Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VAVRDA: Ten zápas si užiji a vítěz? Netipuji, ale srdce říká Fury, Wilder má jen bombu!

Tyson Fury na váze / zdroj foto: Boxingscene.comTyson Fury na váze / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Celý boxerský svět na ten souboj čeká. A moje maličkost není výjimkou, ostatně v noci na neděli jej budu pro české fanoušky spolukomentovat na Nova Sport 1. A už teď se nemohu dočkat.

VÍCE K ZÁPASU #WILDERFURY2:

Když jsem si dělal plán na boxerské texty pro únor, s velkým zápřahem před střetnutím Deontay Wilder – Tyson Fury 2 jsem nepočítal. Ne, že bych se netěšil, že bych ten zápas shazoval, ale tak nějak jsem si říkal, že domácí fanoušky tolik zajímat nebude.

Ve chvíli, kdy jsem se dozvěděl, že jej bude vysílat stanice Nova Sport a následně, že budu mít tu čest jej spolukomentovat, změnil jsem názor. Poslední dny jsou toho myslím na našem webu důkazem. S parťákem Martinem Kopuncem jedeme de facto skoro nonstop, a to mě ještě ten největší zápřah teprve čeká.

Nestěžuji si, naopak. Myslím, že oba si tuto pozornost zaslouží. Dobře, strkanice na tiskovce byla zbytečné divadlo, zdvižený prostředníček na vážení si mohl Tyson Fury odpustit. Ovšem jinak zatím oba plní, co slíbili. Na rozdíl od jiných, i třeba v nedávné minulosti, viď Andy Ruizi...

Byť v Česku převzal po Vladimiru Kličkovi žezlo nejsledovanějšího boxera Anthony Joshua, troufám si říct, že odveta Wilder – Fury zajímá širší okruh lidí než druhé setkání AJ s Ruizem.

A to je jen dobře. Stejně jako, že jej bude vysílat Nova Sport na svém prvním, a nikoliv druhém programu, který někteří operátoři ve své nabídce nemají.

Hodně lidí se – jistě nejen mě – ptá na to, jak tento střet dopadne. Upřímně, kdybych to věděl stoprocentně, už jsem vsadil na vítěze veškeré své jmění, a ještě se klidně zadlužil. Věšteckou kouli, ani stroj času ale nevlastním.

Bohužel, nebo spíše bohudík.

O tuto podívanou se nechci připravit. Oba totiž odvety umí, půjde o jejich třetí. Oba své předchozí zvládli lépe než první duely s Bermanem Stivernem, Luisem Ortizem (Wilder), respektive Dereckem Chisorou a Johnem McDermottem (Fury).

Někdo tvrdí, že druhý duel bude výhodou pro Wildera, který už bude mít přečtený styl a obranu Furyho. Navíc má v hlavě fakt, že ho dvakrát poslal do počítání, zatímco soupeři se to povést nedokázalo, byť jej měl více než dvakrát načatého.

Já si ale dovolím nesouhlasit. A nejen pro to, že mi je Fury sympatičtější názory, vystupováním i tím, že je komplexnějším boxerem než Wilder. Ten totiž kromě zadní bomby z crossu nemá nic. Tedy ještě rychlý přední jab. Ten je dokonce rychlejší než rána elitních nadhazovačů v baseballové MLB.

Jenže i přesto jím nedokázal Furyho pravidelně zasahovat. Proč? Protože jeho reakce jsou ještě rychlejší. Jsou rychlejší než u průměrného smrtelníka. A jsou o patnáct procent rychlejší, než je průměr těžké váhy. A to je v mých očích s ohledem na velikost Brita úchvatnější než knockoutová síla Wilderovy pravačky. A také důležitější.

Stejně jako nárůst váhy obou. Troufám si tvrdit, že Wilderova rychlost větší nebude, ovšem reakce a postřeh Furyho tato skutečnost negativně neovlivní. A pokud ten má dostatečnou kondici, aby 123 kilogramů kočíroval stejně jako při prvním setkání, pak má šampion WBC problém.

Problém jménem Tyson Fury. Už jednou mě Brit nezklamal, když jsem byl jeden z mála, kdo mu věřil proti Vladimiru Kličkovi. Stejně tak mi vyšlo varování na Andyho Ruize před prvním soubojem s Anthonym Joshuou. Klapne to i do třetice?

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze