerem Anthonym Joshuou. A myslí si, že se přes mně dostane právě k němu. Byl v rohu mimo jiné v rohu Matta Askina, kterého jsem loni porazil. Nikdy se o mne nestaral, nezvedl telefon a nenabídl pomoc. Takže prostě není můj přítel, člověk, kterého bych si měl vážit,“ přidal.

Dvojka ratingu WBC si reakci nechala až do čtvrtka, dva dny před zápas Okolieho proti dalšímu ostrovnímu bijci Wadimu Camachovi (21-7, 12 KO).

Lawrence Okolie / zdroj foto: Boxingscene.com

„Nemám čas řešit sparingová videa. Sparing je sparing, zápas je zápas. Ten kluk žije na jiné planetě. Poslední frajer, který o mně takto mluvil se jmenoval Dereck Chisora a víte, jak dopadl. V roce 2015 jsme spolu spárovali poprvé a totálně jsem Okolieho zničil. Dokonce tak, že pak zrušil plánovaný zápas,“ kontroval Whyte.

„Je to kluk, který má rád kolem sebe humbuk, přitom nic nedokázal. Je to 'Penny Boys', což by si mohl dát jako přezdívku, podle mne je to pro něj příznačné. Bude vydělávat drobné, protože nemá talent, srdce, bradu, nic, čím by byl zajímavý. Pokud půjde do těžké váhy, ukončím jeho kariéry. Upřímně, nebýt Joshuy, tak by stále pracoval v McDonaldu,“ dodal ostře třicetiletý bijec, aktuálně číslo 4 na ratingu BoxRec.com těžké váhy.

Zda na jejich souboj dojde, je nyní ve hvězdách. Pokud by o něm přece jen promotér obou – Hearn – uvažoval, musí si nejdříve Okolie poradit s Camachem v souboji, ve kterém půjde o pásy šampiona Commonwealthu a Velké Británie.

I když ani s tím Okolie nemá příliš problém. „Jsem si stoprocentně jistý, že ho knockoutuji. Jeho styl pro mne jako ušitý. Že je to otočený gard? Je to jedno, box je jeden den. Porazil jsem hodně leváků v amatérech, poradil jsem si s nimi i v profesionálním ringu. Je to jen postoj, nic jiného. Tenhle zápas bude jen formalitou,“ má jasno bijec, který momentálně žádnou přezdívku nepoužívá.

Půjde o formalitu potvrzující jeho střet s Whytem? Nebo půjde raději po titulech v křížové váze, které by měl do května uvolnit král divize Alexander Usyk mířící do těžké váhy?

Edwards vs. Moreno / zdroj foto: Boxingscene.com

To uvidíme po sobotní noci. Noci, která bude speciální především pro Charlieho Edwardse. Šestadvacetiletý talent bude poprvé hájit pás světového šampiona, který vybojoval loni v prosinci v krásné bitvě s Nikaragujcem Cristoferem Rosalesem (28-4, 19 KO).

Proti němu bude stát pětatřicetiletý Španěl Angel Moreno, který sice není příliš znám, přesto jej rozhodně není radno podceňovat. Ostatně, jsou to necelé dva měsíce, co jeho krajan a kamarád Sergio Garcia zaskočil v lehké střední váze při svém výletu na ostrovy jiný talent Eddieho Hearna – Teda Cheesemana. Mimochodem, oba Jihoevropany spojuje také jméno jejich manažera, kterým je legendární Argentinec Sergio Gabriel Martinez.

Na galavečeru se představí také Joshua Buatsi (9-0, 7 KO), číslo 21 žebříčku polotěžké váhy, oblíbený rváč Lewis Ritson (17-1, 11 KO) vracející se po poslední porážce s Belgičanem Franceskem Paterou (21-3, 7 KO), či talentovaný Ir Jason Quigley (15-0, 11 KO).

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze