Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Benavidez a Gavril si slibují konce kariéry, Garcia rychlé KO. A Rios? Ten je v klidu

  • Napsal Antonín Vavrda

Garcia vs. Rios na tiskovce / zdroj foto: Boxingscene.comGarcia vs. Rios na tiskovce / zdroj foto: Boxingscene.comLAS VEGAS – Parádní podívanou by měli vidět fanoušci profesionálního boxu, kteří se dostanou v noci na neděli k přenosu galavečeru televize Showtime Boxing z Mandalay Bay Hotel & Casino v Las Vegas.

Město hříchu zažije další velkolepou boxerskou noc. O tom není třeba pochybovat. Při pohledu na fightcard galavečeru, na kterém se podílí Premier Boxing Champions, Showtime i TMT Promotions, musí srdce příznivců tohoto sportu zaplesat.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Mnoho talentu, stejně jako hodně zkušeností. A dva hlavní taháky, které slibují pořádné bitvy. „Jsem mladý veterán,“ usmíval se ve čtvrtek před novináři stále teprve devětadvacetiletý Danny Garcia (33-1, 19 KO).

Kdo sleduje jeho kariéru, musí mu dát zapravdu. Bijec přezdívaný „Swift“ je v nejlepším boxerském věku, v profesionálním ringu se ale pohybuje už více jak deset let a má za sebou nespočet památných bitev.

Až z té poslední – proti krajanovi Keithu Thurmanovi – odešel poražen. Těsně 1-2 na body. Někteří jej dokonce viděli vyhrát. A zatímco jeho přemožitel se trápí se zraněními, Garcia je připravený opět nastoupit mezi šestnáct provazů.

V případě výhry by mohl do konce roku opět Thurmana vyzvat. „Hodně jsem se toho naučil, už jsem zkušený boxer. Vím, co mě čeká, vím, jak boxuje můj soupeř. Už se nemohu dočkat do ringu. Rád bych to skončil mezi šestým až osmým kolem. Prostě hodně rychle. Od úvodního kola budu testovat jeho bradu,“ nasměroval svoji pozornost přece jen směrem k sobotnímu soupeři.

Benavidez vs. Gavril / zdroj foto: Boxingscene.comBenavidez vs. Gavril / zdroj foto: Boxingscene.com

Tím je o dva roky starší Brandon Rios (34-3-1, 25 KO), který už se pomalu s kariérou loučil v roce 2015 po nepříjemné porážce od Tima Bradleyho, který ho jako první ukončil před limitem díky tvrdým úderům na spodek.

Rios ale bez boxu dlouho nevydržel. Na jeden duel změnil trenéra, aby se po výhře nad tvrdým Aaronem Herrerou vrátil zpět k Robertu Garciovi. „Je jako můj starší bratr. Bratr jiné matky. Je skvělé, že jsem se mohl vrátit zpět k němu a že můžeme dál jít mojí kariérou,“ řekl novinářům bijec přezdívaný „Bam Bam“, který zároveň skončil spolupráci s manažerem Cameronem Dunkinem i stájí Top Rank Boxing.

„Brandon je jako můj bratr, součást rodiny. Vždycky jsme byli v kontaktu, nemám mu za zlé, že loni netrénoval se mnou na duel s Herrerou. Když za mnou přišel, slíbil mi, že zůstane zdravý a bude trénovat naplno, aby se stal mistrem světa. Od té doby je na této misi a zatím neustoupil ani o krok,“ vrátil mu pochvalu jeden z nejrespektovanějších koučů současnosti, kterého s Dannym Garciou nepojí žádný příbuzenský vztah.

„Danny je skvělý bojovník, který má sílu v obou rukou, je to skvělý bojovník. Je to muž, který chce bojovat, který jde vpřed, což mi bude vyhovovat. Jsem na něj připraven i na to, že by bojoval z ústupu, prostě jsem na tom skvěle. Zdravotně, kondičně i boxersky. Vím, že pokud porazím Dannyho dostanu se okamžitě mezi elitu velterové váhy,“ zakončil prognózy Rios, který od posunu z lehké divize vyhrál pouze tři ze šesti svých zápasů.

Také jeho vrstevník z Rumunska žijícího v Las Vegas – Ronald Gavril (18-2, 14 KO) – bude stát na tomto galavečeru proti favoritovi. Jeho soupeřem bude opět po pěti měsících David Benavidez (19-0, 17 KO), který je v jednadvaceti letech nejmladším mistrem světa v profesionálním ringu.

Garcia vs. Rios / zdroj foto: Boxingscene.comGarcia vs. Rios / zdroj foto: Boxingscene.com

Přitom vlastně pro sebe uzmul pás, na který si dělal Gavril velký zálusk. Titul WBC v super pérové váze totiž uvolnil po přechodu do polotěžké divize Švéd Badou Jack. Jeho tréninkový parťák a bijec, který stejně jako Gavril, patří do stáje Floyda Mayweathera. Oba ostatně stáli bok po boku loni v září pod ringem, ve kterém bojovali Benavidez s Gavrilem prve.

Těsně 2-1 na body zvítězil rodák z Phoenixu, kterého protivník poslal v posledním kole do počítání. „Od druhé poloviny duelu jsem byl lepší, tentokrát už se nebudu zahřívat tak pomalu, ukončím ho před limitem a pošlu ho do důchodu. Vím, že ho mohu porazit, mám sebevědomí, jsem na tom výborně, ten pás bude můj, dokážu, že patřím mezi elitu této váhy,“ pronesl před zápasem sebevědomě Gavril.

„Jasně, poslal mě na podlahu ringu, ale neotřásl se mnou. Špatně jsem stál, podcenil jsem to. Byl jsem v pohodě jak v tom okamžiku, tak po celý duel. Zničím ho, pošlu ho do důchodu. Až s ním budu hotový, tak skončí s boxem vlastně ještě rád. A dobrovolně. Posadím ho na ten jeho zadek, tomu věřte,“ kontroval neméně ostře Benavidez, který je považovaný za jeden z největších talentů současného boxu a experti jej favorizují také pro odvetu.

Odvetu, která by měla ukázat na to, že si v září vybral slabší den. A která by ho mohla nastartovat k velkým zápasům v tomto roce. Nebo dojde na slova Gavrila i prezidenta TMT Promotions Leonarda Ellerbeho, dle kterého jeho chráněnec předvede impozantní výkon a působivé vítězství?

To zjistíme v noci na neděli. Bohužel v Česku pouze prostřednictvím internetových streamů.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze