Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Ajagbu čeká německý pořez Wallisch. Easter a Barthelemy si to rozdají o dva tituly

  • Napsal Antonín Vavrda

Ajagba vs. Wallisch / zdroj foto: Boxingscene.comLAS VEGAS – Zajímavý galavečer naplánovali promotéři z Premier Boxing Champions a Showtime Boxing na dnešní noc do Las Vegas. V hlavním taháku si to o dva tituly – WBA a také IBO – v lehké váze rozdají Robert Easter Jr. (21-1, 14 KO) a Rances Barthelemy (27-1, 14 KO). Garde jim budou dělat ale další kvalitní bojovníci.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

EFE AJAGBA (9-0, 8 KO) vs. MICHAEL WALLISCH (19-1, 12 KO) – desetikolový duel v těžké váze

Zatím jako nůž máslem prochází profesionálním ringem pětadvacetiletý nigerijský přízrak Efe Ajagba, který už třetím rokem žije za velkou louží. V noci na neděli ho čeká premiéra před kamerami televize Showtime Boxing.

Soupeřem mu bude podobně rostlý, ovšem už o osm let starší Němec Michael Wallisch. Ten platil dlouho za zajímavou osobu v těžké váze, jenže osobní průšvihy mu nedovolovaly nastartovat kariéru tak, jak by mohl a měl.

A když už loni v prosinci přišel velký duel, tak jej proti krajanovi a parťákovi z EC Boxpromotions – Christianu Hammerovi – absolutně nezvládl (i když totéž se dá říct o ringovém rozhodčím). Teď má před sebou zámořskou premiéru a bude zajímavé sledovat, jak se k ní postaví. Zda si přijel do Las Vegas se svými kamarády pouze zapařit a užít si pobyt v městě hazardu, nebo touží po úspěchu.

Ve druhém případě bychom mohli být svědky hodně tvrdé podívané. Oba totiž mají co nabídnout, oba jsou silní a tvrdí. Otázkou je, jak jsou na tom kondičně v případě, že jejich střet půjde do pozdějších kol. Ajagbu dosud ještě nikdo ze soupeřů řádně neprověřil, Curtis Harper pak dokonce prchnul z ringu hned po úvodním gongu, čímž ale Nigerijci pokazil čistý rekord, diskvalifikace se totiž nepočítá do knockoutové bilance.

VIKTOR POSTOL (30-2, 12 KO) vs. MUHAMMED MIMOUNE (21-2, 2 KO) – dvanáctikolový eliminační duel WBC v lehké velterové váze

Pouze Terence Crawford a Josh Taylor dokázali zdolat ukrajinského šikulu Viktora Postola, který se nejvíce zapsal senzační knockoutovou výhrou nad Argentincem Lucasem Martinem Matthyssem. Jenže tehdy byl o téměř čtyři roky mladší.

Teď už je Postolovi pětatřicet let a střet s Mimounem je dle všeho jeho poslední šancí na velký titulový střet. Tedy pokud jej vyhraje. Tyto plány mu bude chtít jednatřicetiletý bijec přezdívaný „Problém“ pochopitelně překazit.

Levoruký rodák z Toulouse navíc umí překvapit. Své by o tom mohli vyprávět například Ceferino Rodriguez v roce 2015, nebo předloni Sam Eggington. Oba dokázal Mimoune porazit na jejich domácí půdě, byť v obou případech ve velterové váze. Jak mu bude sedět lehký velter, uvidíme dnes v noci. Zajímavostí budiž, že ač je Postol ex-mistrem světa, žebříčkově výše postaveným boxerem z této dvojice je jeho soupeř.

ROBERT EASTER JR. (21-1, 14 KO) vs. RANCES BARTHELEMY (27-1, 14 KO) – dvanáctikolový duel o volné tituly WBA a IBO v lehké váze

Bitva dvou nesmírně šikovných boxerů, kteří se vrací z porážek z velkých duelů. Toť hlavní střet galavečera mezi osmadvacetiletým Američanem Easterem a o čtyři roky starším Kubáncem Barthelemym.

Papírovým favoritem je sice domácí borec, to ale nechává Barthelemyho chladným. „Děkuji, že přijal moji výzvu, ale v sobotu večer se bude tančit dle mého rytmu, takže kubánská salsa. Dostane, co pro to, o tom nepochybujte. A je úplně jedno, s čím přijde do ringu,“ usmíval se na tiskovce Kubánec, kterého dosud dokázal porazit loni Bělorus Kiril Relich. Shodou okolností také on se dnes v noci představí v ringu.

„Jdeme si pro knockout,“ dodal Barthelemyho trenér, sám bývalý špičkový profesionál, Joel Casamayor, který dokázal zdolat mimo jiné i Roberta Garciu (starší bratr Mikeyho Garcii) či hned dvakrát Diega Corralese.

Že má ale Easter pro strach uděláno, není třeba dodávat. Ostatně už skutečnost, že po porážce s Mikeym Garciou vstoupí do ringu ihned v dalším těžkém souboji, o něčem svědčí. Jak si povede on i další boxeři tohoto galavečera můžete v Česku sledovat jen prostřednictvím streamů, například skrze stránky www.vringe.com.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE! http://boxrec.com/en/event/785647/2339511

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze