Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR Usyk je pořád skvělý. Witherspoon ale nebyl testem, co takhle třeba Whyte?

  • Napsal Antonín Vavrda

Usyk slaví první výhru v těžké váze / zdroj foto: Boxingscene.comUsyk slaví první výhru v těžké váze / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Boxerskou událostí víkendu byl debut Ukrajince Alexandra Usyka (17-0, 13 KO) v těžké váze, ve které ho přivítal Američan Chazz Witherspoon (38-4, 29 KO). Tedy přivítal. Spíše mu ochotně uhnul a pustil dál...

Měl to být minimálně zajímavý test proti Tyronu Spongovi, jenže z toho nakonec sešlo (více v článku ZDE!). A tak se Usyk utkal s Chazzem Witherspoonem, který sice v sobě má boxerské geny, je z boxerského města Philadelphie, ovšem to je asi tak vše.

PŘEDCHOZÍ KOMENTÁŘE:

Ne, že by to byl špatný boxer. To vůbec. Ale pokud bychom na něj chtěli být přísní, tak i česká elitní dvojice těžké váhy Pavel Šour – Tomáš Šálek by si s ním dokázala dle mého poradit.

Pro Usyka pak šlo o lahůdku. Že ho neknockoutoval, že to bylo z jeho strany další „pinkaná“, jak mu vyčítají fanoušci na sociálních sítích?

Je to možné, na druhé straně, Witherspoon nemá úplně skleněnou bradu a Usyk si po jedenáctiměsíční pauze a zranění pravého bicepsu prostě a jednoduše chtěl vyzkoušet zápasové tempo. A také tvrdost těžké váhy, byť jej soupeř za 1260 vteřin trefil všehovšudy 21krát.

Přesto několik kontrů přistálo na bradu Usyka a ten tak mohl po duelu mluvit o tom, že něčemu podobnému by se rád v budoucnosti vyhnul. A pokud skutečně půjde za těžšími soupeři, tak dostane šanci svá slova prokázat. A také je bude muset prokázat.

Na druhou stranu se dá souhlasit s jeho slovy na téma nebezpečnosti elity těžké váhy současnosti, tedy Anthonyho Joshuy, Tysona Furyho a Deontaye Wildera.

Souhlasím s Usykem, že jeho stylu založeném na pohybu a skvělých kontrech by styl Joshuy, a především Wildera seděl perfektně. A že by byl právě on schopen eliminovat jejich nejsilnější stránky, tedy tvrdou zadní. A při vší úctě k němu, bez své pravačky je Wilder 10procentní. Joshua sice není tak závislý na jednom úderu, přesto by mu především pohyb Usyka dělal obrovské problémy.

Naopak s Furym a jeho neortodoxním stylem a obrovským rozpětím paží by měl Usyk velké potíže. O tom jsem přesvědčen a ví to moc dobře i Ukrajinec. Prostě a jednoduše, box je o stylech. Tak to bylo, je a bude.

A když už jsme u těch stylů, taktéž si myslím, že by to Usyk měl těžké s Andym Ruizem. Pokud by neudělal chybu, s přehledem by jej mohl vybodovat, v opačném případě... jeho dynamiku a rychlé starty nemá nikdo jiný v této divizi.

Je téměř jisté, že Usyk stihne do případného střetu o volný pás WBO ještě jeden duel. A osobně bych měl jeden tip, který by mne hodně zajímal. Bitvu mezi jedničkami federací WBO a WBC, tedy mezi Ukrajincem a Britem Dillianem Whytem, který po fantastickém roce 2018 v tom letošním lehce zvolnil tempo a jeho další střet zatím naplánován není...

Mimochodem, prozatímní šampion WBC byl před soubojem s Oscarem Rivasem také jedničkou federace WBO, než jeho pozici zaujal právě Usyk. Těžko si dle mého vedle titulových zápasů přát větší lahůdku! Dočkám(e) se?

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze