Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

BOX LIVE PRAHA startuje! Vše a všichni jsou připraveni. Také Mayweather

  • Napsal Antonín Vavrda

Štěpán Horváth a Arthur Hermann na vážení / zdroj foto: Martina HoudekŠtěpán Horváth a Arthur Hermann na vážení / zdroj foto: Martina HoudekPRAHA – Je to tady, není cesty zpět. Pražský galavečer BOX LIVE dnes večer rozbouří pražskou halu Královka. A bude se jistě nač dívat. Fanoušci si užijí deset zápasů a také návštěvu jednoho z nejlepších boxerů všech dob – Američana Floyda Mayweathera.

Už účast na vážení dávala tušit očekávání mimořádné sportovní události. Sál v hotelu Diplomat byl nacpaný do posledního místečka. Z přímých účastníků čtvrtého galavečera pod hlavičkou BOX LIVE promotérů Qwert Boxing, SES Boxing a Lukáše Konečného chyběl vlastně jen Chorvat Ante Verunica, absence těžké váhy ale při tomto ceremoniálu ale zase tak zásadní není.

DALŠÍ NOVINKY K BOX LIVE:

Zásadnější byl fakt, že Ruska Jevgenija Zablocká – zkušená soupeřka české „Andělské pěsti“ Fabiany Bytyqi – na první pokus selhala a navážila 48,2 kg, což je 600 gramů nad limit mini-muší váhy. O necelé dvě hodiny – v době, kdy už její soupeřka měla v žaludku z domova uvařené těstoviny s krůtím masem – ale byla zpět a předvedla skvělých 47,1 kg.

K jednomu ze dvou ženských duelů galavečera tak může dojít bez jakéhokoliv zásahu do finanční odměny pro rodačku z Petrohradu.

To druhá dvojice – české krásy a zahraniční zkušenosti – neměla v pátek žádný problém. A jak Lucka Sedláčková, tak jednačtyřicetiletá Doris Köhlerová rozdávaly úsměvy na všechny strany. Zvláště, když se poté mohly jít občerstvit. Nejen díky jejich hladu zmizely připravené muffiny expresní rychlostí.

Vyjma urostlých Toma Schwarze, Pavla Šoura a Ivicy Bačurina vyhládlo všem. Takový Filip Miňovský – šéftrenér Qwert Boxing a osobní kouč Štěpána Horvátha – nepohrdl pitím ještě než zapózoval s Vojtou Končitíkem před svojí premiérou a vlastně i derniérou v profesionálním ringu.

GALAVEČER BOX LIVE PRAHA – PÁTEČNÍ VÁŽENÍ

Polotěžká váha (4x3min): Filip Miňovský (79,3 kg) vs. Vojtěch Končitík (78 kg)
Polotěžká váha (6x3min): Marco Čalič (79,3 kg) vs. Vladimír Idrányi (79,3 kg)
Polotěžká váha (8x3min): Adam Deines (79,3 kg) vs. Zura Mekerešvili (79 kg)
Lehká střední váha (6x3min): Mohammed Rabii (69 kg) vs. Laszlo Kovacs (69,2 kg)
Těžká váha (4x3min): Pavel Šour (104,6 kg) vs. Ante Verunica (-)
Mini-muší váha (10x2min): Fabiána Bytyqi (47,6 kg) vs. Jevgenija Zablocká (47,1 kg)
Lehká velterová váha (10x3min): Josef Zahradník (63,2 kg) vs. Michal Dufek (63,2 kg)
Pérová váha (10x2min): Lucie Sedláčková (57 kg) vs. Doris Köhlerová (56 kg)
Těžká váha (8x3min): Tom Schwarz (109 kg) vs. Ivica Bačurin (95,9 kg)
Lehká střední váha (10x3min): Štěpán Horváth (69,85 kg) vs. Arthur Hermann (69,85 kg)

Zápas v sobě skrývá jeden zajímavý příběh – v roku Končitíka bude stát Martin Parlagi, bývalý to svěřenec právě Miňovského. Žádnou přehnanou nevraživost ale neočekávejte ani z jedné strany.

Jeden z nejlepších tuzemských boxerských trenérů nebude v roli debutanta profesionálního ringu v Královce jediným. V podobné roli se představí také bronzový olympijský medailista z Ria 2016 a mistr světa 2015 z Dauhá – Maročan Mohammed Rabii.

Kdo by čekal hvězdné manýry, byl by zklamaný. Třiadvacetiletý talent z Casablanky působil nenápadně. Vlastně do chvíle, než na něj přišla řada, člověk by jej v davu ostatních snadno přehlédl. V ringu haly Královka jej ale přehlédnout půjde stěží.

Dlouho v Česku neboxoval tak špičkový amatérský boxer, podobné hvězdy vítá snad jen tradiční ústecká Grand Prix. Ale aby zde měl debut bijec, o kterého se přetlačují věhlasní evropští i světoví promotéři? To tuzemská scéna možná vlastně ani nepamatuje.

Lesk celému galavečeru by pak měly dodat hlavní dva hřeby. Vlastně od začátku série BOX LIVE se promotéři vyhýbali označování posledního souboje tradičním spojením „main event“. Tentokrát už nikoliv.

Zápas o titul evropského šampiona WBO v lehké střední váze mezi Štěpánem Horváthem a Arthurem Hermannem je „main eventem“ se vší parádou. Boxer, který si z ringu odnese pás, se dost možná dostane k vytoužené metě – zápasu o pás světový! Navíc před zraky čestného hosta, který do české metropole dorazí z britských ostrovů a který této váze vládl společně s velterovou téměř jedno desetiletí. A vlastně nejen těmto vahám, ale celému boxu.

Ano, Američan Floyd Mayweather, který už ve čtvrtek na svých oficiálních twitterových a facebookových účtech umístil velký plakát s informací, že sobotní noc bude v Praze patřit jemu a že se na návštěvu moc těší!

Tak už máte mrazení z toho všeho očekávání?

Pokud nemůžete dorazit přímo do haly Královka, přímý přenos z galavečera vysílá od 19. hodiny (třetího duelu) televize Nova Sport 1. Vězte ale, že osobní požitek bude daleko lepší. Poslední lístky budou k dispozici v den zápasu na pokladnách přímo v aréně.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze