Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Bitva, kterou sami chtěli. Beterbijev – Gvozdyk, kdo sjednotí polotěžkou váhu?

  • Napsal Antonín Vavrda

Beterbijev vs Gvozdyk vážení / zdroj foto: Boxingscene.comBeterbijev vs Gvozdyk vážení / zdroj foto: Boxingscene.comPHILADELPHIA – Město boxu zaslíbené bude v noci na sobotu sledovat bitvu, která slibuje parádní podívanou. Neporažení šampioni IBF a WBC v polotěžké váze – Rus Artur Beterbijev (14-0, 14 KO) a Ukrajinec Alexander Gvozdyk (17-0, 14 KO) si to rozdají o sjednocení polotěžké váhy.

„Tohle je zápas, který nastavili a zajistili sami boxeři. Beterbijev řekl, že chce sjednotit tituly a bojovat s těmi nejlepšími. Chtěl Sergeje Kovaljova, jenže ten měl povinnou obhajobu s Anthonym Yardem a jednal s Canelem Alvarezem. Takže tohle byla druhá volba. Skvělá volba,“ řekl prezident pořádající stáje Top Rank Boxing Todd duBoef.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Jen těžko s ním lze nesouhlasit. Jistě, ani jeden není pořád tím nejzvučnějším jménem, hlavně na americkém kontinentu. Pro ryzí fanoušci tohoto sportu jde ale o špičkové boxery. Boxery, kteří dávají příznivcům vysněný duel.

Duel, který je vlastně 50 na 50.

Dvaatřicetiletý Gvozdyk, bronzový z OH 2012, je ryzím technikem, šikovnějším to boxerem. Alespoň v očích většiny. O dva roky starší Beterbijev, je dvojnásobným mistrem Evropy 2006, 2010 a mistrem světa 2009 (má doma i stříbro), je obávaným knockoutérem.

Mužem, který před zlatým světovým šampionátem na jednom z přípravných turnajů Gvozdyka porazil před limitem. Jenže ten tehdy svoji parádní kariéru teprve startoval, dle jeho slov šlo o první mezinárodní turnaj, který absolvoval. Tentokrát jsou karty rozdány jinak.

Byť kouč ruského bohatýra, Mark Ramsey, věří, že i tentokrát zvítězí jeho bijec. „Ten zápas jsme všichni v týmu chtěli. Víme, co nás čeká, jsme na to připraveni. Artur je nesmírně hladový. Tohle je zápas, na který jsme se spolu dlouho připravovali,“ tvrdí zkušený trenér, který stojí za kariérami řady známých boxerů, především těch, kteří se usídlili v Kanadě.

To je i případ Beterbijeva, který žije v Montrealu a který dlouho patřil pod manažera Yvona Michela. Jenže s jeho prací nebyl spokojený. Až loni se mu ale povedlo ze smlouvy s ním vyvázat. Ramseyho si nechal, zbytek lidí kolem sebe vyměnil. Už jej opět netrápí zranění. A restart po triumfech nad Callumem Johnsonem a Radivojem Kalajdzicem hodlá potvrdit proti Gvozdykovi.

Také ten ale má ve svém rohu zvučné jméno, energického člena Mezinárodní boxerské síně slávy Teddyho Atlase. Společně porazili Kanaďana Adonise Stevensona, který nakonec výprask přežil a je zpět v normálním životě, a poté také Doudou Ngumbu.

„Jsem velmi šťastný za Adonise a jeho rodinu. Právě teď to vypadá, že už je naprosto zdravým člověkem. A to je hlavní. A upřímně, ano, jsem šťastný, spadlo ze mne jedno nepříjemné břímě,“ vrátil se Gvozdyk ještě do loňského prosince. A poté už se soustředil na Beterbijeva.

Beterbijev vs Gvozdyk vážení / zdroj foto: Boxingscene.comBeterbijev vs Gvozdyk vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

Beterbijev vs Gvozdyk vážení / zdroj foto: Boxingscene.comBeterbijev vs Gvozdyk vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

„Určitě nemám v plánu se s ním mlátit hlava nehlava ve středu ringu. Musím být chytrý, technický,“ usmíval se kamarád svých ukrajinských reprezentační parťáků Vasyla Lomačenka, Alexandra Usyka či Sergeje Derevjančenka. Neřeší ani skutečnost, že byl Beterbijev v zápase s Callumem Johnsonem podruhé v profesionální kariéře počítán. „Tohle je nový zápas. Je klidně možné, že ho trochu podcenil,“ vysvětluje.

„V tomhle duel nebude prostor pro chyby. Alex se musí koncentrovat plných 36 minut boje, tři minuty v každém kole. Ne, jen 2 minuty a 59 sekund. Ne, když jste v ringu s takovým knockoutérem, ostatně vzpomeňte na desáté kolo s Adonisem, kdy Alex na chvíli ztratit koncentraci a málem za to zaplatil,“ přidává Atlas.

Je vidět i cítit, že všichni si uvědomují důležitost tohoto souboje. Kdo z něj vyjde coby vítěz? To zjistíme v noci na sobotu, bohužel v Česku pouze prostřednictvím internetových streamů. Ty můžete hledat například na www.vringe.com.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze