Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Bude se v trojúhelníkovém ringu umírat? Mike Perry: Smrt je součástí života

  • Napsal Antonín Vavrda

Pulev a Mir na váze / zdroj foto. TrillerPulev a Mir na váze / zdroj foto. TrillerNa jedné straně sedm kovaných boxerů. Na straně druhé sedm bývalých MMA bojovníků. Pravostranný trojúhelníkový ring o rozměrech jedné strany 26 stop, osmiuncové rukavice s vyříznutým palcem, možnost trefovat údery z otočky, z výskoku, přidržet si soupeře. Vše ale od pasu nahoru a jenom pěstmi. Toť nová podívaná od Triller Fight Club Ryana Kavanaugha. Hlavní tahák? Souboj Kubrata Puleva (28-2, 14 KO) s Frankem Mirem (0-1 v boxu).

Dlužno dodat, že zatím šlo především o show než cokoliv jiného. Před dvěma dny se staly hlavními postavami „kapitáni“ Shannon Briggs a Quinton „Rampage“ Jackson.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Rampage a ti jeho kluci hodně mluví, ale jsou hlavně pořádně vystrašení. Mluví ostře, jako většina kluků z MMA, ale v ringu to bude jiné. Mí kluci jsou boxeři, přesnější, rychlejší, tvrdší. Franke Miru, máš můj respekt, ale Kubrat tě v sobotu v noci uspí,“ zaznělo mimo jiné z úst brzo padesátiletého ex-mistra světa těžké váhy, který poslední roky koketuje s různými sporty, zatím ale boxu zůstal věrný.

To se ale může nyní změnit. „Shannon se mi snaží dostat pod kůži a celkem mu to jde, je skvělý řečník. Kluci z MMA jsou nejtvrdší bojovníci na světě a vy boxeři nás stále podceňujete. Víš co? Znám všechny své kluky, ale neznám jediného z těch boxerů tady. A Shannone? Pokud chceš, můžeme si to pod hlavičkou Triad Combat rozdat. Jsem připraven,“ kontroval o osm let mladší Jackson, se kterým se Briggs pošťuchoval také v zákulisí.

Hodně živo bylo i o den později na vážení. Mike Perry se totiž hodně ostře pustil do svého rivala Michaela Sealse (25-3, 19 KO), který zaskočil za indisponovaného Sakiu Biku (35-7-3, 22 KO). Což je pro bijce přezdívaného „Platinum“ vlastně dobře, Australan by byl rozhodně tvrdším oříškem k rozlousknutí.

To ale nezabránilo Perrymu v hodně ostrém prohlášení: „Pojďme na to zkurvysyni. Vážně, někdo z vás bude hodně krvácet, klidně může i zemřít. Na rovinu, je to zápas, který po nás všichni chcete. Já toho chlapa zdemoluji, to budete koukat.“

Následně svá slova na sociálních sítích přece jen lehce korigoval. „Možná o smrti mluvit nikdo nechce, ale je součástí našich životů. Právě díky tomu, že si uvědomujete rizika, že si můžete vybrat, dělá život tak vzrušujícím. Někteří jsou pak mrtí ještě předtím, než zemřou. Já vždy žil naplno, čím více riskujete, tím více žijete,“ dodal muž, který má za sebou boxerský debut, kariéru v MMA a vedle kontraktu s Trillerem také smlouvu s největší organizací „boxu holých kloubů“ BKFC.

Čeho se tedy můžeme dočkat? To zjistíme až dnes v noci. Tedy až po vystoupení legendární skupiny Metallica, která celou show ve 2.00 hodin v noci na platformě FITE.tv, kterou lze zakoupit také v Česku a tento galavečer vás bude stát 3 eura.

Favorité jsou ale při prvním pohledu skutečně na boxerské straně. Pokud se dokáží popasovat s možností úderů z otočky, „supermanů“ a především toho, co ukazoval Sealsovi na vážení Perry – tedy přichycení jedné ruky a druhé je možné protivníka trefovat libovolně trefovat od pasu po hlavu. Opět jen pěstí, nikoliv lokty.

Čtyřicetiletý Bulhar Pulev platí za jednoho z nejlepších boxerů těžké váhy poslední dekády, má obrovské zkušenosti z amatérů, je tvrdý, silný. A mezi profíky jej dosud porazili jen Vladimir Kličko a Anthony Joshua. To je sice jeho poslední souboj, ale paradoxně mu může pomoct, protože stál v ringu loni v prosinci. O dva roky starší Mir sice boxoval letos v dubnu na akci Jake Paul vs. Ben Askren, dlužno dodat, že jasně prohrál. A s daleko menším, byť zkušeným Stevenem Cunninghamem.

Proto Matta Mitrioneho, Dereka Campose, Alberta Tumenova i Alexu Culpovou půjde o boxerské premiéry. Respektive premiéry v ringu dle postojářských pravidel bez kopů.

Třiačtyřicetiletý Mitrione má sice z léta 2017 skalp legendárního Fjodora Jemeljanenka, ovšem z posledních pěti duelů pod hlavičkou Bellatoru vítězství neslavil, přestože je třeba dodat, že bojoval s naprostou elitou těžké váhy této organizace. Ze 13 výher v kleci má 11 před limitem, z devíti porážek bylo také pět verdiktem T/KO.

O třináct let mladší Alexander Flores má sice za sebou loňskou podivnou prohru s Luisem Ortizem, který ho knockoutoval neviditelným úderem a Flores byl dokonce vyšetřován Kalifornskou sportovní komisí, zda to všechno nebylo připravené dopředu, má ale za sebou zkoušky v podobě Josepha Parkera či Charlese Martina (oba duely také prohrál před limitem) a výhry nad boxery, kteří by měli mít úroveň Mitrioneho.

Třiatřicetiletý Derek Campos má před sebou hodně těžký úkol. Také on poslední duely v kleci prohrál – loni a předloni pod hlavičkou Bellatoru. To by asi tolik neznamenalo, větším problémem budiž jeho K.O. bilance (20 výher a šest z nich ukončeno údery) a také soupeř, kterým je velezkušený tvrďák Brian Vera (28-17, 18 KO), který dvakrát zle potrápil Julia Cesara Chaveze Jr. Ještě v době, kdy měl kvalitu širší světové špičky.

Flores a Mitrione na váze / zdroj foto. TrillerFlores a Mitrione na váze / zdroj foto. Triller

A další překážkou budiž váha – super střední je pro Veru jeho oblíbenou, tradiční. Naopak pro Campose to znamená cesta o deset, respektive pět kilogramů nahoru oproti tomu, nač byl zvyklý z klece.

Pokud by mohl mít někdo z MMA rohu šance překvapit, pak Albert Tumenov. Devětadvacetiletý bijec z Nalčiku má z 22 výher v kleci vedených hned 14 T/KO. Navíc, co si budeme povídat, v Rusku umí boxovat skoro každý. Ostatně i Tumenov se tomuto sportu věnoval, než zamířil do klece. Přezdívku „Einstein“ pak také nemá pro nic za nich.

V „jeho“ váze – když velter do 77 kg v MMA vyměnil za boxerskou polotěžkou do 79,6 kg – ho navíc čeká čtyřiatřicetiletý Američan Scott Sigmon (36-15-1, 18 KO). Ten není špatným boxerem, ale také není nikterak hvězdným. Číslo 85 ratingu BoxRec.com v polotěžké váze je navíc rváčem, což by mohlo Tumenovi sedět. Navíc „umí“ prohrávat před limitem. A to jak v polotěžké, tak ve střední váze.

Padni, komu padni pak může být rozhodně duel velterové váhy mezi šestadvacetiletými vrstevníky Harrym Gigliottim (8-3, 3 KO) a Jacobem Thrallem (2-0-1, 2 KO). Prvně jmenovaný rozhodně není nikterak světovým boxerem, Thrall v posledních dvou letech kombinuje oba sporty a v obou prokazuje kuráž a odolnou bradu.

Totéž platí i pro jediný duel žen mezi Angelinou Hoffschneiderovou (0-4) a Alexou Culpovou v super pérové váze.

Všechny souboje jsou vypsané na dvouminutová kola, zajímavostí proti boxerským zvyklostem budiž skutečnost, že se bojuje na lichý počet kol. Posledně dva jmenované souboje na pět, hlavní mezi Pulevem a Mirem na devět, zbylá mohou trvat minut čtrnáct (7x2 minuty).

Seals a Perry na váze / zdroj foto. TrillerSeals a Perry na váze / zdroj foto. Triller

Vera a Campos na váze / zdroj foto. TrillerVera a Campos na váze / zdroj foto. Triller

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze