Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Brutální. Taková byla příprava Furyho na Povětkina. Hughie už nechce porážet losery

  • Napsal Antonín Vavrda

Fury vs. Povětkin / zdroj foto: Boxingscene.comFury vs. Povětkin / zdroj foto: Boxingscene.comLONDÝN – Třetí velký duel ve třech letech má před sebou Brit Hughie Fury (23-2, 13 KO). Dokáže si s Rusem Alexandrem Povětkinem (34-2, 24 KO) poradit, nebo opět nepřekročí svůj stín?

Když boxoval v září 2017 s Novozélanďanem Josephem Parkerem, měl dle mnohých – včetně autora těchto řádků – vyhrát. Nestalo se tak, v Manchesteru slavil hostující bijec.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Loni v říjnu jej měla dle slov trenéra a otce Petera ovlivnit tržná rána nad obočím, kterou si měl způsobit už ve sparinzích a kterou mu Kubrat Pulev poté opětovně otevřel. A dokázal indispozice stále teprve čtyřiadvacetiletého mladíka využít.

Ten se měl kdysi dle slov Petera i bratrance Tysona Furyho stát nejmladším šampionem těžké váhy. Nikdy se tomu ale v reálu vlastně ani nepřiblížil. „Jenže už nastal čas porážet skutečné soupeře, nejen losery a kluky, které musíte zbít,“ má Hughie Fury jasno před dnešním střetem se stárnoucí ruskou hvězdou.

Tři dny po zápase oslaví „Saša“ Povětkin 40. narozeniny. „Ruský Vítěz“, který v amatérech zbil vše, na co přišel. Který v profesionálním ringu dlouho demoloval vše, na co přišel. Jenže pořád se chce říct, že tak úplně nenaplnil potenciál.

Ukrajinec Vladimir Kličko ho „uklinčoval“ k potupné porážce doma v Moskvě. K Američanovi Deontayi Wilderovi se nikdy nedostal, protože podobně jako velká řada jeho krajanů si oblíbil lék zvaný Meldonium a nechtěl se ho vzdát ani ve chvíli, kdy už byl na seznamu zakázaných látek.

Brita Anthonyho Joshuu loni v září potrápil. Jenže nevydržel náročný sty kondičně a nakonec padl. V sedmi kolech. Poprvé v kariéře před limitem.

Alexander Povětkin / zdroj foto: Boxingscene.comAlexander Povětkin / zdroj foto: Boxingscene.com

Rok si dal pauzu, aby se ještě jednou pokusil naplnit sen svého promotéra, přítele a boháče Andreje Rjabinského, jehož boxerské království se postupně rozpadá a projekt „Vsenabox.ru“ pomalu, ale jistě končí v zapomnění.

Povětkin je vlastně spolu se Sergejem Kuzminem, kterého čeká duel proti Američanovi Michaelu Hunterovi, jeho posledním koněm. A až dnes v noci se ukáže, nakolik poctivě a tvrdě se po letech odříkání dokázal tento rozvážný, uctivý a nesmírně respektovaný bijec připravit.

Sparingpartnery mu byly Řek Jevgenios Lazaridis (14-2, 9 KO) přezdívaný „Achilles“ a Polák s ukrajinskými kořeny Volodymyr Kacjuk (3-0). Oba podobně stavění jako britský čahoun.

Čahoun, který si ale dle slov svého otce prošel doslova peklem. „Jedno slovo, které kemp charakterizuje? Brutální,“ usmíval se v rozhovoru pro Sky Sports muž, který dokázal proměnit nešikovného synovce v muže, který nyní udivuje celý svět svým comebackem.

Podobně se snaží pracovat také s vlastním synem. „Když bojoval s Parkerem, pohyboval se a trefoval v jednu chvíli. Byl neustále v pohybu. Nyní po něm chci ale další posun. To, aby se musel na nohou zapřít při úderu, aby byl díky tomu tvrdší a nebezpečnější. Aby byl agresivnějším boxerem než dosud. Tehdy mu bylo 22, nyní už je o něco starší, takže je třeba být zase o něco vyspělejší,“ vysvětluje.

Hughie Fury / zdroj foto: Boxingscene.comHughie Fury / zdroj foto: Boxingscene.com

Dle něj se na Hughiem točili při sparinzích tři až čtyři soupeři, často v nich trávil v ringu 15 až 20 kol. „Je připravený na knockout, na dvanáct kol, stejně jako na dvacet, kdyby bylo potřeba. Byl neustále v zápřahu. Dopoledne stacionární kolo, odpoledne intervaly, sparingy, lapy, všechno. Dostávali jsme ho s kondičním trenérem Kerrym Kayesem na hranu možností,“ přidává pohled do své kuchyně.

Když už jsme u tohoto slova, jídlo bylo v minulosti velkým tématem u talentovaného mladíka. Toho sužovaly potíže s akné, které způsobovalo právě jídlo. Nyní je ale dle Petera Furyho vše v pořádku: „Cesta je jednoduchá. Jí hodně zeleniny, žádné přísady, nic, co by ho mohlo případně ohrožovat. Je tak snadné jíst zdravě.“

Potvrdí se nastolená cesta dnes v noci? „Chci ho jednoznačně porazit. Chci ukázat, že jsem lepším boxerem. Má tvrdý úder, ale celkově je to pro mne ideální soupeř. Chci toho využít. Vítězství nad ním mne posune tam, kam patřím. Mezi elitu,“ nepochybuje o tom sám Hughie Fury.

Také tento zápas byste měli mít možnost vidět v rámci přímého přenosu televize Sport TV 2, který startuje ve 22:00 hodin.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze