Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Britské jmenovce čeká duel o titul, který láká také Horvátha, v akci také Adamsová

  • Napsal Antonín Vavrda

Liamové Smith a Williams na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comLiamové Smith a Williams na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comMANCHESTER – Skutečnou boxerskou lahůdku se povedlo po delší době připravit velezkušenému britskému promotérovi Franku Warrenovi. V Manchester Arena se fanouškům představí hned několik domácích hvězd.

Ostrovní veterán mezi promotéry – Warren – miluji boxerské maratony a pro své galavečery je schopen připravit i patnáct zápasů. Také v Manchester Arena se chystá dlouhá show o až třinácti chodech. Tohle menu ale bude pořádně lákavé.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Těším se na svůj první profesionální duel, chci se stát mistryní světa, chci psát historii tohoto sportu. To je moje motivace,“ prohlásila před svým očekávaným debutem mezi profíky Nicola Adamsová, dvojnásobná olympijská šampionka, mistryně světa, Evropy, Commonwealthu i Evropské unie.

Soupeřkou čtyřiatřicetileté legendě amatérského ringu bude při jejím vstupu do světa profesionálního boxu neznámá Argentinka Virginia Noemi Carcamová (4-2-1). Je pochopitelné, že nic jiného než vítězství se od Adamsové neočekává.

Nicola Adamsová a Noemi Carcamová na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comNicola Adamsová a Noemi Carcamová na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

Stejně jako pro její následující duel, který ji Warren naplánoval na 13. května do First Direct Arena v Leedsu. Zde se měl představit dle původních plánů (respektive jeho vlastních slov) také bývalý král těžké váhy Tyson Fury, jenže 206 centimetrů vysoký obr momentálně stále ještě není v tréninku. Byť již před pár týdny sám tvrdil něco jiného.

Místo toho dělá pro Warrena zatím jen „opičku na vodítku“, která se objevuje na jeho galavečerech při podpoře dalších bojovníků. Ovšem zatím výhradně jen v Manchesteru, kde poslední přemožitel ukrajinské legendy Vladimira Klička žije.

Nejinak tomu je také nyní. Podpory se od něj dočkala domácí hvězda Terry Flanagan (32-0, 13 KO) a také Liam Williams (16-0-1, 11 KO). Velšský bijec se totiž utká s liverpoolským Liamem Smithem (24-1-1, 13 KO) o prozatímní titul mistra světa WBO v lehké střední váze. A není třeba dodávat, že mezi Liverpoolem a Manchesterem byste hledali přátelské vztahy marně.

Terry Flanagan na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comTerry Flanagan na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

„Už se nemohu dočkat až se do toho pustíme. Je to pro mě obrovská příležitost,“ pronesl v týdnu Williams, který před více jak dvěma lety zdolal také Štěpána Horvátha, úřadujícího mistra Evropy této federace. A právě Horváth by se mohl (měl) na podzim či v zimě utkat s vítězem ostrovního derby o už regulérní pás WBO.

Předpokládá se totiž, že jeho současný majitel – Canelo Alvarez – se po svém květnovém pro změnu mexickém derby s Juliem Cesarem Chavezem v catchweight do 164,5 liber už do lehké střední váhy vracet nebude. Aby nebylo propojení málo, tento pás vybojoval Alvarez loni v září, když v devíti kolech rozbil právě Smitha, který o pás tentokrát boxovat nebude, protože v pátek neudělal váhu.

Další Alvarezova oběť – Portoričan Miguel Cotto – je vysněným, a dle zákulisních informací i reálným soupeřem, pro Williamse. Tedy pokud Smitha zdolá. „Vždycky jsem ho obdivoval, mám s ním i tetování. Ale pokud bychom se potkali v jednom ringu, nic bych mu nedaroval a pořádně bych mu naložil. Nyní se ale soustředím na Smitha, trénoval jsem po celém světě, včetně gymů Top Ranku a Floyda Mayweathera a jsem připravený přivést pás do Walesu,“ řekl k tomuto Williams.

Liam Williams na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comLiam Williams na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

Z dosavadních zkušeností chce těžit také jeho soupeř. „Jsem nadšený z toho, co mě v sobotu večer čeká. Věřím, že dokážu využít toho, co jsem zažil. Boxoval jsem proti jednomu z nejlepších bojovníků světa devět kol a to přesto, že jsem neměl za sebou úplně dobrý tréninkový tábor. Vím, že s Williamsem to bude jiné. A věřím, že třeba ještě dostanu jednu šanci bojovat s Canelem, protože vím, že mohu být ještě lepší,“ pronesl muž, jehož tři bratři také bojují v profi-ringu.

Oba ostrovní tvrďáci tak touží po dalších velkých výzvách. Nejprve ale musí přejít jeden přes druhého. A je vlastně i otázkou, kdo je favoritem. Na tom se totiž nemohou shodnout třeba ani ostrovní boxeři, či trenéři oslovení Boxingscene.com. Jediné, na čem se shodují, že fanoušci uvidím parádní řežbu dvou tvrdých bijců, kteří nejsou zvyklí příliš ustupovat.

Ostatně naprosto vyrovnané kurzy na souboj osmadvacetiletého Smitha a o čtyři roky mladšího Williamse vypsaly také ostrovní sázkové kanceláře včetně William Hill.

Naopak o tom, že ve druhém souboji večera o světový pás je favoritem jeho obhájce, tedy domácí Terry Flanagan není třeba pochybovat. Proti němu ale stojí extrémně nebezpečný protivník – Rus Petr Petrov (38-4-2, 19 KO), vítěz prestižního turnaje ESPN Boxcino v lehké váze.

Petr Petrov na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comPetr Petrov na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

„Neustále hledá cesty, jak se ještě zlepšit. Podle mne je nyní na svém vrcholu, v nejlepší formě života. Byť jej hodně lidí podceňuje,“ pronesl za svého ostrovního chráněnce kouč Steve Maylett. On sám předpovídá, že sedmadvacetiletý fanoušek Manchesteru City porazí o sedm let staršího Petrova – Rusa žijícího ve Španělsku – před limitem.

Zda na jeho slova dojde, či nikoliv, a zda se souboj Williams vs. Smith zařadí mezi kandidáty na duelu roku se přesvědčí boxerští fanoušci v sobotu kolem půlnoci. Bohužel ti čeští budou odkázáni pouze na internetové streamy, žádná televizní společnost nakonec tento galavečer nevysílá.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA V MANCHESTERU NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze