Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Archiv II.: (ne)prohra Lomačenka, Mago vs. Perez, či řežba Ducár vs. Řezníček

  • Napsal Antonín Vavrda

Lomačenko vs. ConceicaoLomačenko vs. ConceicaoPRAHA – Je tu opět čtvrtek a s ním minulý týden nastartovaný seriál, ve kterém vám nabízíme – podobně jako třeba televize – ohlédnutí za spoustou velkých, i menších boxerských zápasů historie, který nám všem může pomoct zkrátit čekání na konec současných omezení kvůli pandemii nového koronaviru SARS-CoV-2.

My se rozhodli prohledat dostupné archivy tak, abyste mohli duely sledovat i později, aby nehrozilo jejich smazání. Stejně budeme postupovat také ve video-okénku ze světa MMA.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY:

Celý speciál pro vás budeme připravovat do té doby, než se dění ve světovém ringu opět nerozběhne na plné obrátky. Takže se příjemně usaďte, a pojďte se s námi kochat následujícími bitvami. Jako bonus přidáváme i jeden zápas z našeho archivu na Profiboxing.cz:

15. DUBNA 1985, střední váha: MARVIN HAGLER vs. THOMAS HEARNS

Dvanáct kol, ve hře pás všech tří tehdejších federací – WBC, WBA a IBF. V Ceasars Palace v Las Vegas se chystala velká a dlouhá show o krále střední váhy. Na jedné straně obávaný levoruký střelec Marvin Hagler, na straně druhé vytáhlý technik s dynamitem v rukou, Thomas Hearns. Jak už to, tak bývá, když se očekává dlouhý boj, občas to nevyjde. Přesto se fanoušci během odboxovaných 472 sekund rozhodně nenudili. Posuďte sami.

4. ŘÍJNA 2011, lehká váha: VASYL LOMAČENKO vs. Robson Conceicao

Oficiální bilance ukrajinského přízraku z amatérského ringu je 396 výher a 1 porážka, kterou mu ve finále MS 2007 uštědřil Rus Albert Selimov, pomsta přišla hned následující rok na OH. Méně už se ale ví, že Lomačenko mohl (a měl) prohrát ještě jednou, na světovém šampionátu 2011. V ringu také slavil Brazilec (později domácí hrdina z Her 2016), ovšem tehdy šlo ještě proti verdiktům protestovat. A ukrajinská výprava uspěla, u zeleného stolu byl výsledek změněn...

10. PROSINCE 2016, těžká váha: DILLIAN WHYTE vs. Dereck Chisora

Dereck Chisora měl za sebou odfláknutý duel s Kubratem Pulevem, následnou snadnou výhru nad neznámým protivníkem a náhle stál před krajanem Dillianem Whytem. Pro mnohé měl být hlavně potravou pro postup soupeře směrem vzhůru. Jenže „Del Boy“ překvapil – jako už mnohokrát předtím i poté. Tentokrát pozitivně. Nejen autor těchto řádků si dodnes myslí, že měl pro mnohé duel roku 2016 opanovat, nakonec ale triumf 2-1 na body slavil jeho soupeř.

2. LISTOPADU 2013, těžká váha: MIKE PEREZ vs. Magomed Abdusalamov

Přemýšleli jsme, zda tento duel zařadit, s ohledem na okolnosti, které následovali. Ovšem je třeba zároveň přiznat, že jde o jeden z nejlepších desetikolových zápasů těžké váhy za poslední roky. Zápas, který připomněl 60. a 70. léta minulého století. Zápas, který změnil životy oběma do té doby neporaženým ranařům. A změnil i pohled na tento sport mnoha těm, kteří ho třeba do té doby brali –na lehkou váhu. Právě proto není od věci si jej opět připomenout.

18. BŘEZNA 2017, super muší váha: WISAKSIL WANGEK vs. ROMÁN GONZÁLEZ

Kdo, že je to ten Wangek aka Srisaket Sor Rungvisai? To se ptali tehdy mnozí fanoušci boxu, kteří sledovali cestu nikaragujského přízraku Romána Gonzáleze. Dnes třiatřicetiletý Thajec jim dal první překvapivou odpověď už ve druhém kole, kdy byl favorit favoritů poprvé v kariéře na podlaze ringu. On sám ukazoval, že uklouzl, ovšem jen oba soupeři ví, zda tomu tak skutečně bylo. Každopádně duel došel do překvapivého rozuzlení, a ještě větší šok přišel v odvetě.

23. ČERVNA 2018, křížová váha: VASIL DUCÁR vs. VLADIMÍR ŘEZNÍČEK

Dva dravci české scény, kteří toužili po českém titulu v křížové váze. Vasil Ducár a Vladimír Řezníček si to rozdali v honosných prostorech karlovarského Grand Hotelu Pupp v červnu roku 2018. Byla to parádní desetikolová bitva, která nakonec vítěze nepoznala, byť prvně jmenovaný dokázal rivala na konci posledního dějství poslat do počítání. Razítko na triumf to ale nebylo.

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze