Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Chystá pohřeb Hucka. Usyk chce bývalého šampiona ztrestat za jeho drzosti a strkání

  • Napsal Antonín Vavrda

Usyk a Huck na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comUsyk a Huck na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – V sobotu večer se konečně rozjede dlouho očekávaný projekt stáje Sauerland a amerického promotéra Richarda Schäfera – World Boxing Super Series (WBSS). A to hned pořádně zajímavou podívanou o titul mistra světa WBO v křížové váze mezi šampionem Alexandrem Usykem (12-0, 10 KO) a bývalým držitelem tohoto titulu Markem Huckem (40-4-1, 27 KO).

Když v létě probíhal v Monte Carlu draft boxerské Ligy mistrů, nasazená jednička křížové váhy Alexander Usyk ukázal právě na Hucka.

VÍCE O BOXERSKÉ LIZE MISTRŮ:

„Je nejslavnějším a nejprestižnějším soupeřem, kterého jsem si mohl vybrat. Drží rekord v počtu obhajob (13) titulu mistra světa v této divizi, jde o mimořádně zkušeného bojovníka, který se nebojí nikoho a vždy jde do ringu pro vítězství,“ řekl před pár dny třicetiletý Ukrajinec.

De facto tak sklonil poklonu o dva roky staršímu německému bijci, jehož hvězda začala upadat před dvěma lety. A jako na potvoru ve chvíli, kdy se rozhodl trhnout od stáje Sauerland a přísného trenéra Ulliho Wegnera. Sám na sebe vyhrál pouze dva ze čtyř duelů.

Za slova úcty z úst současného krále divize se ale poděkoval po svém. Do Ukrajince, ve kterém mnozí vidí nástupce jeho legendárních krajanů, bratří Kličků, se při pohledu face to face opřel a odstrčil ho. „Chtěl jsem mu ukázat, že je v mém městě a že by měl být připravený na bitvu svého života,“ vysvětlil rodák ze srbského Ugaa, který ale už nějaký ten pátek žije v Berlíně, kde se bude v sobotu ve slavné Max Schmeling Halle boxovat.

Ring Girls / zdroj foto: Boxingscene.comRing Girls / zdroj foto: Boxingscene.com

„V sobotu ho pohřbím,“ procedil mezi zuby Usyk, který atak protivníka přešel nakonec jen s úsměvem. Ještě předtím prohlásil: „Studoval jsem ho, mám taktiku připravenou přesně na něj. Ale to je vše, co o něm hodlám říkat, proč bych mu měl dávat výhodu a dostávat ho do pozice, kterou si nezaslouží?“

Ať už jsou jejich vztahy napnuté sebevíce, o tom, že je ukrajinský host v německé metropoli jasným favoritem, není třeba pochybovat. Přestože je mezi oběma rivaly pouze dva roky rozdílu, Usyk je na svém vrcholu, možná jej ještě nedosáhl, zatímco kariéra Hucka – chtě nechtě – nabírá sestupnou tendenci.

Vítěz sobotního duelu by se měl utkat s lepším z dvojice Mairis Briedis a Mike Perez, kde bude ve hře pro změnu pás WBC. Není bez zajímavosti, že pro Briedise půjde o první obhajobu tohoto titulu poté, co jej vybojoval letos v dubnu proti Huckovi.

Ještě předtím odstartuje boxerská „Liga mistrů“, kde se bojuje o celkový jackpot 50 milionů dolarů a cenu Muhammada Aliho, také ve střední váze, kde si to 16. září rozdají v Liverpoolu Callum Smith a Erik Skoglund.

Alexander Usyk / zdroj foto: Boxingscene.comAlexander Usyk / zdroj foto: Boxingscene.com

I přes všechnu propagaci a snahu promotérů se ale celý projekt potýká také s problémy. Dosud se nepovedlo zařídit smlouvu s některou z amerických televizních společností, byť především stanice Showtime měla velký zájem. Dle amerických novinářů prostě a jednoduše všechny silné televizní společnosti vyčkávají, jak se bude WBSS prezentovat v prvních duelech. Plánem pořadatelů přitom je, aby semifinálové a finálové boje dostaly na zámořskou půdu.

Důvod není třeba složitě vysvětlovat. Pokud chtějí naplnit rozpočet, ze kterého už ve čtvrtfinále vyplatí všem boxerům po milionu dolarů, pak potřebují dostat souboje na bohatý americký trh, kde se přece jen točí větší peníze za televizní práva než Evropě. A to současnému boxerskému boomu navzdory...

Jak Usyk, tak Huck už v zámoří boxovali a rozhodně svými bitvami nezklamali. Ostatně pokud se na něčem oba shodnou, pak na tom, že jejich zápas nebude díky jejich stylům žádnou nudou. Pokud svá slova naplní, mohli váhající manažery amerických televizí přesvědčit, že se jim investice do boxerské „Ligy mistrů“ vyplatí...

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA Z BERLÍNA NALEZNETE ZDE!

Marco Huck na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comMarco Huck na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze