Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Britská řež. Harperovou naštvala laxnost Jonasové, chce ji za to pořádně zbít v ringu

  • Napsal Antonín Vavrda

Harperová vs. Jonasová / zdroj foto: Boxingscene.comHarperová vs. Jonasová / zdroj foto: Boxingscene.comLONDÝN – Druhý galavečer Fight Camp je zde. A jeho vrchol? Dámský souboj mezi Terri Harperovou (10-0, 5 KO) a Natašou Jonasovou (9-1, 7 KO) o tituly WBC a IBO v super pérové váze. Mládí proti zkušenosti. Dravost proti technice. Co bude slavit úspěch?

Psal se rok 2012, kdy se Nataša Jonasová postavila ve svém dosud největším souboji na olympijských hrách v Londýně irské hvězdě Katie Taylorové. Prohrála po zajímavé bitvě 15-26 a její sen o olympijském medaili se rozplynul.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Z boxu odešla, porodila dceru Melu, věnovala se komentování pro Sky Sports, stala se hlavní expertkou na ženský box, který dostával stále více prostoru. Dlouho odmítala profesionální dráhu, nakonec v roce 2017 podlehla tlaku i vlastním ambicím.

„Byla to dlouhá cesta. Patřila jsem mezi nejlepší, ale také jsem svoji pozici nedokázala dostatečně obhájit,“ vrací se do minulosti žena, která byla pětkrát britskou šampionkou ve váze do 64 kg (na OH boxovala do 60 kg) a kterou rok po profesionálním debutu nečekaně ve čtyřech kolech rozbila dravá Brazilka žijící ve Švýcarsku Viviane Obenaufová.

Ta následně nestačila loni v listopadu v deseti kolech právě na Harperovou, která před sedmi lety teprve poprvé přišla do boxerské tělocvičny a není to tak dávno, co pracovala v obchodě s hranolky a rybami. Nyní je jedním z největších talentů ženského profesionálního boxu.

„Nataša je skvělá amatérka, ale myslím, že její síla je v tom, když ji dovolíte určovat tempo boje. To ji nedovolím, bude se boxovat dle mých not. Bude to můj boj. Boj, který mi otevře mnoho dalších dveří. Chci bojovat s dalšími šampionkami v této váze. Každé ráno se musím štípnout, že já nyní boxuji o nejvyšší pocty, přitom před nedávnem jsem byla obyčejnou prodavačkou. Je to vše rychlejší, než jsme čekali, ale nesmírně si toho všeho vážím,“ zaznělo od třiadvacetileté bojovnice z Denaby.

Harperová vs. Jonasová / zdroj foto: Boxingscene.comHarperová vs. Jonasová / zdroj foto: Boxingscene.com

Ta se stihla ještě před tiskovou dostat s rivalkou do křížku. O třináct let starší totiž se svým týmem nedodržela přísný časový harmonogram týkající se příjezdu, prvních testů a pobytu v hotelu nedaleko panství Matchroom Boxing v Brentwoodu, kde se bude boxovat.

„Je to od ní neprofesionální. Nechápu, proč to udělala, ale dělat to neměla. Všichni jsme dostali jasný plán, kdy a kde máme být a ona si dorazí jako hvězda pozdě. No nic, prostě ji porazím v ringu. Nejdu po knockoutu, ale půjdu po ní celou dobu, budu ji tlačit, a nakonec ji přeboxuji, to je můj cíl,“ rýpla si v úterý večer do zkušenější rivalky.

Obě mají navíc podobný cíl. Pro Harperovou je Taylorová vzorem, kvůli kterému začala boxovat, ale určitě stále více cítí, že by ji chtěla potkat jednou v ringu ve vzájemném střetu. Pro Jonasovou nevyřešenou záležitostí. Otevřeným účtem.

„Je skvělé být součástí ženského boxu v této době. I díky Katie. Ale dámský box potřebuje i náš zápas, podobné noci, domácí rivalitu. V ženském boxu je možné všechno a jedno vítězství mě může vrátit zpět do té nejvyšší hry. Máme štěstí, že máme Taylorovou i Cecilii Braekhusovou ve stejné stáji, pod stejným promotérem,“ pousmála se Jonasová.

„Lidé jako Katie posouvají hranice, ale bez lidí jako Nataša či Terri by nebyly další možnosti, jak s nimi pracovat. Potřebujeme takové večery, takové možnosti, které otevírají další příležitosti,“ doplnil ji onen promotér, Eddie Hearn.

Jakým směrem se vydají kariéry obou dam po dnešní „zahradní noci“ alias Fight Campu?

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze