Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Královský boj. Shieldsová: chci vládnou boxu jako takovému, nedělím muže a ženy

Shieldsová vs. Hammerová na vážení / zdroj foto: Boxinsgscene.comShieldsová vs. Hammerová na vážení / zdroj foto: Boxinsgscene.comATLANTIC CITY – Slavná aréna Boardwalk Hall v New Jersey bude v noci na neděli svědkem střetu o čtyři tituly ve střední váze mezi Američankou Claressou Shieldsovou (8-0, 2 KO) a Němkou Christinou Hammerovou (24-0, 11 KO). Která jako druhá žena sjednotí pásy všech top organizací v jedné váze?

Ty dvě se nahánějí vlastně už skoro dva roky. „Už od druhého jejího zápasu mezi profesionály bylo jasné, že se ty dvě jednou potkají,“ pronesl manažer americké hvězdy Mark Taffet. K jejich střetu mělo dojít už loni v listopadu, jenže kvůli zdravotním problémů Hammerové se musel souboj odložit.

Nyní už je vše tak, jak má být. A obě dívky si vzkazují: „Přejedu tě. A když bude šance, tak tě ukončím před limitem.“

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Dvojnásobná olympijská šampionka pak přidává: „Chci zavřít tu její velkou hubu.“

Půjde o střet dvou různých stylů a vývoje. Shieldsová si prošla kvalitní amatérskou kariérou. Tedy špičkovou. Vždyť ze 78 duelů prohrála jediný, na svém prvním světovém šampionátu v roce 2012 s Britkou Savannah Marshallovou. Tehdy jí bylo pouhých sedmnáct let. Zklamání si následně vynahradila prvním olympijským zlatem, dvě tituly mistryně světa a v roce 2016 ovládla také Hry v Riu.

Profesionální mise mohla začít. Nyní se může přiblížit prvnímu postupnému kroku. Sjednotit pásy všech čtyř organizací v jedné váze, což dosud dokázala pouze Norka Cecilia Braekhusová ve velteru. Právě proti ní by poté ráda nastoupila.

„Je pro ni velkou motivací vyhrát pásy ve třech vahách. A být nejrychlejší ze všech. Je jedno jestli mezi ženami, nebo muži,“ přidal Taffet. Rekordmanem je Ukrajinec Vasil Lomačenko, který toto stihl ve svém dvanáctém souboji. Po sobotě bude mít Shieldsová na kontě duelu devět.

Christina Hammerová / zdroj foto: Boxinsgscene.comChristina Hammerová / zdroj foto: Boxinsgscene.com

A i kdyby prohrála, tomuto cíli ji nic nebrání, už ovládla super střední váhu, do ringu v Boardwalk Hall pak přinese pásy WBC, WBA a IBF ve váze střední. Hammerové „zbil“ už jen titul WBO.

Pro Shieldsovou jsou slova jejího manažera hodně důležitá. „Chci eliminovat genderové dělení ve sportu obecně. Nechci být největší boxerkou historie, nelepší bojovnicí napříč vahami. Chci být nejlepší boxerem ze všech bez rozdílu pohlaví. To je můj cíl,“ má jasno stále teprve třiadvacetiletá boxerka.

„Vím, že to bude těžké. Vím, že musím být neustále v akci, že si nemohu dovolit bojovat jednou za rok, protože kdybych podobný výpadek dopustila, rychle se na mne zapomene a mohu začínat od začátku,“ tvrdí slečna, která se spolu s Hammerovou stane pro tento večer hlavní tváří galavečera vysílaného na Showtime Boxing.

Napodobí tak mimo jiné dvojici Laila Aliová – Jacqui Frazier-Lydeová, kterým se tento kousek poštěstil v roce 2002. Mimochodem, prvně jmenovaná je vzorem obou sobotních rivalek.

Claressa Shieldsová / zdroj foto: Boxinsgscene.comClaressa Shieldsová / zdroj foto: Boxinsgscene.com

Obě jsou ale ještě stále daleko od dalšího kroku: aby se jejich zápasy prodávaly na placeném kanále PPV. Jedna z nich k tomu možná nakročí po sobotní noci.

Otázkou je, která. Jak už bylo zmíněno, zatímco Shieldsová byla hvězdou amatérského ringu, Hammerová toho v něm příliš nestihla. Mezi profíky ale má na kontě třikrát více duelů než její soupeřka. Je vyšší, má delší paže. „Hodlám toho využít,“ usmívala se německá kráska s kazašskými kořeny, která už si několikrát vyzkoušela roli modelky.

„Už jsem boxovala s vyššími soupeřkami. Nemá mě čím překvapit. Přejedu ji,“ kontrovala bojovnice přezdívaná „T-Rex“, která pro změnu koketuje s hereckou dráhou. „Před koncem tohoto roku bych chtěla zkusit seriózní konkurz a uvidíme, jak dopadnu,“ dodala už se svým typickým úsměvem.

V noci na neděli se tak mají fanoušci nač těšit. Ti v Česku jen skrze internetové streamy, nejjistější nabídku přináší web www.vringe.com.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze