Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Wach slaví, stejně tak Culcay a synovec Abrahama. Ale ty streamy (NÁZOR)

  • Napsal Antonín Vavrda

Wach slaví výhru nad JohnsonemWach slaví výhru nad JohnsonemPRAHA – Po dvou galavečer Top Rank Boxing a ESPN se vrátil profesionální box také na evropskou půdu, konkrétně do Německa a Polska. Zápasy rozhodně šťávu nepostrádaly, ovšem publika tomu chyběly další „maličkosti“...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Žádný překvapivý výsledek galavečery z Berlína a Konarů nepřinesl. Pokud za něj nepovažujete skutečnost, že se domácí talent Jack Culcay (28-4, 13 KO) trápil s Francouzem Howardem Cospolitem (18-8-3, 6 KO) plných dvanáct kol, než vybojoval Mezinárodní pás WBO v lehké střední váze, a že zkušený Björn Schicke (16-1-1, 7 KO) zabalil duelu s Martenem Arsumanjanem (10-1-1, 5 KO) po sedmém kole, když dvě předchozí výrazně ovlivnily srážky hlavami.

Synovec slavného Arthura Abrahama, který byl jedním z jeho sekundantů v rohu, tak mohl slavit pás Evropské unie ve střední váze.

V Polsku totiž dopadly všechny souboje dle očekávaní, včetně toho hlavního mezi obry – Mariuszem Wachem (36-6, 19 KO) a Kevinem Johnsonem (34-17-1, 18 KO). Druhý jmenovaný především ve druhé polovině zápasu předvedl kvalitní výkon a zlobil domácího favorita, ovšem celkově v souboji čtyřicátníků tahal za kratší konec a bodový verdikt byl zcela jednoznačný: 99-91, 98-92 a 97-93 po deseti kolech. Polský „Viking“ se tak stal opět Mezinárodním šampionem Polska.

Jenže pokud jste v obou případech přenosy neposlouchali, podobné informace byste se nedozvěděli.

V Polsku bylo po posledním duelu vidět, jak moc jsou všichni rádi, že to mají za sebou. A že opět stáli v ringu. A to platí nejen pro organizátory, ale také pro boxery, hlavně americký „Kingpin“ si výlet do malé vesničky nedalo česko-polských hranic náležitě užíval.

Jenže pokud fanoušek přišel ke streamu později, nevěděl, kdo boxuje v ringu a už vůbec neměl tušení v jaké části zápasu je. Ostatně s tím měl problém i ten, kdo přenos sledoval celý. Proč? Jednoduše pro to, že absolutně chyběla jakákoliv grafika. A to tak, že úplně. S trochou nadsázky – i některá oblastní kola v Česku streamovaná skrze Youtube kanál České boxerské asociace jsou na tom lépe. Nemluvě o menších turnajích či národních šampionátech.

Polský šampion Mariusz WachPolský šampion Mariusz Wach

V Německu vám sice Bild nabídl ve svém streamu, který posílal mimo jiné také za velkou louži ESPN, vizitky boxerů a grafiku s časomírou, ale pro změnu chyběla informace, ve kterém kole se nacházíte. Ano, na rozdíl od jiných nedávných zkušeností nebyl problém s tím, že by streamy padaly (asi holt žádní hackeři), ve chvíli, kdy ale za službu platíte (v obou případech shodně pět eur), čekáte přece jen trochu více.

Nejde o to být neustále nespokojený, pokud jste fanoušek boxu, tak jste si prostě stejně jako já návrat rohování na obrazovky užili, na druhou stranu, pokud máte nyní šanci přilákat nové fanoušky, protože řada sportů ještě stále „spí“, pak je škoda jim nenabídnout pořádné menu. A člověk, který sledoval box poprvé v životě, musel být přece jen lehce zmatený.

Pevně věřím, že se podobné mouchy podaří vychytat a že příště už bude grafická nabídka pro diváky u televizí či počítačů kompletní. Ať si mohou milovaný (nebo nově objevený) sport vychutnávat naplno...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze