Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

NÁZOR Škola bolesti. Pro druhé. Šour a další mohou zkušenosti z proher předat dalším

  • Napsal Antonín Vavrda

Fury vs. Šour / zdroj foto: Boxingscene.comFury vs. Šour / zdroj foto: Boxingscene.comPRAHA – Ve třech kolech zhasla naděje Pavla Šoura na výraznější úspěch proti Hughiemu Furymu. Vlastně ještě rychleji, bohužel. To ale nic nemění na tom, že z toho jednou on, i český box nemůže těžit.

Je to stále ohraná písnička. Čeští sportovci hořekují na nedostatek financí, možností a kdo ví co ještě. Ano, mnohdy mají pravdu. Jenže jen čekat s nataženou rukou a čekat, že mi spadne všechno z nebe, také nejde.

VÍCE K ZÁPASU #FURYSOUR:

Naštěstí jsou tací, kteří nehledají výmluvy, ale snaží se jít tomu pověstnému štěstíčku vpřed.

Lukáš Konečný už během své profesionální kariéry sbíral kontakty po celém světě, kam zamířil. Je jedno, zda třeba i při posezení u pivka, důležité je, že se mu to dařilo. Výsledek? Momentálně není v Česku člověk, který by měl podobné možnosti jako on.

Možnosti, které postupně předává dalším. Jistě, najdou se kritici, to se najdou vždycky. Ale i z řad těchto kritiků mnozí vděčí za své kariéry či zisky právě jemu. Právě i kvůli tomu si ale Konečný k sobě moc lidí nepouští, snaží se vše dělat téměř sám, což je někdy na škodu.

Skvělé je, že podobný přístup mají ale i další. Václavu Pejsarovi otevřely oči zahraniční kempy ještě v době, kdy se v boxu výrazněji angažovala plzeňská formace Qwert Boxing. Také on si buduje síť kontaktů, kterou mu mohou mnozí závidět. Podobnou cestu volí i Ondra Budera.

Že nestačí poměřovat síly jen s krajany, pochopil také Vasil Ducár. Budu se opakovat, možná z toho už někoho budou bolet oči, ale tenhle „znojemský pásek“ udělal od svého přesunu z amatérského ringu obrovský progres. Výkonností i osobnostní.

A je tu i Pavel Šour. Je jasné, že ve svém věku už díru do světového profesionálního boxu neudělá. Že mu k té širší elitě něco chybí. Přesto to zkouší. Bojuje, dře, pracuje na sobě. A i přes opakované neúspěchy se neustále snaží držet na nohou plzeňský box. Byť na jeho místě se na to někteří už z vysoka vys....!

Já osobně se těším, až „Pablo“ jednou skončí s aktivní kariérou (ne, že bych mu nepřál úspěch) a vrhne se na tu trenérskou, případně manažerskou. Protože právě na této cestě bude moct nejlépe prodat vlastní tréninkovou dřinu a zápasové modřiny, případně knockdowny.

Snad se najde dost těch, kteří mu budou chtít naslouchat a směřovat.

A snad výše zmínění budou chtít navzájem spolupracovat, místo toho, aby se snažili rvát o to málo, co se dá v českém rybníčku boxem urvat.

Pak může mít před sebou tuzemský profesionální box tuze zajímavé vyhlídky, kdy jejich nástupci budou i ven jezdit častěji za výhrami než podobně bolestivými zkušenostmi jako v sobotu zažil Šour...

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze