Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Derevjančenko chce ukázat příslušnost k elitě. Golovkin mu dal více peněz než Canelo

  • Napsal Antonín Vavrda

GGG vs. Derevjančenko na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comGGG vs. Derevjančenko na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comNEW YORK – Bude to boj o krále Východu ve střední váze. Kazach Gennadij Golovkin (39-1-1, 35 KO) se postaví v duelu o volný pás šampiona IBF proti Ukrajinci Sergeji Derevjančenkovi (13-1, 10 KO). A fanoušci se mají nač těšit.

Po dlouhé době je tu střet televizí. Respektive promotérů. V Detroitu bude dělat garde dvojici Claressa Shieldsová vs. Ivana Habazinová také Pavel Šour, byť galavečer je po ataku na Jamese Aliho Bashira – kouče Habazinové – v ohrožení. Akci má ve své programové nabídce Showtime Boxing.

V New Yorku pak galavečer z Madison Square Garden vysílá DAZN a také Sky Sports. Hlavními hvězdami jsou Golovkin a Derevjančenko.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Dva velezkušení bijci, kteří ukáží v přímé konfrontaci kouzlo východní školy a také kdo se pokusí ovládnout zámořský trh.

A ač je to možná těžko uvěřitelné, co se zápasů v amatérském ringu, bude tím více zkušeným třiatřicetiletý Ukrajinec. Ten nastřádal neskutečných 410 zápasů, z nichž 390 opanoval, dalších 24 (23 výher) pak zapsal v poloprofesionální WSB. O čtyři roky starší Kazach stihl „jen“ 353 amatérských bitev, z nichž ovládl 345.

„Bylo to skvělé, naše parta s Vasilem Lomačenkem, Alexem Usykem i Gvozdykem byla parádní. Často jsme spolu spárovali. Prostě jsme si vzali rukavice a šli si zaboxovat. Díky tomu jsme se posouvali vpřed,“ usmívá se při vzpomínce na amatérský ring bronzový z MS 2007, který má z domácích šampionátů bilanci 1-1 právě s o rok a půl mladším Usykem.

Nyní jsou oba už mezi profesionály. V jiných vahách. Ale se stejnými ambicemi.

GGG vs. Derevjančenko na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comGGG vs. Derevjančenko na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

GGG vs. Derevjančenko na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comGGG vs. Derevjančenko na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

Derevjančenko, kterého k boxu přivedl otec (nikdy závodně neboxoval, byť tento sport taktéž provozoval) v deseti letech, poprvé neuspěl. Shodou okolností šlo taktéž o volný pás IBF. Před necelým rokem ale duel s Američanem Dannym Jacobsem prohrál těsně 1-2 na body.

Do vysoké hry ve střední váze ho vrátila dubnová výhra nad Němcem Jackem Culcayem. Původně měl boxovat s Mexičanem Canelem Alvarezem. Jenže letní jednání nedopadla. Alvarez si to nakonec v listopadu rozdá s Rusem Sergejem Kovaljovem ve váze polotěžké.

Neúspěšná jednání s Derevjančenkem ho ale stála pás IBF ve střední divizi. Ten je nyní ve hře ve „východní“ bitvě. Mimo jiné i pro to, že – ač mají v zádech oba streamingového giganta DAZN – tak byli zástupci Golovkina finančně vstřícnější než Oscar de la Hoya zastupující Alvareze.

„Nechci být konkrétní, ale Sergej si tímto duelem vydělá více než kdyby boxoval s Canelem. Každý, kdo říká, že jsme byli blázni, když jsme odmítli jejich nabídku, tak nezná fakta a nerozumí podnikání,“ přiznal manažer Ukrajince Keith Connolly.

Ukrajince žijícího už posledních pět let v zámoří, konkrétně v Brooklynu. „Miluji život v Americe, miluji Brooklyn. Má mnoho různých čtvrtí, které mne neskutečně baví objevovat. Jsou tu čisté ulice, skvělé boxerské tělocvičny a opravdu skvělí sparingpartneři,“ přiznává bijec přezdívaný „Technik“.

Proč? Protože vždy doslova a do písmene poslouchal své trenéry a dělal přesně to, co chtěli. A nejinak je tomu v zámoří, pod vedením Andreho Roziera a Garyho Starka Sr. „Každý den na sobě pracuje a neustále se chce zlepšovat. Je to neskutečný perfekcionista,“ usmívá se první ze jmenovaných.

GGG vs. Derevjančenko na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comGGG vs. Derevjančenko na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

GGG vs. Derevjančenko na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comGGG vs. Derevjančenko na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

Ten mimochodem sehrál důležitou roli i ve zmíněném duelu s Jacobsem. Jedním z častých sparingů Derevjančenka byl totiž i tento skvělý Američan, oba pojila osoba stejného kouče. Když došlo na vzájemný střet, ve kterém byl Ukrajinec už v prvním kole počítán, tak Rozier byl v rohu „Miracle Mana“, kterého vede jednu dekádu, soupeř měl u sebe Starka.

Proti Golovkinovi je ale už tým kompletní. Tak, jak se sluší a patří. „Cítím se díky tomu skvěle. V tréninkovém kempu šlo vše tak, jak mělo. Vše do sebe parádně zapadlo,“ má jasno i sám bijec, který očekává s Golovkinem tvrdou štípanou.

Ne tak Rozier, který tuší jisté změny v chování známého knockoutéra, kterého povede teprve podruhé do zápasu Američan Johnathon Banks. A pod jeho vedením se „GGG“ snaží ukázat, že je více než jen mašinou na knockouty.

„Pro mě je to obrovská příležitost ukázat, co ve mne je, že patřím mezi elitu. Stále sám sebe vnímám coby neporaženého a s tím do zápasu také půjdu. Chci se stát mistrem světa. Golovkin je fantastický bojovník, ale já ho zničím. A klidně pošlu i do důchodu,“ tvrdí bojovně Derevjančenko.

„Bude to velká bitva, o tom žádná. Já ale spíše věřím Golovkinovi. Proč? Je v profesionálním ringu tím zkušenějším,“ tipuje trochu něco jiného Brit Billy Joe Saunders. Muž, který také mocně toužil po souboji s Kazachem, ale nyní už se pohybuje ve váze super střední.

Čí slova se naplní zjistíme dnes v noci, galavečer budou moct tuzemští fanoušci sledovat pouze skrze streamy, například na webu www.vringe.com. Žádná domácí televize jej totiž živě nevysílá.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze