Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Brook chce utišit splín po dvou prohrách. Hořejšek vyrazil šokoval britské ostrovy

  • Napsal Antonín Vavrda

Fielding vs. Hořejšek / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Do Sheffield Arena naplánoval Eddie Hearn svůj sobotní galavečer s hlavním duelem Kell Brook (36-2, 25 KO) vs. Sergej Rabčenko (29-2, 22 KO), kde půjde o volný Stříbrný pás WBC v lehké střední váze. Jeden z předzápasů pak obstará liverpoolský rodák Rocky Fielding (25-1, 14 KO) proti českému šampionovi polotěžké váhy Karlu Hořejškovi (11-7-3, 9 KO).

Pětatřicetiletý bijec z Kladna má v posledních týdnech pořádně napilno. Nejprve 14. prosince vybojoval titul mistra republiky v polotěžké váze, následně si s přehledem poradil také s Rudolfem Murkem v pražské Lucerně.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Následně se začal tvrdě připravovat na rok 2018, do kterého vstoupil i s řadou změn v tréninku. Na konec května se s ním plánovalo do velkého tuzemského duelu na galavečeru Qwert Boxing v Plzni, kde by hájil domácí pás. Vše je domluveno, podepsáno.

Ještě předtím měl Hořejšek 21. dubna bojovat ve Švédsku s místní hvězdičkou Svenem Fornlingem (13-1, 7 KO). Jenže do toho všeho přilétla nabídka, která se prostě neodmítá. Od momentálně největšího promotérského jména na evropské scéně Eddieho Hearna.

Ten si kladenského bojovníka oblíbil díky jeho výkonům v loňském roce, kdy nejdříve uspal za 171 sekund Tomiho Tathama (tehdejší bilance 11-1, 5 KO), poté remizoval s neporaženým Lennoxem Clarkem (15-0-1, 6 KO).

Nyní dostává Hořejšek třetí ostrovní šanci. A tu nejtěžší. Nejenže musel nejdříve během čtyř dnů shodit ze svých 82 kilogramů na 79, což byl limit pro tento duel. Soupeřem mu bude třicetiletý Rocky Fielding, který patří mezi širší světovou špičku super střední váhy a tímto soubojem se má nastartoval do roku 2018 poté, co loni boxoval pouze dvakrát, naposledy v září knockoutoval v prvním kole krajana Davida Brophyho (19-2-1, 3 KO).

Fielding vs. Hořejšek / zdroj foto: Boxingscene.com

Fielding, kterého dosud zdolal pouze hvězdný Callum Smith, touží po velkých zápasech, původně se měl utkat se Švédem Erikem Skoglundem. Ten ale na konci loňského roku zkolaboval během tréninku, a tak se třicetiletý čahoun musí „spokojit“ s Hořejšek. A dle ohlasů z ostrovů, se mu tato možnost dvakrát nelíbí. Jejich souboj je vypsán na šest kol (nakonec změnili organizátoři počet kol na 8).

Dvojnásobná porce čeká na hlavní hvězdy večera – sheffieldského rodáka Kella Brooka a jeho běloruského protivníka Sergeje Rabčenka. Ten už na britských ostrovech boxoval sedmkrát a pokaždé slavil vítězství. Ani jednou proti sobě neměl tak kvalitního bojovníka jako nyní.

Jednatřicetiletý Brook dlouho platil za velký talent velterové váhy, jenže vše změnilo září roku 2016, kdy kývl na souboj s jedničkou střední váhy Gennadijem Golovkinem. Ten jej zničil v pěti kolech, rozbil mu navíc kosti kolem levého oka. Demolice od „GGG“ se pak podepsala na Brookovi také v dalším duelu s Errolem Spencem Jr. (už zpět ve velteru), který jej ukončil pro změnu v kole číslo 11. A opět mu rozbil kůstky v oku.

Brook vs. Rabčenko / zdroj foto: Boxingscene.com

„Přemýšlel jsem, že to zabalím. Byl jsem na tom hodně špatně, měl jsem deprese. Cítil jsem se mizerně, hodně lidí nade mnou zlomilo hůl. Mrzely mě názory i některých boxerů, kteří přitom o tom, co se mi stalo, moc nevěděli. Měl jsem hodně zranění, ale tohle je jiné, je to jako slepota. Přitom mi nepřišlo, že v tom zápase se Spencem jsem boxoval špatně,“ přiznal Brook v rozhovoru pro ESPN.

Ten ví, že si třetí porážku v řadě nesmí dovolit. Mimo jiné kvůli případnému střetu s krajanem Amirem Khanem, ke kterému oba momentálně míří. „Máme stejného promotéra, takže doufám, že teď už na ten zápas dojde, že nebude problém jej domluvit. Je to v zájmu nás všech, větší duel nám těžko někdo nabídne,“ dodal Brook s odkazem na skutečnost, že Khan začal rok 2018 podpisem smlouvy s Eddiem Hearnem.

Zda svá slova naplní, mohou sledovat také fanoušci v Česku. Galavečer ze Sheffieldu vysílá stanice Sport 2 od 23:00 hodin, v rámci přenosu by měl být k vidění ze záznamu také souboj Fieldinga s Hořejškem.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Kell Brook / zdroj foto: Boxingscene.comKell Brook / zdroj foto: Boxingscene.com

Sergej Rabčenko / zdroj foto: Boxingscene.com

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze