Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Boxerská Liga mistrů pokračuje: Donaireho čeká Young, Prograis si to rozdá s Relichem

  • Napsal Antonín Vavrda

Prograis vs. Relich / zdroj foto: Boxingscene.comLAFAYETTE – I přes značné problémy především ohledně financování tohoto projektu, je zde semifinále druhého ročníku World Boxing Super Series (WBSS). V Cajun Dome v Lafayette v Louisianě si to rozdají Nonito Donaire (39-5, 25 KO) se Stephonem Youngem (18-1-3, 7 KO) o pásy WBA a WBC Diamond v bantamové váze a Regis Prograis (23-0, 19 KO) s Kirilem Relichem (23-2, 19 KO) o tituly WBA a WBC Diamond v lehkém velteru.

Původně se mělo boxovat semifinále WBSS v lednu. Poté v březnu. Nakonec je zde první turnaj až na konci dubna. Ten druhý nás čeká v polovině května v Glasgow, kde se střetnou Ivan Barančik (19-0, 12 KO) s Joshem Taylorem (14-0, 12 KO) v lehkém velteru a Emmanuel Rodriguez (19-0, 12 KO) s Naoyou Inouem (17-0, 15 KO) ve váze bantamové.

Ale o tom až to bude aktuální. Teď zpět do Louisiany, tedy státu, který dal světu Muhammada Aliho, dle kterého se také jmenuje trofej pro vítěze WBSS.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

V Lafayette bude velká pozornost upřena nejen na Prograise s Relichem, jejichž střet by měl být nesmírně vyrovnaný, ale také na Donaireho. Ten se měl původně utkat s Jihoafričanem Zolanim Tetem, jenže ten se minulý týden v přípravě zranil a byť hodně chtěl, problémy s ramenem jej do střetu nepustily.

„Na ten boj jsem se připravoval hodně tvrdě, byl jsem si hodně jistý, že Teteho zbiju, měli jsme nastudovaný jeho styl, jeho nedostatky, jeho přednosti, všechno. Ale holt toto patří k boxu. Chci sjednotit pásy, ale ne proti zraněnému soupeři. Počkám si, teď chci vyhrát nejbližší zápas a pak i celý turnaj,“ řekl novinářům šestatřicetiletý Filipínec.

Ten se o vyřazení Teteho dozvěděl definitivně ve středu, že ale něco není v pořádku tušil už dříve. Mimo jiné z pondělního otevřeného tréninku, na kterém Jihoafričan chyběl.

„Nedá se nic dělat. Hlavní je, že v sobotu budu boxovat. Od listopadu jsem v tréninkovém procesu, jsem připravený,“ usmíval se Donaire, kterého mnozí už odepsali, on ale v 1. kole dokázal přejít přes favorizovaného Skota Ryana Burnetta, byť i díky tomu, že ten se ve čtvrtém kole zápasu zranil.

Donaire vs. Young / zdroj foto: Boxingscene.com

Mimo jiné i proto byl proti Tetemu outsider. Nyní bude naopak proti Youngovi favoritem. „Tohle neřeším, každý je nebezpečný, navíc se také chystal na tento galavečer, měl zde boxovat, byl náhradníkem, kdyby se něco takového stalo. I když aniž bych ho chtěl nějak urazit, absolutně ho neznám, nic o něm nevím, krom toho, že je levák. Musíme se na něj ještě do zápasu podívat,“ přidal Donaire.

To střet Prograise s Relichem je na papíře daleko vyrovnanější. Prvně jmenovaný má za pasem skalp mimo jiné bývalého přízraku této váhy Julia Indonga z Namibie, jeho soupeř dokázal vrátit porážku z prvního vzájemného souboje skvělému Kubánci Rancesi Barthelemymu, aby si následně poradil také s Eduardem Trojanovským.

„Sice jsem ho viděl boxovat jen jednou, protože své soupeře příliš nesleduji, ale je to již otestovaný boxer, zkušený chlap, který je hodně tvrdý a má rád ostré bitvy. Sice dvakrát prohrál, ale vždy těsně. A bez těch porážek má stejný rekord jako já. Bude to ostrá bitva, rozhodně nejtěžší v mé kariéře,“ pousmál se americký talent, který v dětství obdivoval Mika Tysona a Roberta Durana.

Prograis vs. Relich / zdroj foto: Boxingscene.com

„Jsem šťastný, že mohu boxovat právě zde,“ pokračoval bijec, který pochází taktéž z Louisiany, konkrétně slavného New Orleans. „V sobotu v noci uvidíte v akci nejlepšího bojovníka této váhy. Ať přijde Relich s čímkoliv, budu mít na něj odpověď,“ zakončil své povídání.

„Nepochybuji o tom, že jej porazím. Je to dobrý boxer, ale ještě nezažil tak těžké zápasy jako já. Bude překvapený, protože jsem chytřejší než on a mám za sebou kvalitnější boxerskou školu,“ kontroval běloruský bijec, kterého do roku 2016 připravovala britská legenda Ricky Hatton (nyní jej trénuje Chico Rivas).

Na čí slova dojde? To zjistíme v noci na neděli, bohužel v Česku jen skrze internetové streamy, například skrze stránky www.vringe.com.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze