Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Česká stopa: do Německa vyrazili Synek a Eschner, mezi Vikingy vyrazil Vencl

  • Napsal Antonín Vavrda

Hetemi vs. Eschner / zdroj foto: SES boxingHetemi vs. Eschner / zdroj foto: SES boxingPRAHA – Hned tři čeští bojovníci se představí během sobotního večera na galavečerech po Evropě, shodou okolností na těch pořádané německými stájemi. A byť favority nebudou ani v jednom případě, šance na překvapení soupeře tu rozhodně jsou...

Do německém Halle an der Saale vyrazila dvojice Jakub Synek, Stanislav Eschner, která se postaví hvězdám pořádající stáje SES Boxing Jürgenu Uldedaji a Elvisi Hetemimu. Do norského Arendalu pak Daniel Vencl, kterého čeká talent Sauerland Event Kain Robin Havnaa.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

ERDGAS ARENA, HALLE AN DER SAALE, NĚMECKO – JAKUB SYNEK (8-0-1, 2 KO) a STANISLAV ESCHNER (7-6-1, 4 KO)

Na galavečer SES Boxing sice tentokrát budou chybět kamery Nova Sport, česká stopa v ringu ale nikoliv.

Teprve dvacetiletému Jürgenu Uldedaji (7-0, 2 KO) se postaví o čtrnáct let starší „Vlk“ připravující se v Trutnově – Jakub Synek (8-0-1, 2 KO) a oba neporažení bijci si to rozdají o mezinárodní německý titul.

Souboj vypsaný na deset kol může být hodně zajímavý. Jak Uldedaj, tak Synek jsou vysocí boxeři s dlouhým úderovým rozsahem, oba se prezentují spíše technickým boxem. Pokud má český veterán natrénováno po kondiční stránce, mohl by svým pohybem a obranou dělal soupeři problémy.

Uldedaj vs. Synek / zdroj foto: SES BoxingUldedaj vs. Synek / zdroj foto: SES Boxing

Pro mladého svěřence Dirka Dzemskiho to bude už třetí setkání s českým soupeřem v jeho relativně krátké profesionální kariéře. Předloni v listopadu doma v Magdeburgu vybodoval rodák z albánského Lezhe Ondřeje Buderu, loni v prosinci ve Slunetě pak ve třech kolech zdolal Radka Geissmanna. Jak si povede proti papírově nejtěžšímu protivníkovi ze srdce Evropy?

Na stejném galavečeru se představí také osmadvacetiletý Stanislav Eschner (7-6-1, 4 KO), kterého čeká dosud neporažený a o dva roky mladší knockoutér Elvis Hetemi (9-0, 8 KO). Jejich souboj v polotěžké váze je vypsán na šest kol.

„Standa ví, že není favoritem, ale určitě může překvapit. Musí se ale srovnat psychicky, nesmí se bát a být zbytečně nervózní. V posledním roce se výkonnostně hodně zlepšil,“ řekl před odjezdem do Německa Profiboxing.cz Lukáš Konečný, který Eschnera připravuje. A byť s ním nejspíše do ringu coby kouč nepůjde, mohou si být fanoušci jistí, že jeho hlas uslyší.

Bývalý zástupce SES Boxing a nyní šéf české farmy této stáje bude u našich západních sousedů jednat o dalších zápasech svých chráněnců Fabiany Bytyqi a Tomáše Šálka, které by rád nechal boxovat na jaře na české půdě. Kdy a kde, o tom se bude rozhodovat právě v sobotu.

SØR AMFI, ARENAL, NORSKO – KAI ROBIN HAVNAA (11-0, 9 KO) vs. DANIEL VENCL (9-5, 6 KO) – desetikolový netitulový souboj v křížové váze

Teprve ve čtvrtek se definitivně upekl souboj mezi Havnoou a Venclem, který ale – jak je u něj zvykem – úplně nezahálel. „Zápas jsem přijal a budu se snažit udělat nemožné. Jsem bez přípravy – jestli se tedy vůbec dá na takového soupeře připravit a protivník je mladý a hooooodně velký,“ napsal na svůj facebookový profil devětatřicetiletý bijec z Poděbrad.

Havnaa vs. Vencl / zdroj foto: Dan VenclHavnaa vs. Vencl / zdroj foto: Dan Vencl

Pro něj je to druhá zahraniční zkouška za poslední půlrok. Loni v říjnu se postavil Němci s kazašskými kořeny Ilju Mezencevovi (17-1, 16 KO), kterému vzdoroval čtyři kola. Stejně jako v Hamburku čeká i nyní Vencla hodně náročný úkol.

Havnaa se na tento duel chystal vlastně od prosince, původně měl být jeho soupeřem totiž Rakušan s kosovskými kořeny Gezim Tahiri (13-3, 7 KO). Ten byl ale dle zpráv promotéra večera – Sauerland Event – účastníkem nehody, kvůli které není schopen do souboje nastoupit (zda je zraněný a nakolik vážně).

„S Danem jsme byli v kontaktu delší dobu, jsme rádi, že byl připravený přijmout tuto výzvu a zaskočit,“ zní v prohlášení německé stáje s rakouskou licencí. A devětadvacetiletý norský obr přidal: „Je to pro mě nová zkouška, musíme se na něj podívat a připravit taktiku. Vencl vypadá jako tvrdý chlapík, ale já nenechám nikoho, aby mne ohrožoval před mými domácími fanoušky.“

Skvělou zprávou budiž, že galavečer z Norska, kam s Venclem odcestovala parťačka z pražského SK Boxing Lenka Kardová, bude přímým přenosem vysílat stanice Sport 2 od 22:00 hodin. Souboj Havnaa – Vencl je v programu akce vedený coby hlavní, tedy poslední. Oba by měli přijít na řadu kolem 23. hodiny.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze