Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Bostonské bití hlav. Andrade se těší i bez Saunderse, v akci také Taylorová či Farmer

Andrade vs. Kautondokwa / zdroj foto: Boxingscene.comAndrade vs. Kautondokwa / zdroj foto: Boxingscene.comBOSTON – Našlapanou akci si připravil Eddie Hearn na sobotní noc do bostonské TG Garden. V ní uvidí fanoušci hned tři zápasy o tituly mistrů světa. Včetně jednoho hodně zajímavého souboje žen.

Kid Galahad, Tommy Coyle, Scott Quigg či Mark DeLuca jistě odpustí, ale v místě, kde po většinu roku vládnou bostonští „Medvědi“ v čele s Davidem Pastrňákem, to dnes bude především o trojlístku duelů.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

TEVIN FARMER (26-4-1, 5 KO) vs. JAMES TENNYSON (22-2, 18 KO) – O titul mistra světa IBF v super pérové váze

Mnozí vidí v osmadvacetiletém levákovi Farmerovi nového Floyda Mayweathera. Ne, v tomto případě nejde o rekord, ale o styl boje. Rodák z boxerského města Philadelphie je nesmírně šikovným bojovníkem s perfektní obranou. Jistě, v prvních dvou letech své profesionální kariéry si dvakrát naběhl, celkově měl během úvodních dvanácti duelů bilanci 7-4-1. Jenže od prohry s Josem Pedrazou (ano tím Pedrazou, který v prosinci vyzve Vasila Lomačenka), vyhrál devatenáct duelů v řadě.

Dominantně, sebevědomě. S přehledem.

Tedy až na loňský prosinec, kdy se postavil Japonci Keničimu Ogawovi v duelu o volný pás IBF v super pérové váze. Prohrál 1-2 na body. Jenže soupeř byl dodatečně diskvalifikován za pozitivní dopingový test. Farmer dostal druhou šanci. A proti Billu Dibovi ji na jeho australské půdě využil.

Farmer vs. Tennyson / zdroj foto: Boxingscene.comFarmer vs. Tennyson / zdroj foto: Boxingscene.com

„Nestanete se světovým šampionem jen tak. Jsem připravený na tento souboj, trénoval jsem tvrdě, protože vím, že Tennyson přijde a bude mi chtít ten pás sebrat. Tennyson a jeho tým si myslí, že na mne vyzrají, že je to knockoutér. Ale já mám pro strach uděláno. Vím, jak jsem tvrdě dřel v kempu, jak na tom jsem,“ pronesl „Americký Idol“ před soubojem s o tři roky mladším severoirským bojovníkem.

„Nebojím se nikoho. A až se vypořádám s Tennysonem, je na řadě Gervonta Davis,“ dodal Farmer. „Jsem tu, abych udělal svoji práci. Vím, že ho mohu knockoutovat a to také udělám. Je to skvělý bojovník, šikovný, nepříjemný. Bude to těžká noc, ale na konci budu slavit já,“ kontroval ostrovní tvrďák, který naposledy knockoutoval v pátém kole do té doby neporaženého Martina Josepha Warda.

KATIE TAYLOROVÁ (10-0, 5 KO) vs. CINDY SERRANOVÁ (27-5-3, 10 KO) – O tituly mistryně světa WBA a IBF v lehké váze

Na jedné straně dvaatřicetiletá Irka, na druhé o čtyři roky starší Portoričanka. A mezi nimi hodně emocí. Ty kromě jiného podněcuje také mladší sestra vyzývatelky – Amanda, světová šampionka šesti vah.

„Cítím se tu jako doma, v Bostonu budu mít obrovskou podporu irských fanoušků. Už se nemohu dočkat. Pro mne to bude nejtěžší zápas dosavadní kariéry, Cindy je velmi zkušená a skvělá profesionálka. Já se ale nebojím, naopak se na podobné měření sil těším,“ pronesla možná nejlepší amatérská boxerka historie, která je zároveň ráda, že i jí se daří posouvat směrem vzhůru také profesionální ženský box.

Taylorová vs. Serranová / zdroj foto: Boxingscene.comTaylorová vs. Serranová / zdroj foto: Boxingscene.com

„Jsme dvě velké bojovnice a ženy. Ženy, kterénemají tolik uznání, kolik by si zasloužily. Proto jsme se domluvily na tomto souboji. Dvě nejlepší a vítězka bude jasně tou nej ze všech. Myslím, že můžeme bavit fanoušky více než chlapi. Bude to styl na styl, Katie dosud nepotkala nikoho s mým stylem boje, myslím, že to bude hodně zábavných a zajímavých deset kol,“ zaznělo z úst její rivalky.

Dá se předpokládat, že pokud souboj ovládne Taylorová, pak v příštím roce dojde také na její střet s druhou ze #SerranoSisters“. Tou úspěšnější, a navíc boxující v otočeném gardu.

DEMETRIUS ANDRADE (25-0, 16 KO) vs. WALTER KAUTONDOKWA (17-0, 16 KO) – O volný titul WBO ve střední váze

Deset let se pohybuje dnes třicetiletý Andrade v profesionálním ringu. Celou dobu čeká na velký, životní zápas. Měl se ho dočkat nyní, nastoupit proti šampionovi WBO Billu Joemu Saundersovi. Jenže nakonec z jejich střetu (zatím) nic nebude. Brit neprošel dopingovými testy, pás mu byl odebrán a bývalý šampion lehké střední váhy WBO tak má šanci vybojovat pás ve druhé váhové divizi proti Namibijci Walterovi Kautondokwovi.

Jenže ten není Saunders. „Těšil jsem se na ten zápas. Zajímavé je, jak tvrdil, že ho nemohu porazit, protože jsem rok neboxoval. A pak má ze mne takový strach, že si vezme podpůrné látky. Je dobře, že mu nebylo dovoleno boxovat, podvodníci nemají v ringu co dělat,“ ušklíbl se směrem na britské ostrovy Američan přezdívaný „Boo Boo“.

Toho i přes změnu soupeře nečeká nic snadného. Třiatřicetiletý Namibijec je neznámým boxerem, který dosud nevystrčil paty z Afriky. Navíc je to klasický gard, zatímco se Andrade chystal celou dobu na leváka (stejně jako je on sám). A také je výrazně vyšší než Brit. Andrade se 185 centimetry patří mezi nejvyšší střední váhy současnosti. Jenže Kautondokwa je ještě o pět centimetrů vyšší.

Andrade vs. Kautondokwa / zdroj foto: Boxingscene.comAndrade vs. Kautondokwa / zdroj foto: Boxingscene.com

„Tohle je pro mě obrovská šance. Byl jsem v tréninku, jsem na sto procent připravený přidat si Andradeho do svého knockoutového rekordu. Nemám strach z nikoho v této váze, ani Andradeho. Vím, že dokážu poslat k zemi kohokoliv ze střední váhy. Připravoval se na Saunderse, technika bez silného úderu. Zápas proti mně pro něj bude černou můrou,“ snažil se domácího favorita zastrašit bijec z černého kontinentu.

„Jsem dost chytrý a šikovný boxer, abych se s něčím podobným popasoval. Vím, že je vyšší a tvrdý. Jsem připravený zkrátit vzdálenost a využít svých předností. Nikdy se nezaměřuji úplně na styl soupeře, vše se stejně ukáže až v prvních kolech v ringu,“ kontroval Andrade.

Na čí slova dojde?

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze