Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Bitka na Valentýna. Řezníček má před sebou kanadskou raubíře a pak dovču s přítelkyní

Rozicki vs. Řezníček vážení / zdroj foto: FacebookRozicki vs. Řezníček vážení / zdroj foto: FacebookSYDNEY – Kanadské Sydney se chystá na pořádnou valentýnskou nadílku. Na srdíčka ale zapomeňte, domácí bijec Ryan Rozicki (11-0, 11 KO) a jeho český rival Vladimír Řezníček (9-2-2, 4 KO) si budou vyznávat lásku trochu jinak. Tak, jak to umí nejlépe. Pěstmi.

Se svými parťáky si užívá zasněženou Kanadu. A „pravou Ameriku“, den před zápasem například klasické zámořské tahače. Ve chvíli, kdy ale jednatřicetiletý Vladimír Řezníček vstoupil v Sydney na váhu, nasadil svůj provokativní až zlý výraz.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Staredown pak stál za to, ani jeden nechtěl uhnout, chybělo klasické pózování pro fotografy, prostě vzájemné pohledy i ve chvíli, kdy oba tlačili jejich týmy pryč od rivala. „Slíbil, že si odnese můj pás domů. A jeho sebedůvěra se mi líbí. Slibuje pořádnou válku,“ vykládal už předtím na tiskové konferenci.

Jen tak mezi námi. Na jednu stranu jde sice na kanadské poměry o lokální akci, na ono sezení dorazilo na padesát zástupců médií. To v Česku nechodí ani na fotbal.

Ostatně i proto vyrazil Řezníček se svými trenéry do Kanady týden před duelem. A udělali dobře. Cesta i s přestupy trvala 27 hodin! „Určitě je dobře, že jsme vyrazili dříve, mohu si odpočinout, aklimatizovat,“ vzkázal Profiboxing.cz ze zámoří „Řezňa“ v úterý.

Od té chvíle stihl i večerní trénink. Pro pocit a pohodu. Ta je ale dle zákulisních informací skvělá. Tréninky v Česku proběhly dle plánu. Nyní jen formu z kempu přetavit do zápasu. Pomoct by mohla i osobní pohoda.

Jednatřicetiletý bijec toho od remízového duelu s Vasilem Ducárem o český titul v Karlových Varech z června 2018 zažil více než dost. Zásnuby, svatbu, stěhování, rozchod. I nový vztah. „A proto jsem nyní šťastný, nic mě negativně neovlivňuje. Nikča pomohla směřovat moji mysl, plně se starala o můj jídelníček, protože tomu skvěle rozumí. Díky ní mám váhu poprvé už měsíc předem. Až se vrátím, veškerou její podporu ji vynahradím,“ vysvětluje turbulence posledního 18 měsíců Řezníček.

Vrátit se hodlá se Stříbrným Mezinárodním pásem WBC v křížové váze, který by jej namířil nejen do elitní stovky křížové váhy, ale také do ratingu této prestižní organizace. Vždyť čtyřiadvacetiletý Kanaďan je aktuálně číslem 23.

„Soupeř mě neděsí, tohle jsem nikdy neřešil,“ řekl na adresu potetovaného bijce přezdívaného „Bruiser“ český chasník. „Chtěl bych ho tlačit, protože z ústupu se mu neboxuje dobře,“ ukázal vzápětí i kvalitní taktickou přípravu. Tu ostatně soupeř ale očekával.

Řezníček a Rozicki na tiskovceŘezníček a Rozicki na tiskovce

Poslední duel s Chetagem Plijevem mu nevyšel. Ano, porazil ho ve dvou kolech, ale... Rozicki si z duelu odnesl 26 štichů nad levým okem, zlomenou orbitální kost a také poraněnou levačku. Celkem hodně velká „damage“ na 319 vteřin boje.

„Byla to válka, uvědomuji si, že jsem byl blízko prohře, protože jsem nic neviděl a lékař to chtěl ukončit,“ vrací se do minulosti kanadský mladík, který sice v posledních duelech nevážil více než 88 kilogramů, v amatérech se ale pohyboval v těžké váze. Ostatně výšku na to má, Řezníček měří 188 cm, Rozicki oficiálně také, na vážení ale bylo poznat, že je vyšší.

„V kempu jsme se zaměřili na jedinou věc – obranu. Soupeři viděli, že jsem zranitelný. A zvláště Řezníček. Je to zkušený borec. V ringu stál s hodně kvalitními boxery, ať v amatérech, tak profesionálech. I ty jeho prohry byly takové všelijaké. Za lepší konstelace hvězd jsem mohl stát proti taktéž neporaženému soupeři,“ sklonil poklonu českému rivalovi Rozicki.

Ten je sice potetovaný od hlavy k patě, ovšem při rozhovorech byste do něj tuto vášeň neřekli. Ani tu v box. Ostatně při pozvánce na duel nemluví o jasné výhře, ale o tom, že se o ni pokusí, protože stát se může cokoliv.

I tak je ale jasné, že je favoritem. V zádech domácí publikum, vždyť v městě v Novém Skotsku se 30 tisíci obyvateli se narodil a vyrůstal. Tohle je jeho půda. Na duel se připravoval 12 týdnů, český bijec měl na ostrý kemp polovinu času.

„Vím to, ale jsem na to zvyklý. A pořadí v ratingu? Byl jsem ve stovce, teď jsem 188. nerozumím těm výpočtům a neřeším to, prostě jsem měl dlouhou pauzu a chtěl boxovat. Nikdy jsem se nevyhýbal výzvám,“ reagoval na tuto skutečnost Řezníček. Tomu na tiskovce pomáhal coby tlumočník sedmnáctiletý Denis Kypr, rodák z Brna, který studuje místní akademii a žije v rodině Scotta Coveye. Právě ten mu tuto brigádu zařídil.

Ale zpět k českému bijci. Kdyby ten skutečně vyhrál, tak se do stovky ratingu vrátí. S ním tam už jsou také Vasil Ducár a Václav Pejsar. Podobně na tom byl český box v jedné váze naposledy v roce 007. Shodou okolností také v kříži. A fanoušci jistě uhodnou díky komu. Ano, zásluhou Rudolfa Kraje, Luboše Šudy a Ladislava Kutila... „Jo, tohle motivace je. Určitě je to příjemné, že se naší váze takto daří, chci to potvrdit,“ dodává odhodlaně Řezníček.

Potvrdí svá slova ve „Valentýnském Masakru“ v Sydney?

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze