Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

'Ahoj, já jsem Eva.' Taylorová se střetne s boxerkou, která ji kdysi nabídla trénink

Taylorová vs. Wahlstromová / zdroj foto: Boxingscene.comTaylorová vs. Wahlstromová / zdroj foto: Boxingscene.comNEW YORK – Jistě, hlavním tahákem galavečera v Madison Square Garden je souboj Alvarez vs. Fielding. Pro ženský box je ale nesmírně zajímavý jeden ze dvou posledních předzápasů – střet Katie Taylorové (11-0, 5 KO) a Evy Walhströmové (22-0-1, 3 KO).

Ty dvě se znají vlastně už zhruba patnáct let. Psal jsem rok 2003, když v mailu irského talentu přistál mail: „Ahoj, já jsem Eva. Nechtěla by sis někdy společně zatrénovat?“

Na trénink skutečně došlo. „Víte, co je na ní úžasné? Je to nejlepší boxerka historie, a přesto zůstala pořád stejná. Pohodová, milá, usměvavá,“ řekla v tomto týdnu už osmatřicetiletá Finka domácím novinářům v New Yorku.

PŘEDCHOZÍ PREVIEW NAŠEHO WEBU:

Obě se následně střetly také několikrát v ostrém zápase. Poprvé v roce 2004, následně i ve finále ME 2005 a ve druhé kole MS 2006. Jen se zdroje rozcházejí, zda celkem boxovaly třikrát, čtyřikrát, nebo dokonce sedmkrát. Jisté je, že kromě prvního souboje, který skončil remízou, vyhrála vždy Taylorová.

A obrovským favoritem je také pro střet ve slavné newyorské aréně. „Jsem šťastná za to, kde všude jsem mohla bojovat. Ale boxovat v Madison Square Garden je něco výjimečného, je to sen každého bojovníka. A já nejsem výjimka,“ svěřila se dvaatřicetiletá Irka, která trénuje pod vedením amerického kouče Rosse Enamaita v zámoří.

Jestliže jejich spojení nevypadalo v loňském roce příliš stabilně, Taylorová nepodávala ideální výkony, letos je tomu jinak. Všechny tři dosud odboxované duely zvládla fenomenální boxerka skvěle. Wahlströmová by pro ni měla být nejtěžší zkouškou.

Taylorová vs. Wahlstromová / zdroj foto: Boxingscene.comTaylorová vs. Wahlstromová / zdroj foto: Boxingscene.com

Byť přichází za šampionkou WBA a IBF v lehké váze z super pérové. A byť původně měla boxovat proti jiné soupeřce v Rusku. Nabídka na střet se „starou známou“ ale nešla odmítnout. „Chci ty největší zápasy. A to tento splňuje. Katie je velmi rychlá, výbušná, po fyzické stránce opravdu výjimečná žena. Má rychlé kombinace, kdy je těžké odhadnout odkud přijdou,“ skládala Seveřanka soupeřce jednu poklonu za druhou.

„Nehodlám tady mít nějaká velká prohlášení, o tom to není. Navíc mám ke Katie maximální úctu. Ale myslím, že její ofenziva ji zároveň dělá trochu zranitelná, má někdy až moc dlouhé útoky. S dobrým načasováním a jistou šikovností lze porazit,“ přidala druhý finský boxer, který se kdy představí v slavné aréně v městě, které nikdy nespí.

Tím prvním byl Gunnar Bärlund (56-30-1, 28 KO), který do zámoří zamířil před druhou světovou válkou a 4. března 1938 na tomto místě porazil o 20 kilogramů těžšího, téměř dvoumetrového Buddyho Baera (starší bratr známějšího Maxe Baera). Ještě ten rok se na stejnou adresu vrátil, s Louem Novou ale už prohrál.

Taylorová vs. Wahlstromová / zdroj foto: Boxingscene.comTaylorová vs. Wahlstromová / zdroj foto: Boxingscene.com

Ale zpět o 80 let dále, do současnosti. „Strach? Proč ho z ní měla mít. Je to člověk jako kdokoliv jiný. Cítím se skvěle. A věřím, že si pohodu přenesu také do ringu,“ zakončila své vyprávění svěřenkyně Rista Merosena.

Společně stojí na prahu velké příležitosti. Jak už bylo napsáno, Taylorová je obrovskou favoritkou souboje. Zároveň má ale Wahlströmová zbraně na to, aby svoji irskou rivalku porazila. Čímž by ji hodně zkomplikovala další plány.

Pokud rodačka z Bray vyhraje, měla by být její další soupeřkou v únoru, nebo březnu Brazilka Rose Volanteová (14-0, 8 KO), šampionka lehké váhy WBO. „Tenhle duel ji může otevřít ještě lepší rok 2019,“ má jasno i její promotér Eddie Hearn.

A také ještě větší rok 2019 ženského profesionálního boxu, který už v tom letošním zažívá obrovský boom.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Taylorová vs. Wahlstromová / zdroj foto: Boxingscene.comTaylorová vs. Wahlstromová / zdroj foto: Boxingscene.com

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2019 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze